Ryzen 5 3400G

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 15 Dec 2019, 15:38


Čitajući razne tekstove na internetu, vidim da se ovaj procesor reklamira kao dobar izbor za korisnike koji imaju skrominije zahteve. Predstavljen je kao dobar izbor između uloženog novca i dobijenih performansi. Noviji kerneli daju podršku za rad na Linuxu, tako da je i taj segment dobro pokriven. Što se tiče procesorske snage tu je sasvim na mestu, za moje potrebe više nego dovoljno. Međutim nepoznat mi je podatak kakva je integrisana grafika, i da li je dovoljna za neki lakši gejming. Konkretno me interesuje CSGO. Trenutno imam Intel Pentium G4560 i Nvidia 1030, i ta konfiguracija izvlači pristojan fps na ovoj igrici bilo da je u pitanju Linux ili neka druga platforma, uz rezuluciju 1366x768. Da li integrisana Vega 11 grafika ima dovoljno snage, da izvuče 150 do 200 fps na rezoluciji 1366x768? Vidim da je pisanija na internetu svrstavaju po snazi rame uz rame sa skromnom Nvidia 1030. Ako neko od korisnika ima dodira sa ovim procesorom bio bih zahvalan ukoliko bi podelio ovde informaciju o snazi integrisane Vega grafike. Hvala unapred.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 17 Dec 2019, 22:32


Šta će ti 150 do 200 FPS? :)

Ne znam. Imam CS GO u bblioteci, ali ga nisam igrao. Uzeo sam ga za skoro džabe u nekom kompletu (bundle). Jedino što sam mogao da probam je tutorijal (nisam imao ni vremena ni volje) i tu FPS varira. Recimo da je na 720p išao negde od 100-220 FPS, a na 1080p od 90 do 150 FPS. Otprilike. FPS je dobijen pomoću cl_showfps komande iz konzole. Pored igre sam imao pokrenute i nekoliko prozora Firefoxa, Mellow Player (za Deezer), Thunderbird i možda još nešto. Tako da je moguće da to može i bolje.

Takođe, možda ne bi bilo loše probati i "gamemode" (https://github.com/FeralInteractive/gamemode). Mada, ne znam da li ga je neko upakovao za Slack.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 18 Dec 2019, 16:11


bocke wrote:
17 Dec 2019, 22:32
Šta će ti 150 do 200 FPS? :)
Iz dva razloga. Prvi razlog, poređenja radi. Prema podacima koje si prezentovao, Nvidia 1030 i Vega 11, daju istovetne rezultate što se tiče fps-a. Što će reći sasvim je igriv CSGO na 100-220 fps. Na 60-80 fps, to i nije nešto bogzna. Drugi razlog, što viši fps, igrica teče glatko, jednostavno klizi, i pravo je uživanje igrati.

Postoji nekakva kombinacija u kojoj bi ja udaljio svoj Intel i Nvidiu, pa mi đavolčići koji sede na levom ramenu stalno govore da isprobam novi AMD Ryzen, a anđelčići na desnom ramenu šapuću da ne menjam ništa. Ko će pobediti u šaputanju ne zna se još. :angel: :evil:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 28 Jun 2020, 13:53


Mene 3400G fino služi već malo više od 6 meseci. Planirao sam da nadogradim na nešto jače, ali 3400g mi je tako fino legao da nisam imao neke velike potrebe za poboljšanjima. Mada, uvek pratim šta se dešava sa cenama pa se može desiti da jednom to i uradim.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 04 Jul 2020, 06:49


Kod mene stalno neki skrominiji Intel i takođe skromnija Nvidia u opticaju. Al me stalno gricka crv znatiželje, kako bi to izgledalo kad bih ja pribavio neki AMD i malo radio sa istim. Ryzen hvaljen, a crv gricka li gricka...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 04 Jul 2020, 11:01


Ako se već nećkaš, onda bolje da ne uzimaš 3400g. Očekuje se nova generacija AMD desktop APU-a do kraja godine pa je možda bolje sačekati jesen-zimu za neki budući 4400G. ;)

Što se tiče Nvidie, moje lično mišljenje je da se "neka jeftinija Nvidia" ne isplati. Uzeo bih Nvidiu samo ako bih baš imao para za bolje modele, i to vrlo nevoljno zašto što nemam živaca da se bavim vlasničkim drajverom i njegovim specifičnostima (konzola visoke rezolucije samo pod EFI ili cimanjem sa uvesafb, rekompajliranje posle svakog updatea kernela, itd).


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests