Potreban Savet za sklapanje instalacionog CD-a

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik


Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 117
Joined: 18 Jan 2014, 18:02
Location: /home

Post Napisano: 17 Jan 2015, 11:51


snow-star-oficiall wrote: ps-nece samo moju distribuciju koristiti mama (ma da vec koristi gleda online kanale :D) nego koristi ce i tata i komsije i tako mozda po neka modernija Baka u selu :-X ;) :P :rolleyes: :beer:
Znao sam da ces se toga uhvatit, jos sam razmisljao dal da obrisem ili ne kad sam vec napisao.. :P Al ne shvacaj ozbiljno, to je samo fraza bila.. :angel: Moje isprike ako sam te uvrijedio! :beer:
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 28 Dec 2011, 19:30
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 17 Jan 2015, 22:47


Ma ne drugar nisi me uvredio, shvatio sam sta si rekao. nisam ljut. nego svaki komentar je dobro dosao. eto ti bi mogao da mi predlozis skup programa koja bi distribucija imala? -Yeti :D pa ajde da ti oprostim :P pogledam kroz prste... :P :-X :grin:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 17 Jan 2015, 22:56


ne želim kvariti veselje, ali samo bi ti postavio jedno pitanje. Po čemu bi tvoja distribucija bila različita od ostalih?
to je po meni osnovno pitanje na koje bi osoba koja želi održavati vlastitu distribuciju trebala dati jasan odgovor ;)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 28 Dec 2011, 19:30
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 18 Jan 2015, 13:15


Moja distribucija bi se razlikovala od drugih po sledecem....

-Trudim se da pokrenem razvoj na drugim platformama tj mobilni, tv, tablet, laptop (posebna verzija) Server i pc....
-posebno graficko okruzenje za sad je to Cinnamon,
-Skup otvorenih programa, jednostavnih i lakih (mislim na iskorisćenost rama i cpu)

to je ukratko...

a buducnost je da postane jedna od vodecih distribucija u IT Linux Svetu. :D



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 18 Jan 2015, 17:45


ok, skup laganih i otvorenih programa može imati svaka distribucija i to jednostavnom instalacijom istih. Slackware, Arch i slične distribucije omogućuju instalaciju tih paketa u samom installeru, s tim da je Slackwareov installer (po mom mišljenju) bolji jer možeš birati paket po paket.
posebno grafičko okruženje? malo detaljnije, pliz :)
malo obrazloži i to "razvoj na drugim platformama". to je potencijalno sklisko podrućje...

da se razumijemo, želim ti apsolutno sve najbolje što se tiče razvoja i održavanja distre, samo sam uvijek skeptičan prema takvim projektima. jbg, iskustvo :D
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 28 Dec 2011, 19:30
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 19 Jan 2015, 01:15


Ako se secate (ako ste instalirali stariji) redhat linux onda sigurno znate moglo je da se odabere za koju namenu da instalirate npr media(instalira samo aplikacija za muziku video i td) server i tako dalje da ne objasnjavam Image
Ubuntu pusta svoju platformu (unity) koja se meni iskreno ne svidja problem pri detekciji drajvera (kao sto su mrezni wifi drajeveri) audio i tako dalje.... meni je tesko sam ali kad budem krenuo onda cu cuti komantare drugih. naj lakse je nekog ko npr umire i ne moze da dise a vi vec drzite spric u ruci i naj lakse je reci ma nemoze on sam disati (joj tesko je odrzavati distribuciju pa ovo pa ono...) ja sam svestan zagazio sam dokle sam zagazio ne nisam kukavica i necu se povlaciti niti odustajati... :huh:

prvo moja distribucija je trebala da se zove al to nije bitno...... GENERA Generation of Exlusive New Environment Related Area. pisao sam na nekom starom sajtu jos pre 7 godina mojim idejama i tad smo zakljucili da tako nesto ne moze da se napravi. taj desktop bi izgledao slacan danasnjem gnomu 3 ali bi imao posebnu komandnu liniju (kao kom. panel u gnom aktivnosti) koja bi prestavljala aplikacije u realnom vremenu... prilikom palenja sistema kernel bi pokrenuo aplikacije i aplikacije bi bile dostupne u realnom vremenu... da vam ne odugovlacim...... :rolleyes:

za skup laganih programa mislio sam da laganih da ih neko moze menjati i da nije potrebna ogromna kolicina ram memorje itkdlje(otvotrenih) izvini te kad odgovaram obicno sam ....umoran.....
:O
a za graficko okruzenje mislim gnom i unity koce moj komp AMD Althon 64 x2 : 2,9ghz-----3GB ram. 1GB graficke.. 1 tb hdd...
mislim imaju mane. dok cinnamon radi poput leptircica :D # :idea: :exclaim: :(

inace tesko je objasniti sta je moja ideja ali cim objavim beta izdanje onda vec mozemo nesto pricati...
:grlj:



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 19 Jan 2015, 23:34


Iskreno ne vidim nista posebno sto druge distre ne mogu a tvoja moze, jedino mi se ovo svidja za koju namenu da se bira prilikom instalacije ce se sistem koristiti ali to bi moglo da se ubaci u bilo koji distro kao ekstenzija... Svu srecu ti zelim, da uradis sve sto si naumio ali ja ostajem pri tome da se pomogne drugim distroima mesto da se cepka na komade....
The quieter you become the more you are able to hear.



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 18
Joined: 11 Feb 2014, 13:45

Post Napisano: 23 Jan 2015, 18:34


Po meni bi bolje bilo ako vec hoce to da radi da se pridruzi ekipi koja radi trios ( "nas linux") :D
Pa vidi sa momcima mozda bi i oni tako nesto, a imas i ekipu.. :)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 24 Jan 2015, 01:18


Trios ako znam ekipu, a cini mi se da znam, sto dalje :) Al da ne kvarimo politiku foruma psssst :D
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 26 Jan 2015, 19:40


Sajt Absolute Linuksa ima uputstvo za pravljenje prilagođene distribucije bazirane na Absoluteu: http://www.absolutelinux.org/help/rollyourown.html" onclick="window.open(this.href);return false;.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests