Instalirao sam conky, sta dalje?

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 28 Jul 2015, 21:00


Nasao sam programcic na SlackBuilds.org

chmod +x conky.SlackBuild
./conky.SlackBuild

installpkg ...

Ali kako da ubacim teme. Mislim dA BI Korisno bilo da neko napise postupak, ili vec ima?
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 28 Jul 2015, 21:18


Uh, pisao sam ja nešto, čini mi se ne mnogo. Jedan deo nalazi se u temi o desktop okruženjima i conky konfiguracijama a nešto možda malo detaljnije za magazin Libre. Mislim da je bio broj 6, nisam siguran.

viewtopic.php?f=11&t=1108" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrati pažnju da neke konfiguracije za conky zahtevaju LUA pakete da budu instalirani. Isto tako njihova modifikacija je malo drugačija nego modifikacija conky skripte.
Nisam dugo radio sa conky podešavanjima ali mislim da bi se brzo setio šta i kako ide ako bi zatrebalo.
Pre koju godinu sam hteo da napišem čitav serijal o conky i njegovim podešavanjima ali to na moju veliku žalost, nije zaživelo. Hronični nedostatak vremena...
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 28 Jul 2015, 21:23


Nego, prvo što bi trebalo da uradiš jeste da proveriš da li ti conky radi. Dovoljno je da u terminalu otkucaš

Code: Select all

$ conky
Ako se pojavi crni "prozor" sa belim slovima i nekim informacijama, uspeo si, imaš conky instaliran ;)
E sad, ta prva conky konfiguracija ti se nalazi u

Code: Select all

~/.conkyrc
Za početak je dovoljno da preuzmeš neku jednostavno konfiguraciju (conkyrc fajl) iz linka u prethodnom odgovoru i da jednostavno kopiraš u tvoj postojeći .conkyrc.

Ukoliko si izabrao konfiguraciju koja zahteva LUA pakete onda moraš da uradiš još nekoliko koraka, odnosno da instaliraš još nekoliko paketa. Ja sam sad na KDE5 i nešto baš ne želim da instaliram conky i da dalje eksperimentišem pa izvini što nisam malo detaljniji za konfiguraciju koja zahteva LUA :)

A i baš baš dugo nisam uopšte koristio conky pa ne zameri ako sam neki korak, slučajno, preskočio.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 29 Jul 2015, 08:16


Da, radi... hvala bice dovoljno... ukapirao sam...
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 29 Jul 2015, 13:39


Ma nigde ne mogu da nadjem .conkyrc , znam da je hidden ali opet nema ga.. gde da trazi?
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 29 Jul 2015, 15:21


Obično je u home direktorijumu korisnika, proveri sa kojim korisnikom si pokrenuo conky, možda si bio root korisnik kad si pokenuo conky.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 29 Jul 2015, 17:46


pa jesam, ja sam uvek root :D
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 29 Jul 2015, 22:39


sjaker wrote:pa jesam, ja sam uvek root :D
To nije dobra ideja i predstavlja veliki siguronosni rizik. Preporučljivo je da kreiraš običan korisnički nalog. Iz članka sa SlackDocs wikija:
Прва ствар коју је потребно да урадите је да креирате ваш кориснички налог без администраторских привилегија. Постоје два начина како то да урадите, оба из конзолног окружења. Препоручен начин је употреба Слекверовог сопственог интерактивног adduser скрипта, дакле:

Code: Select all

adduser
затим пратите упите. Прочитајте страну управљање корисницима за више детаља о adduser скрипти.

Када сте ово завршили можете се пријавити у ваш кориснички налог.
Одјавите се из root налога (укуцајте logout на root командној линији) и затим се пријавите користећи ваш нови налог који сте управо креирали. Сада долазе стварно занимљиве авантуре!



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 29 Jul 2015, 22:56


evo sad sam kreirao, zahvaljujem...nego sta cu sa conkyrc ne mogu da ga nadjem..
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 30 Jul 2015, 18:10


TIp: Mislim da negde postoji vec tema na forumu i da je vec neko pisao(jako malo) sta i kako oko conky-a.

Verovatno zasto ne mozes da nadjes conkyrc je zato sto on nije conkyrc(nije standardan fajl) nego je .conkyrc( znaci ima tacka ispred, i to oznacava hiden/skriven fajl).
The quieter you become the more you are able to hear.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests