Offtopic

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 04 Sep 2016, 07:25


I cloud mail.ru :)
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 04 Sep 2016, 16:31


jako zanimljiv tekst na portalu Linux Za Sve. Vrijedi pročitati ;)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 181
Joined: 17 Jul 2015, 17:09
Location: Levo od Albukerkija

Post Napisano: 04 Sep 2016, 23:39


Hvala, Shicy. Zaista odličan tekst, bolno realan. Taman sam pripremao 'nastup' za savet roditelja, gde planiramo da potegnemo pitanje očajnog programa
nastave iz informatike i ovo će nam biti jedan od primera.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 06 Sep 2016, 09:52


Apache OpenOffice se gasi zbog nedostatka doprinosa: http://fortune.com/2016/09/04/openoffic ... -shutdown/" onclick="window.open(this.href);return false;.

Što se mene tiče, super. Bar nećemo morati da objašnjavamo ljudima razliku između AOO i LibreOffice i zašto postoje dva "OpenOffice-a". Jedino što mi se ne sviđa kod LO je što imaju malo fleksibilniji stav prema stabilnosti i potrošnji memorije. Ali u mom ograničenom iskustvu LO 5.x mi se čini stabilnijim od 4.x. Iako nisam puno koristio LO od izlaska 5.0.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 08 Sep 2016, 15:03


bocke wrote:Jedino što mi se ne sviđa kod LO je što imaju malo fleksibilniji stav prema stabilnosti i potrošnji memorije. Ali u mom ograničenom iskustvu LO 5.x mi se čini stabilnijim od 4.x. Iako nisam puno koristio LO od izlaska 5.0.
I užasno baratanje sa vlasničkim formatom (čitaj .docx i .xlsx). Skoro sam imao problem da mi je, nakon sat vremena pisanja izveštaja u Excel-u (koji je deo obavezne rutine na poslu kojim se bavim u RL), LO 5 na Slack-u pukao na spell check modulu :(. E kad tada nisam dunuo ceo slack... :)
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 08 Sep 2016, 17:13


I sa čuvanjem .xml-a ima problema, bez obzira da u kom .xml formatu da sačuvam. Jednostavno tamo gde treba neće da čita ako je snimljen iz LO 5.x...
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 52
Joined: 16 May 2016, 20:54

Post Napisano: 08 Sep 2016, 20:24


drummer wrote:
bocke wrote:Jedino što mi se ne sviđa kod LO je što imaju malo fleksibilniji stav prema stabilnosti i potrošnji memorije. Ali u mom ograničenom iskustvu LO 5.x mi se čini stabilnijim od 4.x. Iako nisam puno koristio LO od izlaska 5.0.
I užasno baratanje sa vlasničkim formatom (čitaj .docx i .xlsx). Skoro sam imao problem da mi je, nakon sat vremena pisanja izveštaja u Excel-u (koji je deo obavezne rutine na poslu kojim se bavim u RL), LO 5 na Slack-u pukao na spell check modulu :(. E kad tada nisam dunuo ceo slack... :)
OpenOffice je bez premca - ko se malo više bavio tim dokumentima - jasno mu je koliko je bolji i pouzdaniji u odnosu na alternative... Šteta ako se taj projekat ugasi. LibreOffice je nepouzdan za intenzivniji rad još od verzije 4.x.y... Možda neko ima i drugačija iskustva - ali ga ja nisam susreo...
Shicy wrote:jako zanimljiv tekst na portalu Linux Za Sve. Vrijedi pročitati ;)
Dobar text, samo ne mislim da je Linux danas nešto manje zastupljen nego što je bio i ranije kod individualnih korisnika, ali je sve više zastupljeniji u državnim i gradskim administracijama na zapadu, privredi i sl...

Stižu i nova velika ulaganja - američka vojska i uopšte sektor bezbednosti planira da uloži dosta baš u slobodan softver - imajući u vidu koje koristi od njega imaju mega-kompanije poput Googla, Facebooka i sl., a u okolnostima sveopšteg im hakovanja... :azn:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Sep 2016, 13:20


Iskreno, imam instaliran i OpenOffice 4.1. Oba jako retko koristim. Iako OO 4.1 verovatno koristim više. Ali ništa komplikovano: najčešće copy/paste sa weba i konverzija u PDF.

Ne znam da li je LibreOffice Still nešto stabilniji. To mu dođe neka LTS varijanta. Nisam siguran da li postoji SlackBuild za nju. Ova pokretna verzija koju pakuje Alien ima varijabilan kvalitet.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 12 Sep 2016, 13:04


Treba mi informacija.Nisam nikada koristio ove freelance sajtove gde ima raznih poslova, pretezno sam na 99design.
Registrujem se danas na "upwork" https://www.upwork.com" onclick="window.open(this.href);return false; iz dosade , i vidim da ljudi svaku sitnicu placaju a ja to sve radio za DZ.
Interesuje me kako ide ovo placanje po satu, kako zna koliko sam sati radio ?
I jesu li obavezni ovi testovi, treba li se zezam sa tim?
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 13 Sep 2016, 15:36


Resenja tih tekstova imas na netu da nadjes, da dobijes bolji skor. Nema tu nista posteno :D Obicno ti zada zadatak, ti ga odradis. Ili radis po satu preko neke aplikacije i kad je upalis onda ti broji sate , a nakon toga kada zavrsis neku sekvencu , posaljes mu sta si uradio tj. dokle si stigao. Mada tesko je poceti jer ******** indijci i tako ti bi pristali da rade i za dz samo da dobiju dobru ocenu. TO se najvise i gleda.
The quieter you become the more you are able to hear.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests