Sphinux, Hurd, itd

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 14 Jul 2013, 16:11


Na LZS je objavljen fin članak (http://www.linuxzasve.com/sphinux-os-revolucija-kernela" onclick="window.open(this.href);return false;) u kome je analiziran Sphinux. Zaključak autora je da je Sphinux prevara. U pitanju je obična 32-bitna distribucija bazirana na debian unstable i KDE-om. A u testovima su se i navedeni zahtevi pokazali kao nerealni. Zašto prevara? Možda je to bio način da se dobije neka para od dežurnog Egipatskog ministarstava?

I inače je priča zvučila previše hvalospevno. Ne znam vas, ali meni je sve to od početka zvučalo sumjivo.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 14 Jul 2013, 16:46


Да, читао сам тај чланак кад је објављен и гледао упоредни видео приказ.
По ономе што се види, није нереално рећи да се ради о превари.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 178
Joined: 29 Jan 2012, 18:39
Location: Novi Sad (Beočin)

Post Napisano: 16 Jul 2013, 14:11


Bas bezveze, tako matori pa lazu. :P
Ja se taman ponadao da je nesto stvarno drugacije...
Open your source open your mind



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 17 Jul 2013, 02:02


Na samom početku teme gde je krenuo o ikonicama i reporedu engleske tastature sa slovima Z i Y mislio sam da je ovo neki diletant, ali posle sam ubrzo uvideo da je čovek uradio dosta ozbiljano, stručno i temeljno poređenje.

Takođe, veoma sam razočaran sa ovim nazovi "projektom" jer sam očekivao da Gnu Mach kernel uspešno proradi (u sinergiji sa Linuks kernelom ili solo) na nekoj GNU/Linuks distribuciji.

Ovo u najboljem slučaju su trebali da imenuju kao ped alfa izdanje, i da ne izlaze sa toliko nerealno pompeznim izjavama, te da distribucija radi 100% brže, te da mu 300% treba manje RAM-a, pa do toga da je pristup spoljnim uređajima 50% brži.
Ovo je stvarno sramota, baš su se propisno obrukali. Nije mi jasno, aj' da su malo okitili, al' gde nađoše 300% da troši manje sistemske memorije. Pa dal' u toj ekipi iko ima dodira sa realnošću.
Ovde se baš može reći da stanje odnosno nered u zemlji oslikava SphinUX distrubucija, ili obratno.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests