Sta biste sve voleli kod Slackware-a?

Ovaj deo je namenjen diskusiji koja nije vezana ni za jednu prethodnu kategoriju, a tiče se Slackware linuxa

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 147
Joined: 31 Mar 2006, 21:36
Location: Loznica

Post Napisano: 19 Sep 2008, 19:21


Iako je Slackware sjajan distro korisnicima prirodno neke stvari znaju i da zasmetaju
Zato sam i otvorio ovu temu-treba jednostavno da kazete sta vam je to eventualno kod Slackware zasmetalo i sta bi po vasem misljenju Pat trebao da stavi u svoj distro da bio on bio jos bolji,kvalitetniji i tome sl
Iz diskusije,misljenja sam,treba da izbacimo vecitu polemiku "dep solve da ili ne" jer s obzirom da Slackware kao distro odrzava mali broj ljudi tesko da ce se u skorije vreme ili cak stavise ikada realizovati tako nesto kada je u pitanju package manager  ;)

Meni koji sam Slackware koristio cirka 2 godine je nedostajalo sledece

-izbor zastarelog LILO-a kao boot manager-a umesto Grub-a(iako se potonji nalazi u extras)

-nedostatak Open Office-a na dvd-u-zaista Pat bi mogao da se smiluje  :P i da na dvd stavi Open Office umesto da se korisnik drnda sa 3hrd party repoima ili da radi konverziju rpm paketa sa zvanicnog sajta

-bilo bi lepo kada bi se na dvd-u nasli i slapt-get,gslapt i swaret-ove korisne stvarice na zauzimaju puno prostora a predstavljaju zaista nezamenjivu pomoc prilikom baratanja sa paketima

I eto to bi otprilike bilo to sa moje strane  :afro:
Last edited by bocke on 17 Jan 2012, 19:06, edited 1 time in total.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 20 Sep 2008, 01:03


Samo OpenOffice, paket menadzer nije nesto preterano ni potreban, a sasvim sigurno nije neophodan za "dobar ugodjaj". LILO mi sljaka kako treba, sve dok nemam problema sa njim, ne bih trazio da ga zamene GRUB-om. Eto toliko, ja sam skroman momak  :)
E da, mogli bi malo da mu ga daju po artworku, bar nesto.
Sad kad pomenuh ovo, setih se da je Pat narucio (i dobio) novi logo slackware-a, koji moze da se cita " i odozgo i odozdo" :)
Sve je to lepo, samo je taj logo malo ruzan.
Pa i one gluposti sa lulama, znam da je tu poenta "slack", ali je nekako neugledno sta god poenta bila.
Definitivno mu fali malo stila, i taj Office, a sto se ostalih stvari tice, SW je nenad*ebiv  :afro:



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 20 Sep 2008, 01:28


Što se mene tiče, treba mi Office, malo lepši dizajn, moderniji, nekako poput onog Arch-artworka. I treba mi nešto tipa Synaptic, nekad ume da dok**či kad neka biblioteka zeza, a nekad se nema ni vremena. Znate, ja ne mrzim klik, next, finiš rešenja, da budem iskren  :azn:  Valjda sve u skladu sa godinama :)
Last edited by Anonymous on 20 Sep 2008, 01:30, edited 1 time in total.
Image



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 147
Joined: 31 Mar 2006, 21:36
Location: Loznica

Post Napisano: 20 Sep 2008, 13:59


E vidis to sam zaboravio  :)
Pa da-mogao se samo malo nasminkati KDE-recimo da umesto onog zupcanika dole stoji slovo S i da se u glavnom meniju umesto onog KDE 3.5.x stoji recimo Slackware linux i nista vise-jesu sitnice ali tako bi bilo lepse zaista  :)
Sto se tice package manager-a uglavnom nikom nece zasmetati to stoji(sasvim je kako se kaze dovoljan)ali zna da iznervira coveka kada se instaliraju neki paketi-recimo ja koristim VLC a instalirati doticni na Slackware-u je pravi horor a tek da ne pominjem kompajliranje iz source-a gde je potrebna tona zavisnosti
Opet postoji i paket na Slacky koji sa depovima moze da se svuce preko slapt-get-a ali....
Pat mi samo nije jasan u vezi Open Office-a-trebao bi da izbaci onaj KOffice(zauzimaju otprilike isto)i da stavi Open Office koji je u svakom slucaju bolje resenje  ;)

P.S. BTW meni je onaj Tux sa lulom do yaya-ta lula valjda treba da naglasi da je u pitanju najstariji distro i ono kako se kaze tradicionalni old school  :)
Last edited by Anonymous on 20 Sep 2008, 14:01, edited 1 time in total.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 20 Sep 2008, 15:33


Ja stvarno ne znam cemu onaj Koffice sluzi (a uz to i ne radi :) ). Ne znam ni zasto bi bio problem da ubaci OpenOffice kad jos uvek ima dovoljno mesta na Slack DVD-u za to (bar mi se cini da je bilo).

Ne znam zasto me ta lula iritira, ali tako je :) Svaki put kad vidim Tux-a sa lulom, osetim neki gorak ukus u ustima  ;)

Sto se tice VLC-a, i ja ga koristim, uporedo sa Mplayer-om, i zaista je cimanje kompajlirati ga, posebno zato sto ima gomilu zavisnosti, a jos kad neko ima dial-up kao ja.. o tome ne treba ni pricati. Nego.. sreca sto mogu da se nadju dobri .tgz paketi VLC-a (mada ima i gomila onih losih).
Recimo probao sam neki VLC paketic sa slacky.eu, i bio je lose napravljen, pre toga sam jos negde nasao neki, takodje los, ali sam iz treceg puta naisao na odlicno uradjen .tgz paket, koji ne trazi nikakve zavisnosti (autor je Alien Bob) i sa kojim nema nikakvih problema.

Sad sam pogledao, lik je napravio i paket za 0.92 test verziju vlc-a (nisam je probao jos uvek) , ali ako nekome zatreba dobar paket stabilne verzije VLC-a ili nesto drugo iz gomile raznih korisnih stvarcica koje tamo stoje, evo linka:

http://www.slackware.com/~alien/slackbuilds/

edit:

Proverih ima li novosti na sajtu VLC-a, i vidim da su u medjuvremenu i tamo postavili linkove ka Alien-ovim paketima, tako da.. to bi bilo to sto se tice cimanja oko instaliranja VLC-a. :)
Last edited by Andersen on 20 Sep 2008, 15:39, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 147
Joined: 31 Mar 2006, 21:36
Location: Loznica

Post Napisano: 20 Sep 2008, 16:49


Ahhh neizbezni alien sajt
Svaka cast coveku za sav trud  :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 189
Joined: 24 Feb 2006, 22:11
Location: Arandjelovac
Contact:

Post Napisano: 27 Sep 2008, 18:48


Pif, stvarno mi nista ne pada na pamet... Eto mozda da se kaze taj OpenOffice. Mozda cak Compiz-Fusion posto se u poslednje vreme non-stop zezam oko izgleda pa cisto da se ne mucim oko instalacije... Ali realno nista mi vise ne treba :P



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 14 Oct 2008, 23:18


E pa ovako... Mislim da dosta ljudi koristi Slack (siguran sam vecina ljudi na ovom forumu) u desktop svrhe, tako da bi po meni "inovacija" broj jedan trebala biti veci broj paketa namjenjenih desktop korisnicima - OpenOffice, Inkscape, Mplayer, Blender itd. Takodje, sama konfiguracija default kernela na Slacku je naklonjena serverima, tako da ne bi bilo lose ubaciti jedan desktop optimizovani kernel kao mogucnost izbora prilikom instalacije ili ako nista drugo staviti pakete na dvd, pa da se bar rucno moze instalirati.

Manje vise to bi bilo to. :grin: LILO me je do sada sluzio sasvim ok, tako da ne bih mogao uputiti neku znacajniju zamjerku na racun toga. Znam da se mnogi nece sloziti sa mnom, ali paket menadzment je fenomenalan i iskreno mislim da je dep solve nepotreban jer se kosi sa osnovnim principima KISS filozofije + sto uopste nema tako velike potrebe za njim kad se uzme u obzir broj zvanicnih paketa za Slack + fenomenalne SlackBuild skripte kao izvor dodatnog softvera.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 97
Joined: 26 Sep 2008, 01:15

Post Napisano: 25 Feb 2009, 01:29


Cudi me sto nema krusader-a a ostalo ima sve, eventualno 2-3 programa dodat.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 25 Feb 2009, 02:19


Ako ti bas nedostaje krusader, i ako se jos nisi snasao..

http://slackbuilds.org/repository/12.2/system/krusader/


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests