Desktop Screenshots!

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 05 Nov 2013, 13:55


Beretta021 wrote:Cupavo je ali radi super,dodacu mu jos memorije, mada mislim da zbog grafike oce da stucne. Jedino sto sam ugasio je nepomuk i mnogo je doprinelo brzini...
U svakom slucaju prezadovoljan :)
nepomuk je u startu proždrljiv, ali poslije postane miran i plah :)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 178
Joined: 29 Jan 2012, 18:39
Location: Novi Sad (Beočin)

Post Napisano: 05 Nov 2013, 14:05


Ma od kad postoji nepomuk, ugasen mi je, tako da ako sam mogao do sada bez njega, mogu i dalje :)

EDIT:
Situacija je sad mnogo bolja :)
snapshot3.png
Open your source open your mind



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 10 Nov 2013, 17:58


Novi sistem, doduse "gajen" od RC1 verzije, a ruho je staro (tema, ikonice, konki i sl...)
snapshot10.jpeg



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 13 Nov 2013, 17:04


Evo ga i sveze nabacen MATE 1.6.1 na Slakveru 14.1
Slackware 14.1 MATE 1.6.0.jpg
Bio pristrasan ili ne, za sada Mate mi radi brze nego Xfce.
Kazem za sada jer sam tek nepunih po sata na njemu.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 24 Nov 2013, 14:12


Ja video od čika Bocketa pa rekoh da i ja probam Gentoo :evil: . Na laptopu novom je instaliran, boot traje oko 25 sekundi ali to može da se smanji :D

Napravio sam jednu particiju od 20gb za Gentoo /, swap od 2gb i /home dele Gentoo i Slackware. Prvi pokušaj instalacije je prošao jako dobro. Sve moguće radi brže (a kako i ne bi).

Neću da ulazim u bilo kakvo upoređivanje, Slackware je Slackware a Gentoo je Gentoo. Kod mene Slackware ima daleko veću prednost, samo da se zna :beer:
geCC5MJ.png
Gentoo sa Slack wallpaper-om :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 24 Nov 2013, 14:51


Svaka čast Stereo. Daj neku reč više.
Inače i ja sam krenuo neki dan ali ne bih ga instalirao, već sve preko virtuelne mašine, i nešto me je prekinulo, a sada nešto nisam voljan da se zezam sa njim.
Inače nabacio sam na Slekver Vmware Workstation 9, pored uvek sveže verzije VirtualBoxa, probam baš svašta, otpr. po distro sedmično.

Možda neko neće verovati (a i ne mora ;) ), ovaj video sam snimao tako što sam preko host sistema, a to je Slekver 32-bit, pokrenuo ffmpeg sintaksu, i vidi se kako radi gost sistem WifiSlack 4.7 na Vmware Workstation-u (aman se ne primećuje da je reč o virtelnoj mašini).
Kasnije sam taj video materjial obradio upravo u Slekveru sa OpenShot Video Editorom.




Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 24 Nov 2013, 15:51


Najveći problem su predrasude, ništa više. Slobodno instaliraj ako imaš višak vremena. Računaj na to da imaš nekog iskusnog korisnika kraj sebe (eho: irc irc irc :)) jer ponešto i ne piše u handbooku.

Ma nezahvalno je porediti ove dve sile.

Послато са куцаће машине користећи Тапаток 2 :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 24 Nov 2013, 16:57


Ma ja sam ti iskusan sam po sebi. :grin: :cool: preko po decnije sa Linuks sistemima. :cheesy:
Zezam se malo, pitaću tebe pošto si ga nedavno instalirao.
Sada možemo da te tretiramo barem kao poluiskusnog. :P

Ma treba da se pogodi da nemam šta da radi, da sam dobre volje, i kada se to sve pokopi, što nije ni malo jednostavno, jedan telefonski može sve da upropasti.
Da se ne lažemo, mene psihički odmara isprobavanje novih distribucija, kojih ima 450-500 aktivnih sada, ali tu se baš ne može ubrojiti Gentoo, zato što on traži i prilično vremena, i prilično dobre volje i sl...



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 25 Nov 2013, 10:11


I prilično čitanja, što je meni najgore. Smara me da čitam sto strana da bih instalirao nešto.

Inače, Gentoo je jedina distribucija koju nisam uspeo da instaliram. Istina, bilo je to davno, nisam bio dovoljno iskusan ali sam se upustio u avanturu i omanuo.

Vuče me da probam ponovo ali, što reče Brok, treba za njega odvojiti vremena a sa tim sam u velikom deficitu.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 25 Nov 2013, 10:19


Samo na pripremu kernela i čitanje svih opcija, sam potrošio oko 2 sata. Na kraju više nisam mogao ali sam najbitnije sredio. Samo kompajliranje je trajalo do 10 minuta. Prvi update je trajao oko 3 sata. Na nekom računaru će možda i više, na nekom manje. Zavisi od brzine procesora i brzine interneta.

Jeste, treba mnogo čitanja, ne samo čitanja nego i strpljenja. Realno je uraditi instalaciju ako imaš drugi radni kompjuter. Treba jedno dva dana sigurno da se sve instalira i podesi. I to da računaš da nisi sve od početka sredio kako ti odgovara. Ajoj... Ma ja sam dobro prošao, uspela instalacija iz prve :D

EDIT: e da, da bi instalacija i korišćenje gentoo imalo smisla neophodno je detaljnije poznavanje svog hardvera. Zbog USE flagova. U suprotnom je džaba utrošeno vreme.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests