Banja Luka BH/RS Zajednica

Opšte GNU/Linuks teme nevezane za specifičnu distribuciju. Novosti na stranoj i domaćoj FLOSS sceni.

Moderator: Urednik

Post Reply

Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 47
Joined: 23 Dec 2011, 00:25

Post Napisano: 18 Jul 2012, 00:58


Pozdrav,
Ovih dana okupljam ljude iz Banja Luke oko zajednice. Linux/FLOSS zajednica slicna slack-srb.
Razlika ce sigurno da postoji.

Za pocetak dobili smo prostorije tj dobicemo od akademske zajednice + web prostor (nisam pitao za domenu) od jedne firme.

Mogu reci da sam zadovoljan i da cu gledati da organizujem dosta toga sto bi bilo interesatno u Banja Luci. Obavijestavacu vas.

Pozdrav !



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 47
Joined: 23 Dec 2011, 00:25

Post Napisano: 18 Jul 2012, 01:01


Takodje , planiramo saradnju sa dosta dosta zajednica u BH/HR/SRB/CG po pitanju svega.
I ako imate ljudi u BL / RS slobodno ih uputite na nas. mejl: risc.x86 {a} gmail



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 18 Jul 2012, 07:17


Klaz, čućemo se danas na irc-u ali imate Vi već LUG Republike Srpske.
Mislim, ne hvataj me za reč, da Bojana Borković iz Banja Luke vodi (kordinator) ULKS, e sada koliko je taj LUG aktivan o tome ne znam puno.
Ma napisaću otvoreno, nije ULKS puno aktiva, nažalost. :-/
Radilo se nešto za vreme održavanja Debiana Dana a posle slabo.

Irc kanal im je, (meni je u meniju tako da sam tamo svaki put kada sam i Srbija Slekever kanalu, uostalom znaš i sam kao i na #lugons-u) #ulk-rs na freenode.com serveru.

Nego meni je više cilj se mi svi sakupimo pod jedan nezavisan LUG koji će da okuplja sve nas sa ovih prostora. Bilo je već puno reči o tome...
Niko neće da odstupi od svog matičnog LUG-a ili zajednice, zapravo to se i ne traži, već se traži saradnja svih LUG-ova i Linux zajednica a to nekako teško ide kod nas Balkanaca. ;)

Uglavnom mi sa Slekver Srbija zajednice smo otvoreni za saradnju. Samo nas trebate pozvati. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 18 Jul 2012, 07:38


Lepo. :) Ti si uvek bio pun ideja. Bilo bi lepo da se nešto od toga i realizuje. ;)

U poslednje vreme izbegavam irc, ali svratiću jedan dan da čujem detalje.

Što se tiče saradnje, tu smo (kao što je Brok napisao). Pošto si redovno kod nas kanalu, računam da smo već u koliko-toliko redovnom kontaktu. :) Ali za nešto formalnije postoji i email: urednistvo@slackware-srbija.org.



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 47
Joined: 23 Dec 2011, 00:25

Post Napisano: 18 Jul 2012, 08:47


Broker wrote:Klaz, čućemo se danas na irc-u ali imate Vi već LUG Republike Srpske.
Mislim, ne hvataj me za reč, da Bojana Borković iz Banja Luke vodi (kordinator) ULKS, e sada koliko je taj LUG aktivan o tome ne znam puno.
Ma napisaću otvoreno, nije ULKS puno aktiva, nažalost. :-/
Radilo se nešto za vreme održavanja Debiana Dana a posle slabo.

Irc kanal im je, (meni je u meniju tako da sam tamo svaki put kada sam i Srbija Slekever kanalu, uostalom znaš i sam kao i na #lugons-u) #ulk-rs na freenode.com serveru.

Nego meni je više cilj se mi svi sakupimo pod jedan nezavisan LUG koji će da okuplja sve nas sa ovih prostora. Bilo je već puno reči o tome...
Niko neće da odstupi od svog matičnog LUG-a ili zajednice, zapravo to se i ne traži, već se traži saradnja svih LUG-ova i Linux zajednica a to nekako teško ide kod nas Balkanaca. ;)

Uglavnom mi sa Slekver Srbija zajednice smo otvoreni za saradnju. Samo nas trebate pozvati. :)
Ma sve je to rk en roll.

Treba "uvuci" ljude u pricu - okupiti ih. Treba organizaovati zanimljiva predavanja, ponuditi im mogucnost da upoznaju ljude koji se bave IT. Povezati , napraviti

Hum, onda cemo "mi" biti neka OSS zajednica :).
Meni je bitno da sam dobio:
- Podrsku zajednice
- Prostorije
- Web prostor

Moj prijatelj , koji je jedan od "prve trojice" vise je zato da se mi druzimo i razmjenjujemo informacije. Meni je to ok.
Medjutim u svijetu kojem buducnost lezi u IT , ne bi bilo lose preduzimati projekte koji mogu da predstavljaju buducnost jedne drzave. Desava se da imamo talentovanih ljudi koji idu odavde. Generalno jeste losa situacija, al to ne znaci da ne mogu ponuditi ljudima i drugacije vidjenje stvari.
Sve to uz zabavu i druzenje.

Uff da ti napisem nesto al nemoj da vidi "ostala dva" iz "raje":

- Radionice
- Saradnja sa Libre
- Manji projekti (od 1 dana pa do max 15)
- Veci projekti (To kad ih ubjedim da mogu mjenjati svijet a ne biti pasivni izvodjaci grimasa)
- Piva - cevapi (Sarajevski, ovi iz BL me ubise u pojam inace "nit ljudi nit cevapa prije travnika" - interna sala ) - Zmurke
- Projekcije FLOSS dokumentaraca
- Trazicemo sponzore za neke situacije (tjeracemo ljude da budu kreativni , i placati ih ako bude para. Ako ne bude , naucicemo ih kako sa 1 eu da budu glavni u raji)
- Razne oblasti IT u podrsci sa OSS (Mikroeletronika, Zastita, Web dizajn, Office, Poslovna rijesenja, DMS/CMS/LMS/ERP i sl)

Evo vidim ULK RS sajt poprilicno outdate (ma svima se to desava nije to sad neki veliki minus, to je std sjetite se slackware srb )

Lijepo je imati ideje - al biti Stiven J. je sasvim drugo .. :)
Last edited by klaz on 18 Jul 2012, 08:58, edited 1 time in total.



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 47
Joined: 23 Dec 2011, 00:25

Post Napisano: 18 Jul 2012, 08:56


bocke wrote:Lepo. :) Ti si uvek bio pun ideja. Bilo bi lepo da se nešto od toga i realizuje. ;)

U poslednje vreme izbegavam irc, ali svratiću jedan dan da čujem detalje.

Što se tiče saradnje, tu smo (kao što je Brok napisao). Pošto si redovno kod nas kanalu, računam da smo već u koliko-toliko redovnom kontaktu. :) Ali za nešto formalnije postoji i email: urednistvo@slackware-srbija.org.

Uvijek mozemo organizovati Sahovsku olimpijadu medju klasama (napravimo svi klase za sah i takmicimo se cija je bolja :D :D)
Penzionerska varijanta okupljanja ljudi preko neta hehehe.
Ima onda i covjece ne ljuti se preko neta (napravicemo i za to ako treba PHP da fercera :) )

Ah, dosada se moze pobijediti na 1000 nacina , lijenost u ljudima tesko :]

Nek Open Soources bude s' tobom !



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 18 Jul 2012, 10:47


Znas kako, necu da te odmah demoralisem, ali mislim da je slaba vajda od usitanjavanje Blakanske Linuks scene, vec bas obratno, da se krene na ukrupnjavanje.
To kada postignemo, znaci da se skupe svi vazniji igraci pod jednom kapom, sada lupam, iz LUGoNS-a, Ubuntu zajednice, Mint Srbija zajednice... naravno i mi bi bili tu prisutni, onda vec moze da se prica o ozbiljnijim projektima.
Ovako razjedinjena Linux scena na ovim prostorima nece nam doneti nista dobro.

Ok je imati LUG ali samo ako ima ljudi koji su zainteresovani za to, ali ako ces uzeti pa i kroz donaciju, prostoriju, telefonski broj (moze i tvoj licni samo da se vodi na fizicko lice) uraditi pecat, registrovati se, saciniti statut (treba ti advokat da napise statut) ako nema dovoljno zainteresovanih ljudi to je samo bacen novac a jos bitnije potrosena dragocena energija i vreme koja je mogla da se upotrebi na nesto konstruktivnije. Web prostor ce se uvek naci, za to nemoj da brines, e za ljude koji ce biti posveceni to ce ti vec biti briga i to ne mala, daj Boze da gresim.
Ovo sto sam nabrojao iznad je registrovan LUG (recimo LUG Banja Luka), a sve provo mozes da uradis na "crno", znaci bez registrovanja LUG-a, prostorija, pecata, statuta... da vidis prvo da li ima interesovanja. Jer ti maltene pravis nevladinu organizaciju, a sto ce to biti LUG, golubarsko ili lovacko drustvo to je tvoja stvar. Ili udruzenja gradjana, slicno je ali ima nekih manjih i skoro neprimetnih razlika. Oko ovih razlika pricam napamet, morao bih da proverim, drugo ne znam koji zakoni te kace u RS tj. BiH, ovo sto sam pominjao vazi za Srbiju.

Kako god, mi smo tu, za svaki vid saradnje, koji ce naravno ici na obostranu korist. :)
Takodje ako Vam treba savet, opet smo tu, itd... itd...
Nek Open Soources bude s' tobom !
Ovaj pozdrav cu morati da ti maznem, bas je pravi. :grlj: :beer:



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 18 Jul 2012, 19:34


Tema je premještena u podforum "Razno" s obzirom da nije vezana za projekte Slackware Srbija zajednice.

Klaz, neka ti je sa srećom. ;)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests