Distro za poslovnu upotrebu?

Slack kao kancelarijski OS i slične teme.

Moderator: Urednik


Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 11 Dec 2013, 15:38


Onaj osećaj kad tražite od ljudi odgovor i skupljate glasove, a u stvari tražite potvrdu za ono što već znate, pa čak i kada gubite dovoljan je jedan glas da prevagne:
stereo wrote:Stavi ti Slack i izaberi grafičko okruženje koje misliš da treba. Tamo gde zapneš javi pa da rešavamo :)
I dalje je u meni živ mazohistički deo koji trlja ruke i govori "Uuuuuuu, drndanje oko gomile Slackware-a. Niiiiccceeeee..." :evil:

:grin:


Šalim se (delimično :cheesy: ), sve je ovo u idejnoj fazi, ako se bude išlo tim putem krenuće se sa par računara da se vidi kako ide.
Ali me uz Slack plaši povećana šansa da ću za rešavanje nekih stvari morati da ostanem mnogo duže i da neću moći da postignem sve, jer samo zbog činjenice što je Linux biće 100000 poziva na dan. Ma, na kraju krajeva, nek zaposle još ljudi :D



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 11 Dec 2013, 17:39


Teško da će biti poziva zbog Slacka... :D
Posao je samo dok podesiš stvari, posle to rinta kao ludo, a obični korisnici - ne mogu da pokvare stvari sve i da hoće - bez macole i sl. ;)
Xfce4 npr. je isti svuda - na linuxu, bsd-u itd., pa nema zabune...
Neki iskusniji admini su pisali po netu da se prava snaga Slacka vidi tek onda kada se umreži nekoliko mašina pod njim!
Možda ti webmin može pomoći, tj. dodatno olakšati stvari. :)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 11 Dec 2013, 21:03


Ma neće zbog Slacka, nego generalno zbog linuxa zato što ne znaju da ga koriste...

Znam za webmin, ali moja mazohistička duša viče: to je za pi***, budi muško :grin:


Admin Bog reče: Neka bude Slackware! :beer:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 12 Dec 2013, 22:30


bitno je da stvar šljaka i da se ti nemaš šta gnjavit više sa tim računalima nakon šta ih podesiš. a sad, s kojom distrom to možeš postić, ovisi o tebi ;)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 20 Dec 2013, 18:05


Abraxas wrote: Admin Bog reče: Neka bude Slackware! :beer:
Како напредујеш? :)
Евентуални проблеми са Слеком су најчешће проузроковани непотпуном инсталацијом - нпр. не мора се инсталирати сет са игрицама, али се све остало препоручује.
Јел се поиграо неко са овим и каква су искуства?


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests