LUGoNS BarCamp

Opšte GNU/Linuks teme nevezane za specifičnu distribuciju. Novosti na stranoj i domaćoj FLOSS sceni.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 Nov 2012, 16:58


Pričamo interno već neko vreme o događaju, pa rekoh da ne bi bilo loše i otvoriti temu. Mada bi bilo lepo da neko od LUGoNS-ovaca ponekad navrati i kod nas na forum i ovakve stvari najave i sami. :)
LUGoNS BarCamp
(Hotel Aurora, Subota, 01. 12. 2012. od 12.00 – 20.00h)

Prvi LUGoNS BarCamp održaće se u subotu 01. decembra u Novom Sadu u hotelu Aurora (http://www.hotelaurora.rs" onclick="window.open(this.href);return false;) sa početkom od 12.00h i trajaće do oko 20.00h. Posle toga se planira žurka koja će biti negde u gradu, a završiće se duboko u noć ;o). Sam cilj ovog prvog okupljanja je da probudi i animira pomalo usnulu zajednicu i da vrati aktivnu dinamiku dešavanja u Novom Sadu. Sve zajednice iz okruženja su više nego dobrodošle. Nadamo se da će nas biti u što većem broju.

Ovom prilikom još jednom, pozivamo vas da svojim prisustvom uveličate ovaj skup, dođete na druženje, razmenu znanja, steknete nove prijatelje i proširite vidike.

Trenutno prijavljene teme su:
  • Tehnike napada na WEB servise
  • Razvoj i test (gerrit i jenkins)
  • Orkestracija servera (puppet)
  • Retrocomputing
  • BalCCon, LUGoNS Hackerspace
  • Workshop: Naučite da krimpujete (Krimpovanje je postupak kojim se na krajeve telefonskog ili mrežnog kabla montiraju specijalni konektori.)
  • Diskusija: Kako i na koji način animirati ljude da aktivnije učestvuju u zajednicama i više komuniciraju međusobno?
Više informacija ćete naći na events.lugons.org:
https://events.lugons.org/?p=448" onclick="window.open(this.href);return false;

Što se tiče Slackware Srbija ekipe, postoji mogućnost da se neko (ili nekoliko ljudi) iz tima pojavi, ali za sada to još uvek nije sigurno.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 14 Nov 2012, 00:19


I interno i javno ja ne mogu da potvrdim svoje prisustvo, još uvek. Znam da će biti dosta ljudi i da će druženje biti dobro. Pogotovo posle 20h :D

Meni prenoćište neće biti problem, jedino da mi ostane neki dinar nakon plaćanja računa i to je to, eto me opet u Novom Sadu.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 28 Nov 2012, 20:16


Nažalost neću moći da prisustvujem zbog porodičnih obaveza. Svo vreme sam mislio da je to u nedelju (tada bi bilo velike šanse da svratim), a onda su mi ljudi skrenuli pažnju da je ipak u pitanju subota.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 28 Nov 2012, 20:20


Takođe i ja silom prilike ću morati da propustim ovo druženje. :cry:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests