Apsolutni poičetnik

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde
Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 81
Joined: 03 Apr 2012, 19:18

Post Napisano: 04 Apr 2012, 23:35


Zdravo svima. Ovo što ću sve napisati će biti malo poduže pa molim za strpljenje. Još 2007. godine sam saznao da sem windows operativnog sistema postoje unix, linux, solaris i macos. Čuo sam da je linux operativni sistem besplatan za korišćenje i da su svi programi i drajveri za linux su besplati. Tada sam na svoj računar stavio opensuse dvdi nešto se nisam bog zna šta snašo. 2008. godine sam čuo za ubuntu i krenuo sam da ga koristim povremeno. Tek krajem 2010. godine sam saznao da su svi linux operativni sistemi previše fensi i previše prenašminkani i kada se takvi linux sistemi uče najviše se nauči 2% od ukupnog linux sistema što bi trebalo da se nauči. I skrenuli su mi pažnju na linx slackware da je jedan od retkih operativnih sistema koje kada se sedne i uči nauči se nekih 90% linux sistema. Kada budem sa diplomskim završio prećiću totalno na linux slackware. Hteo bih da vas zamolim da se ne ljutite na mene ako budem postavljao neke postove koje su možda za vas glupe neprikladne i zome slično. Prosto mi je želja da naučim da radim u liux slackware. Imam ljude koji bi možda i mogli da mi pomognu za linux da radim u linux-u ali ne mou da ih zivkam za svaku sitnicu.

U napred hvala na strpljenju.
Last edited by bocke on 05 Apr 2012, 00:08, edited 1 time in total.
Reason: Zamolio bih da boje koristite samo za isticanje naslova ili termina u tekstu. Korišćenje boja koje su u kontrastu, s druge strane, može otežati čitanje ljudima sa otežanim vidom.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 178
Joined: 29 Jan 2012, 18:39
Location: Novi Sad (Beočin)

Post Napisano: 05 Apr 2012, 00:02


Pozdrav i dobrodosao! :D
Open your source open your mind



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 92
Joined: 18 Mar 2012, 08:40
Location: Beograd

Post Napisano: 05 Apr 2012, 07:35


I ja sam noob sto se tice i linux-a i slackware-a. I slicno kao i ti kao turista sam koristio sve i svasta. Ali upisao sam skolicu za linux i gle tamo uce na slackware-u. Tako da cu biti voljan da ti pomognem, onako skolski. Stigao sam do pola puta imam jos puno da ucim ali vise nisam 100% neznalica. Sada sam 65% nn. :azn: Ovde imas mnogo postova ko ji ce ti pomoci,kreni od instalacije. A onda imas post inicijalna struktura direktorijuma, pa instaliranje paketa ( u dve tri teme ). To bi ti bio pravilan pocetak. Ludi su super hoce da pomognu, a neki i znaju i to veoma dobro. Dobrodosao na forum



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 05 Apr 2012, 08:13


Pozdrav i dobro došao na zejednicu. :beer:



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 80
Joined: 05 Apr 2012, 05:45
Location: Cyber Space
Contact:

Post Napisano: 05 Apr 2012, 16:27


Pozdrav

Dobro dosao.
Svaki pocetak je zanimljiv...
Resistance is futile, you will be asimilated!Ubuntu
http://laikexpert.googlepages.com



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 23
Joined: 06 Apr 2012, 16:23

Post Napisano: 06 Apr 2012, 16:40


Nijedno pitanje nije glupo... samo da ga postavis na pravo mesto (pravi deo foruma) da moze kvalitetno da ti se odgovori...


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests