digiKam (photo manager)

Prikazi softvera i linkovi za preuzimanje

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 09 Feb 2012, 18:58


digiKam - Photo Management Program


Image



digiKam je multiplatformski program za organizovanje slika. Podržava sve poznatije formate i može da organizuje kolekcije fotografija u vidu direktorijuma ili na osnovu datuma ili tagova. Korisnici mogu pretraživati svoje fotografije na osnovu komentara/beleški koje su dodali za određene slike ili na osnovu ocena slika. Uz pomoć različitih plagin-ova moguće je upload-ovati slike na Facebook, GoogleEarth, Flickr, itd., mogu ih rezati na CD...

Funkcija koja je meni najviše trebala i značila je mogućnost pregledanja, organizovanja, kopiranja ili brisanja fotografija sa digitalnih kamera. Ranije sam imao problema da digitalni aparat mountujem na Linux i nije išlo dok nisam otkrio digiKam, pa ako imate ovakvih problema probajte sa ovim programom.



Image



Korisni linkovi:

* digiKam Wiki


Download:

* Official download page



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 09 Feb 2012, 21:39


Jel još uvek sve slike koje imaš kopira na novo mesto u svoj folder? :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 09 Feb 2012, 22:14


Mislim da ne mora, ali svi albumi moraju biti pod jednim folderom. Bar tako sam ja ukapirao, svež sam po ovom pitanju :)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 09 Feb 2012, 22:43


A, ja sam bajat po ovom pitanju :P
Nemam blage veze kako sada radi, ovo sam postovao zato što sam se setio ovog programa koji mi je tada bio spas, a vi testirajte kako sada radi nova verzija na novom Slackware-u. Ovo je bio review čisto da skrenem pažnju na ovo parče softvera... a i da dam još malo doprinosa, pošto ništa nisam uradio u zadnje vreme :grin:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests