Podrska za nove sisteme kompresije u Slackware 13?

Novosti u vezi Slackware Linuxa

Moderator: Urednik


Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 14 Apr 2009, 14:17


Iz current-changelog:

Code: Select all

a/pkgtools-12.34567890-noarch-1.tgz: Added support for .tbz, .tlz, and .txz
packages in addition to the traditional .tgz format.
Promjena na Slack-u su rijetke, zato svaku docekam sa odusevljenjem. :grin:
Last edited by qki on 14 Apr 2009, 14:19, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac

Post Napisano: 14 Apr 2009, 14:25


Pa dobro, prate se trendovi :)
Image



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 67
Joined: 31 Dec 2007, 15:27
Location: Зубин Поток

Post Napisano: 17 Apr 2009, 18:33


Кад већ помињемо очекивања од 13-ице, постоје ли информације о томе да ли ће овај нови кде бити убачен подразумевано или не? Кад може да се очекује 13-ица?
Last edited by biske on 17 Apr 2009, 18:34, edited 1 time in total.
Ko ovde ne poludi taj nije normalan



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 18 Apr 2009, 22:40


To kad ce biti, verovatno ne zna ni sam Pat, a da li ce biti KDE4 podrazumevano okruzenje.. verovatno hoce, prebacen je iz /testing u /kde, i ako se nesto nepredvidjeno ne dei, mislim da ce 13-ica imati KDE4 kao default.

edit:

evo uostalom, vec postoji tema u kojoj je to pomenuto:
vladinux wrote: KDE 4.2.1 je kod current grane od 09.03.2009 prebačen iz /testing foldera u /slackware/kde... eto nama Slackware-a 13.0 uskoro...  :azn:
Last edited by Andersen on 18 Apr 2009, 22:42, edited 1 time in total.


Who is online

Users browsing this forum: Claude User [Bot], Meta [Bot] and 0 guests