Offtopic

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 13 Sep 2016, 17:13


Da li je neko bacao pogled, ili pak probao, na Git Hubu autora Ryana McQueena, on je uradio i za nVidiu Optimus neku vrstu automatizacije procesa instalacije
The Automated Way

There is a new, automated way of installing Bumblebee thanks to Slacker: Ryan McQuen.
Mada to kod mene baš i ne radi bez dodatnih zahvata. :D

Na ovo mislim
https://github.com/ryanpcmcquen/linuxTw ... tag/1.7.75" onclick="window.open(this.href);return false;
ima tu svega za sve čujnije distribucije, pa naravno i za Slekver
snapshot9.jpg



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 13 Sep 2016, 22:12


bad63r wrote:Resenja tih tekstova imas na netu da nadjes, da dobijes bolji skor. Nema tu nista posteno :D Obicno ti zada zadatak, ti ga odradis. Ili radis po satu preko neke aplikacije i kad je upalis onda ti broji sate , a nakon toga kada zavrsis neku sekvencu , posaljes mu sta si uradio tj. dokle si stigao. Mada tesko je poceti jer ******** indijci i tako ti bi pristali da rade i za dz samo da dobiju dobru ocenu. TO se najvise i gleda.
Hvala na odgovoru :) .
Mislim da 90% onih poslova bezveze izlazi niko i ne radi, samo reklama. Znaci birao sam neke smesne poslove da vidim kako funkcionise (brisanje pozadine na slici, resize, crop ...) cena najmanja moguca, posao zavrsavam istog trenutka i nista niko ne pristaje. Ja posle izaberem posao odradim ga i stavim watermark preko slike i u ponudi posaljem uradjenu sliku sa watermark-om cena isto najmanja moguca. Znaci samo da pristane i dobija sliku i opet nista. Ja na kraju uzmem odradim deset poslova dzabe, odradim posao i u ponudi napisem kako sam im odradio dzabe i ne trazim nikakvu naknadu. Znaci niko da kaze hvala, ili da se javi i kaze "alo bre sto mi radis dzabe", znaci bilo sta da neko napise. Nista. Nesto tu nije kako treba.
Sada sam odradio logo, covek trazi logo za konsulting kompaniju i precizira da hoce da na logu bude strelac , a boje crna i ljubicasta. Budzet 150 dolara. Znaci odradio sam sve kako je trazio, i napravio prezentaciju na vizitki, na staklu, zlatootisak, 3D reklama na zidu ... Nije sto sam ja radio, ali je stvarno dobro uradjen. I u ponudi sam mu poslao prezentaciju uradjenog loga, znaci ako nista drugo daj taj intervju da vidim kako izgleda. Videcemo do sutra sta ce biti ali mislim da nece nista. Da cenu sam stavio 60 dolara.
Tamo na 99design se borim sa onim ludacima i bude para, a onde neke smesne poslove za dzabe niko nece.
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 14 Sep 2016, 12:18


Batali to Željane. Nećeš im raditi za džabe. :)

@Brok: Za sada sam uspešno izbegavao sisteme sa dve grafike, tako da nažalost ne mogu da pomognem oko toga.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 21 Sep 2016, 16:55


Dobre duše iz MS i komentar fantastičnog novinara, gospodina Zorana Šprajca. Obavezno pogledati (od 21:37)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 22 Sep 2016, 16:11


Jesi li ti Bocke pisao nesto o licenciranju ili sam pogresio. Elem nije mi nikako jasna ovo dole "pod sledecim uslovima" . Ako je neko proucavao neka pogleda evo link https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/" onclick="window.open(this.href);return false; . Elem, radi se o skenovima neke vintaz tipografije.
Ja bi sada to iskoristio (nacrtao u vektoru, mozda sa malim izmenama) i iskoristio u komercijalne svrhe (za neki logo).
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 22 Sep 2016, 16:19


Nasao,tek sada vidim da moze da se klikne na podvucene reci.
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 22 Sep 2016, 18:41


Ta konkretna licenca (Share Alike) dozvoljava komercijalno korišćenje. Jedino se zahteva da je autor na neki način naveden.

Elem, slike su pod CC SA, ali izvorni materijal nije. Izvorni materijal ima svoju licencu. Ako je vintage, onda je verovatno u javnom domenu (ne znam da li to postoji kod nas kao pravna kategorija, ali je takođe slobodan za korišćenje ako ispunjava uslove koji se tiču isteka prava). Da je aktuelan i zaštićen, onda bi ta licenca važila samo za fotografiju, ali ne i za originalni dezen.

Tako bar ja to tumačim. Nisam pravnik. :)

Ali definitivno, u ovom slučaju je licenca za dezen odvojena od licence za fotografiju.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 23 Sep 2016, 01:21


Fala Bocke :)
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 23 Sep 2016, 18:00


Nema na čemu. :)

Pričali smo ranije u temi o OpenOffice vs LibreOffice. Pa dodam koju reč.

Čini mi se da LibreOffice ipak ima više opcija. Napr: imao sam potrebu da uklonim sve linkove sa html strane. Za ovo ne postoji opcija u OO, ali LO je ima. Izbor akcija koje se mogu izvršiti na selektovanom tekstu je veći nego na OO.

Elem, LO kod je refaktorisan. Trebao bi da bude efikasniji od OO koda. Zato me čudi da LO ima toliko lošije performanse u nekim slučajevima. Ali što se tiče opcija, LO pobeđuje.

Kod mene je instaliran LO 5.2.1.2 i za sada mi se čini stabilnim (imao sam prilike da ga malo koristim ovih dana). Ranije verzije su znale da se ruše ili koče u određenim okolnostima. Ali ova verzija (i jedna/dve iz alienovog repoa pre toga) deluju dosta solidne.

Dakle, ako vam se LO ruši, proverite verziju. Moguće je da je u novijim verzijama problem ispravljen.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 27 Sep 2016, 00:09


Joj sto me poteralo.Ne mogu da prebacim pare sa paypala na karticu , cim ukucam sumu izbaci Internal Server Error . Probao dosta manje sume od raspolozive, incognito mod u chrome, cistio istoriju, firefox, nema sansi. Ima li jos kakva fora? Vidim da se ranije dosta njih zalilo na ovo ali niko ne daje konkretno resenje.
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests