Steam na Slack-u i Steam Novosti

Računarske igre, emulacija igračkih konzola i sve vezano za igranje na Linuksu.

Moderator: Urednik

Post Reply

Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 01 Nov 2017, 03:17
Contact:

Post Napisano: 02 Nov 2017, 19:22


Naravno u pitanju je Feral Interactive.

Image



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 01 Nov 2017, 03:17
Contact:

Post Napisano: 16 Nov 2017, 20:50


Image

https://www.humblebundle.com/store/kill ... re-edition

Humble poklanja Killer Is Dead Nightmare Edition. Ključevi mogu da se aktiviraju sve do 2. Decembra posle čega su neupotrebljivi.




Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 18 Nov 2017, 10:01


Nije loše napomenuti da je "Killer is a Dead" dostupan samo za Windows i vezan za Steam. Nepoznato je da li radi pod WINE-om pošto se ne nalazi u WINE bazi aplikacija.

Izmena (08. Feb. 2023.)

"Killer is Dead" bi sada trebalo da radi pod WINE-om. Na ProtonDB ima ocenu "Silver".
Screenshot 2023-02-08 at 15-35-45 ProtonDB Game Details for Killer is Dead - Nightmare Edition.png



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 01 Nov 2017, 03:17
Contact:

Post Napisano: 19 Nov 2017, 12:28


Da u pravu si, ja nisam to napomenuo jer to piše u steam prodavnici mislio sam da nema potrebe.
Ne znam ja sa wine imam vrlo loša iskustva, ako može to se treba izbeći, jer šta god sam probao to radi ili polovično ili ne radi uopšte dok igre na steamu rade savršeno ispravno, pa već ako ljudi žele na linuksu da se igraju treba juriti linuks igre za steam.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 19 Nov 2017, 17:00


Ovo je forum koji se bavi Slackware distribucijom GNU/Linuksa. Ako nešto postaviš, podrazumeva se da je na neki način dostupno na Linuksu. Ako nije, onda je to najbolje i ne postavljati. Ne možeš očekivati da svako ima ili želi dual boot. Ako ipak postaviš, onda bar napomeni da li je i na koji način dostupno na Linuksu.

Što se tiče WINE-a, ljudi koji se ne snalaze sa njime često koriste PlayOnLinux, Winetricks ili CrossOver.

Ali i bez "pomagala" WINE radi sasvim fino. Znam, pošto ga koristim i sam i igrao sam gomilu igara pod njime. :) Naravno, WINE nije svemoguć i ne možeš očekivati da baš svako parče softvera radi, ali danas je lista onoga što radi impresivna. Ima i dosta, pogotovo nešto starijih igara, koje rade i bez ikakvog naknadnog podešavanja.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 21 Nov 2017, 17:38


Heavy Metal avantura "Brutal Legend" je trenutno besplatna na Humble Bundle povodom "crnog petka". Igra je nativno dostupna za Linuks. Zahteva Steam klijent. Požurite. Igra je besplatna još narednih 25 sati.



https://www.humblebundle.com/store/brutal-legend



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 24 Nov 2017, 08:20


"Sanctum 2", tower defense igra u prvom licu, je trenutno (naredna 34 sata) besplatno dostupna na Humble Bundle. Ponuda sigurno uključuje Steam verziju za Linuks, a postoji mogućnost da uljučuje i DRM-free download verziju direktno sa HB.



https://www.humblebundle.com/store/sanctum-2



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 01 Nov 2017, 03:17
Contact:

Post Napisano: 24 Nov 2017, 09:12


Da dobija se ključ koji se aktivira na steamu. HIB isključivo daje igre za steam jer je najpopularnija platforma, a drm-free igre daje svojim kupcima kad god kupite neki bundle od njih.
Pretplatnici mesečnog paketa imaju pristup Humble Trove gde imaju poveći broj drm-free igara, svakog meseca baza igara se povećava novim igrama, pristup imaju samo pretplatnici Humble Monthly paketa sve dok im pretplata traje.
Da ne pričam u prazno slikao sam kako izgleda moj Trove i šta sve ima u njemu. Ima tu jako lepih i kavalitetnih igara.
Image



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 24 Nov 2017, 10:02


Znači imaš pretplatu? Kakvi su utisci? Da li se igre ponavljaju?



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 01 Nov 2017, 03:17
Contact:

Post Napisano: 24 Nov 2017, 13:16


Da ja sam na pretplati od samog početka. Evo i zašto. Pre svega uvek se dobijau veoma skupe i nove igre, nikad se ne ponavljaju i uvek se dobijaju nove igre od kraja 2016-2017 pa se isplati. Većinu tih igara ne bih mogao ovako da kupim jer su na ceni pa pretplata od $12 za paket od 6 takvih igara zaista nije mnogo.
Humble Monthly paket uvek ima prvu jaku igru koja se dobija odmah i to je uvek najača igra u paketu kao na rpimer Stellaris, Rise Of Tomb Raider, total War Warhammer itd. ostale igre su igre koje nikad nisu bile u bundlu, ali su nove u cenovnom rangu od 20-30€, zadnja igra je uvek neki sitan Indie naslov.
Lično sam prezadovoljan ovim paketom uopšte nemam nameru da se skidam sa pretplate.

Evo kako je izgledao poslednji paket i šta je bilo u njemu od igara.

Image


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests