XBMC Media Centar

Prikazi softvera i linkovi za preuzimanje

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 12 May 2012, 21:02


2.png
XBMC Media Center je softver koji omogućuje jednostavno puštanje filmova, muzike i pregled slika, kako sa računara tako i sa interneta, sa različitih servisa. Ozbiljna je alternativa Windows Media Center-u. Multiplatformaska je aplikacija, što znači da može da se instalira i koristi kako na Linux-u, tako i na Wiondows-u i MacOSX-u...

Homepage: http://xbmc.org/
Wiki: http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Main_Page
2012-05-12-205200_1920x1080_scrot.png

Instalacija:

Potrebne zavisnosti:
* libass -> zavisnost: enca
* libmpeg2
* libmodplug
* yajl


Na kraju dolazi XBMC: SlackBuild.org



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 321
Joined: 23 Dec 2011, 14:23
Location: Kraljevo

Post Napisano: 12 May 2012, 22:24


po meni, previse je glomazan
zauzima celu radnu povrsinu sto te onemogucava da slusas muziku i radis nesto drugo, barem koliko se ja secam....



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 12 May 2012, 23:34


Pa nije ovo aplikacija za slušanje muzike. Ovo je media centar, samo ime mu kaže :)
A pored slučanja muzike i gledanja filmova i slika, iznenadio sam se koliko funkcija ima i sa koliko internet servisa može da se poveže. Može radio da se sluša, da se prate vesti (strane), strani kanali, sport, priroda, životinje, razni strani kanali vezano za video igre, revizije igara, preuzimanje videa sa raznih servisa, možeš čak i prevod na metneš na film... Neke funkcije su ograničene, u smislu da ne možeš da gledaš nemački MTV i slično (zbog autorskih prava)...
Ima integracije za različite programe: Transmission, JDownloader, programi za pravljenje backup-a i vraćanje istog...
Ima mnogo podešavanja. Čak možeš da barataš i direktorijumima na HDD-u... A i pročitao sam da može da se preuzme posebna distribucija - XBMCbuntu koja je bazirana na Lubuntu 11.10 (izgleda pošto je ovo 11. verzija XBMC-a). Ima svašta, ne mogu sve da se setim. Svašta sam pročitao na Wikiju i glavnom sajtu.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 321
Joined: 23 Dec 2011, 14:23
Location: Kraljevo

Post Napisano: 13 May 2012, 00:34


Da, ceo program je napravljen kao os u os-u tj. kao posebna distribucija...mozda mi se zbog toga i ne svidja :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 13 May 2012, 00:42


Sutra ću da probam XBMCbuntu... Preuzeo sam ga, pa ću da ga instaliram... Baš me interesuje kako radi :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 14 May 2012, 17:24


mpman wrote:Da, ceo program je napravljen kao os u os-u tj. kao posebna distribucija...mozda mi se zbog toga i ne svidja :)
Ne da je napravljen već po se po instalaciji i pojavljuje u meniju kao zasebno grafičko okruženje.
Ne znam da li je to i slučaj na Sleku ali na Ubuntuu i Mintu jeste.

Da imam više mesta probao bih ga i na Slacku.

Usput komšo, može on na tvojoj mašini da radi jako glatko.
Kad radi kod mene na slabijoj mašini, radiće i kod tebe bez problema. :)
Sve u svemu da bi glatko radio treba mu multi core cpu.

U Ubuntuu 10.04.4


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests