Kraj Slackware Srbije - ili novi početak [ipak novi početak]

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde
Locked

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 08 Dec 2011, 16:53


Drugari,

želim da vas obavestim da domen i hosting ovog našeg portala ističu 5. januara naredne godine.

Ekipa se polako rasula svako na svoju stranu, ostao sam samo ja tu, a i ja zbog svojih obaveza, plus već duže vreme nisam na linuxu (mada ga imam na kompu), bavim se nekim stvarima van linux voda - nemam više interesovanja ni volje da nastavim sa ovim. Stoga želim da vas obavestim da sve ovo prestaje 5. januara 2012. godine, i nakon toga imamo 2 mogućnosti - ili definitivan kraj, ili ako neko od vas (ili neko drugi koga znate) želi, može da preuzme portal i nastavi sa radom. Zainteresovani da nastave sa portalom mogu da se jave na email adresu vlasnika ovog sajta i domena drtwdiablo@gmail.com pa će biti upućeni o svemu što ih zanima. Ovde u temi možete izneti svoje mišljenje, predloge, šta god vam padne na pamet.
Image



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 100
Joined: 04 Jun 2010, 06:28

Post Napisano: 08 Dec 2011, 18:39


pa daj da spasavamo.

koliko ima hitova dnevno, mesecno?
jel moze da se prebaci hosting negde drugde/jeftinije?
sta imas na umu kada prodje 5.januar, sta ces sa clancima?

moj predlog je ako se niko ne javi da preuzme, da makar domen nanovo registrujemo a za hosting bi vec bilo nesto...


Peter



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 08 Dec 2011, 18:42


Pricali smo vec o tome kako je sve manje korisnika, pominjao si ovo o mogucem gasenju. Verovatno da vecina nas nema dovoljno vremena da stalno osvezava teme, da postuje redovno, a i Slack nije rolling release distro, pa da se teme stalno popunjavaju novim izdanjima.
Ipak, bila bi steta da se sve ovo ugasi. Ako sam nemas vremena da se bavis sajtom, mozda bi moglo nekoliko nas da pokusa da sastavi slobodno  vreme koje ima, da se sajt i forum ipak odrze.
Sto se tice love koja je potrebna za hosting, ako nije rec o nekoj vecoj sumi (a pretpostavljam da nije), i to bi moglo nekoliko nas da se udruzi, pa da nekako sredimo, da ne kazem "namaknemo" cifru.
Ne znam ima li jos neko ko bi se slozio sa mnom oko ovoga, vidim da u poslednje vreme postujemo samo ivanp84 i ja, mozda je on zainteresovan, mozda jos neko od starih korisnika.
U svakom slucaju, ja sam raspolozen da pomognem, mozemo se dogovoriti o tome, bilo bi mi drago da se nadje makar i mali tim proverenih ljudi odavde (neka su i dvojica ili trojica), pa da to resimo.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 100
Joined: 04 Jun 2010, 06:28

Post Napisano: 08 Dec 2011, 18:44


Andersen wrote: Pricali smo vec o tome kako je sve manje korisnika, pominjao si ovo o mogucem gasenju. Verovatno da vecina nas nema dovoljno vremena da stalno osvezava teme, da postuje redovno, a i Slack nije rolling release distro, pa da se teme stalno popunjavaju novim izdanjima.
Ipak, bila bi steta da se sve ovo ugasi. Ako sam nemas vremena da se bavis sajtom, mozda bi moglo nekoliko nas da pokusa da sastavi slobodno  vreme koje ima, da se sajt i forum ipak odrze.
Sto se tice love koja je potrebna za hosting, ako nije rec o nekoj vecoj sumi (a pretpostavljam da nije), i to bi moglo nekoliko nas da se udruzi, pa da nekako sredimo, da ne kazem "namaknemo" cifru.
Ne znam ima li jos neko ko bi se slozio sa mnom oko ovoga, vidim da u poslednje vreme postujemo samo ivanp84 i ja, mozda je on zainteresovan, mozda jos neko od starih korisnika.
U svakom slucaju, ja sam raspolozen da pomognem, mozemo se dogovoriti o tome, bilo bi mi drago da se nadje makar i mali tim proverenih ljudi odavde (neka su i dvojica ili trojica), pa da to resimo.
slazem se



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Dec 2011, 18:44


Auh....... ipak nisam toliko iznenađen jer sam nedavno pročitao post koji je nagoveštavao kraj domena, ali sam se nadao da će se stvari promeniti. Voleo bih ako mogu nekako da se uključim u priču, međutim veoma sam zatrpan obavezama a znam da održavanje sajta nije *one man mission* i zato bih pre svega voleo da čujem ostale korisnike, voleo bih da na ovom forumu ostvarimo dogovor i konsenzus a zatim i da preduzmemo konkretne korake kako bi sajt opstao. Već godinama koristim Slackware, veoma sam privržen ovom sistemu iako znam da nije ni najbolji ni najperspektivniji linux sistem, ali ono što me drži i uvek vraća Slackware -u nakon avantura sa drugim distroima su jednostavnost i fleksibilnost sistema.
Nadam se da na forumu postoji još entuzijasta voljnih da ožive i prošire Slackware zajednicu. Mlađo tebe potpuno razumem, jednostavno svaki projekat u nekom momentu prođe kroz „iglene uši“ ili propadne, zato veoma cenim iskrenost koju topic  KRAJ SLACKWARE SRBIJE - ILI NOVI POČETAK nosi sa sobom.
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 08 Dec 2011, 18:48


To je lepo, ima nas vec trojica  :) , jos da cujemo kakve su tacno potrebe, pa da vidimo kako to sve stoji u odnosu na mogucnosti.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Dec 2011, 18:49


Andersen, ja sam itekako zainteresovan da doniram deo kinte za održavanje sajta. Nisam baš nešto platežan, PhD srpska sirotinja i trenutno sam pripravnik u INN Vinča, pa zato potpuno prepisujem deo tvog posta „ako nije rec o nekoj vecoj sumi (a pretpostavljam da nije)“. :)
Inače, Vinča na nekoliko glavnih server drži Slack, lično video servere pre par nedelja, ali nažalost administratori izgleda nisu aktivni na forumu...
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 08 Dec 2011, 18:56


ivanp84 wrote: Andersen, ja sam itekako zainteresovan da doniram deo kinte za održavanje sajta. Nisam baš nešto platežan, PhD srpska sirotinja i trenutno sam pripravnik u INN Vinča, pa zato potpuno prepisujem deo tvog posta „ako nije rec o nekoj vecoj sumi (a pretpostavljam da nije)“. :)
Inače, Vinča na nekoliko glavnih server drži Slack, lično video servere pre par nedelja, ali nažalost administratori izgleda nisu aktivni na forumu...
Nisam ni ja, ali se nadam da zajedno mozemo to da pokrijemo. Nego.. da se ne zalecemo mnogo, prvo da cujemo sta Mladen kaze o troskovima, pa da onda razmotrimo mogucnosti. Kazu da ako ima volje, ima i nacina, naci cemo valjda resenje i za ovo.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Dec 2011, 19:00


Nisam ni ja, ali se nadam da zajedno mozemo to da pokrijemo. Nego.. da se ne zalecemo mnogo, prvo da cujemo sta Mladen kaze o troskovima, pa da onda razmotrimo mogucnosti. Kazu da ako ima volje, ima i nacina, naci cemo valjda resenje i za ovo.
Apsolutno se slažem!  ;) Otišao sam na sat-dva, pa se vraćam da vidim kako ide diskusija, a na mene možete računati.
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 08 Dec 2011, 21:51


Ovako, drugari, drago mi je što ste zainteresovani da nastavite.
Ja tačno ne znam cenu, nije to skupo sigurno (ja sam nedavno zakupio neki game server sa 14 slotova, košta 470 dinara mesečno), ovo na mesečnom nivou je sigurno mnogo jeftinije, mada se zakupljuje na godinu dana, ne znam tačno cenu. Zvao sam Dimitrija koji je vlasnik hostinga i domena, poslao sam mu poruku da dođe ovde i napiše vam.
Što se hostinga tiče, ima cpanel full, imamo 2 GB prostora, a 10GB dozvoljen mesečni bandwidth (od kojeg je iskorišćeno svega 100tinak MB) Mysql, phpmyadmin, webmail, sve ono u paketu. Dimitrije će to detaljnije objasniti kad dođe.
Što se tiče ovoga svega što dosad imamo na portalu, ako neko preuzme hosting (ovaj isti gde smo sad) ovo će vam sve ostati, ja ne mislim ništa da brišem ili šta slično. Ako uzmete hosting kod neke druge firme, onda premestite sadržaj tamo. U principu, i ne morate, ja ću vam dam bekap SMF baze, pa vi tamo instalirajte joomlu (ili šta već hoćete) i SMF, i ubacite staru bazu, i imate sve što imamo na forumu i na novom forumu.
Image


Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests