Otvaranje podforuma za ostale FOSS *nix sisteme

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 23 Jan 2012, 17:53


Abraxas, nisi uradio domaći. ;)
Planirano je to od onog trenutka kada je ekipa sa MC-a preuzela zajednicu.
Ima negde i piše o tome ali me mrzi sada da tražim.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 23 Jan 2012, 18:01


Znam da ste pominjali phpBB i myBB, ali nisam video razloge zašto njih (osim što ste rekli da je MyBB lepši). A pre toga neko reče treba SMF 2 da se ubaci. Zato pitam šta je prelomilo baš za phpBB? Lepe oči?  :grin:
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 23 Jan 2012, 18:20


Stabilno i provereno rešenje sa srpskim prevodom i mnogo boljom podrškom od drugih rešenja. ;) Osim toga postoji hiljadu modova i dodataka, nove major verzije izlaze relativno retko, a u minor verzijama je održana kompatiblinost. Kod SMFa se ćesto pojavljuje nekompatibilnosti i između minor verzija. MyBB je jednostavan za moderaciju/administraciju, ali ima mnogo manje modova, mislim da ne postoji srpski prevod i čuo sam različita mišljenja o njemu.

Generalno, pričao sam sa nekoliko ljudi koji se bave web razvojem. Oni su samo potvrdili moja prethodna iskustva i mišljenje o PhpBB-u. ;)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 23 Jan 2012, 18:40


Ok. Ja sam se sa SMF-om igrao ranije i phpBB sam isto probao, ali nekako mi je SMF uvek bio lepši. Ali ni jedan ni drugi nisam probao u praksi i pri pravoj administraciji pa ne mogu iz ličnog iskustva da kažem koji je bolji, zato sam i pitao.
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 100
Joined: 04 Jun 2010, 06:28

Post Napisano: 23 Jan 2012, 22:51


ja sam se svojevremeno igrao sa joomla-om



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 24 Jan 2012, 08:47


Sve je to isti (sličan) kufer samo drugo pakovanje :grin: i smf, phpbb, mybb i ostali free forumi. ;)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 25 Jan 2012, 20:33


drummer wrote: Ja mislim da je krajnje vreme da zastanemo i razmislimo o svemu. Ovo je n-ti put da se pominje priča o posebnim sekcijama za druge distribucije/derivate/Unix_like sisteme. Zar je toliki problem da shvatimo da je ovo zajednica Slackware Linux korisnika/ljubitelja? Zašto onda tolika želja da se cela priča razvodni i da se tok cele stvari promeni iz korena? Pa zar ne postoje forumi koji se bave drugim distribucijama? Evo, pre neki dan je reaktiviran Mint forum, BDS je jedan od odličnih primera kako se vodi forum koji se bavi samo jednom temom. Zar MC Linux podforum nije jedva vrsta univerzalnog foruma koji ne forsira ni jednu distribuciju već ih sve postavlja na ravnopravno mesto? Zašto onda taj forum ne bi bio poligon za nešto veće??? Zašto mešati babe i žabe? Ja nemam nikakav problemšto sam sve ovo postavio u javni deo...da vidimo reakcije ostalih članova (ovih 15ak aktivnih uključujući i nas). Ukoliko se većina slaže da bi ovo trebao biti univerzalni forum, ja bi im dao punu slobodu da svoju priču prebace na drugo mesto (ili bi se ja lično povukao iz te priče). Mi ne treba da očekujemo posete kakve ima MC, ES, LQ i slični forumi. Mi treba da budemo mesto gde će ljudi moći da dobiju pravi savet i put ka rešenju problema koji je direktno vezan za Slackware Linux. Pogledajte samo nivo preciznosti i detaljnosti koji postoji na Ubuntu Srbija. Ukoliko se neko javi na engleskom jeziku i postavi problem vezan za Ubuntu on se odmah prosleđuje na glavni Ubuntu forum i kraj priče. Niko se ne trudi da se bavi tim problemom ako se zna koje "zadužen" za rešavanje istog... iako je svaki član važan i učestvuje u "brojčanoj snazi foruma". Zašto mi onda imamo taj problem?
Čisto da se i ja izjasnim na ovu temu... Iako sam skoro imao prijedlog za formiranje podforuma za druge Unix-like sisteme, ipak bih se složio sa drummer-om.

Prema onome što sam ja upratio, svakodnevno nas posjeti 13-15 članova, međutim svega nas 5-6 učestvuje u diskusijama i temama. Formiranje dodatnog podforuma bi možda motivisalo još nekog da se uključi i doprinese nekim sadržajem, ali kad se uzme u obzir da je ovo Slackware zajednica, mislim da nam ne treba još jedan podforum koji jedva da je i marginalno povezan sa Slack-om.

Glasanje bi vjerovatno bilo najpošteniji način da se dogovorimo oko ove teme. Moj prijedlog bi bio da sada (po prelasku na phpBB) ne razmišljamo/ne glasamo o formiranju BSD podforuma, već o eventualnom smještanju tema u vezi sa BSD-om (i drugim Unix-like sistemima) zajedno sa temama na podforumu "Druge distribucije" (koji bi preimenovali, naravno). Ako se vremenom nakupi sadržaja, ne vidim razlog zašto ne bi formirali poseban podforum za BSD. ;)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 25 Jan 2012, 20:57


I ja sam protiv otvaranja podforuma prvo zato što je ovo Slackware forum, a drugo štona nas ima malo. Da nas ima 300 i da njih 30-40 koristi BSD možda bi to imalo nekog smisla, a i tad je pitanje jer, kad pogledam iz svog ugla, ja bih otišao na glavni forum te zajednice i tamo bih diskutovao vezano za dotični *nix. Slažem se sa qki-jem, bolje je preimenovati podforum "Ostale distribucije" i tamo trpati sve živo, jer taj deo treba da bude više informativnog karaktera, da ljudi vide koje distribucije i *nix-ovi postoje, razlike, sličnosti, trenutne verzije i sl.


btw qki kako ti izgovaraš svoj nick, kao kviki ili kuki, il nešto treće? Meni od početka ušlo u glavu kviki, pa sad skontah da je možda nepravilno  :grin:
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 25 Jan 2012, 21:08


Abraxas wrote: btw qki kako ti izgovaraš svoj nick, kao kviki ili kuki, il nešto treće? Meni od početka ušlo u glavu kviki, pa sad skontah da je možda nepravilno  :grin:
Hahahaha, baš si me nasmijao ovim pitanjem. :grin: Kuki. :beer:



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 25 Jan 2012, 21:24


Ok, sad znam da je nepravilno, al džabe ti sad ostaćeš kviki za mene  :grin:
Hard work may not kill you, but why take the chance?


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests