xf86-video-sisimedia

Kreiranje Slackware paketa

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 27 Jan 2014, 14:18


evo, da nadodam još ovo i da se završimo s ovom temom. dakle, napravio sam još jednu particiju, instalirao Arch na nju preko wirelessa, pokrenuo ga, on ne vidi wireless :grin:
ali ajde, nije to Slack pa da radi kako očekuješ xD
spojim se žicom, instaliram sisimediu, pokrenem LibreOffice, isti problem kao i na Slacku. jbg, kartica je shit, driver je onako, loš.

još jednom zahvaljujem bockeu šta je izdvojia svoje slobodno vrime za ovu zafrkanciju.
a sad se topic može i zaključati.
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 27 Jan 2014, 16:59


Bilo bi mi čudno da radi na Archu posto je isti drajver u pitanju. :) Tj. Nema velike razlike. Možda Arch ima nešto noviji softver, ali ništa to nije puno novije u odnosu na 14.1 (još je relativno "svež").



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 27 Jan 2014, 17:12


da, zdrava logika nalaže da tu nema razlike, ali probao čisto da vidim da nije možda... :D
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 11 Nov 2014, 20:45


Čika Shicy, imam dobru vest za tebe. Neko je naišao na ovu temu, provukao je kroz Google Translate, verovatno bacio pogled na novije pečeve u Archu i sastavio SlackBuild/paket koji radi i na 14.1:
http://www.linuxquestions.org/questions ... 175511356/" onclick="window.open(this.href);return false;

Doduše u tim skriptama nas ne pominje. Ali ovde čovek reče da je koristio moju skriptu kao osnovu:
http://www.linuxquestions.org/questions ... page2.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 11 Nov 2014, 22:55


hvala Bocke! isprobat ću sutra pa javim kako radi ;)

edit: kad koristim ovaj driver i moj xorg.conf, stvar šljaka na 1280x800_85 Hz, ali pri korištenju LO "preklapa slova" prilikom scrollanja, kao što je to bio slučaj i prije. malo ću usporediti xorg.confove i vidjeti mogu li izvući išta bolje ako preuredim njegov...
edit2: ništa, "preklapanje" slova ostaje, neovisno o ičemu.
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests