Pretrazivac paketa

Ovaj deo je namenjen diskusiji koja nije vezana ni za jednu prethodnu kategoriju, a tiče se Slackware linuxa

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 30 Dec 2009, 08:43


Zelim da vam predstavim jedan dobar projekat, koji za sada omogucuje pretragu oficielnog repozitorijuma za slackware i svih njegovih paketa.
Pretrazivac kao i vecina ima i malko naprednije opcije filtriranja sarzaja, i pretragu paketa po tacnoj verziji slackware distribucije.
I jos jednu vaznu opciju za pretragu pretragu po file-ovima, koji file pirpada kojem paketu. Nadam se da ce vam se svideti.
http://packages.slackverse.org/

Evo i tema na LQ
http://www.linuxquestions.org/questions ... te-778348/
Last edited by branko on 30 Dec 2009, 08:44, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 30 Dec 2009, 14:22


Evo i mala vest o tome



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 30 Dec 2009, 15:22


Vec neko vreme pretrazivac paketa na www.slackware.com nije radio.
Na adresi http://packages.slackware.it/ na kojoj se ranije nalazio stoji obavestenje:
The Slackware Package Browser

The old package browser was broken -- instead of trying to fix it I am creating a new one from scratch. I’ll be using the Django framework. I’m also looking into Solr and Haystack to see if they can be of some use here.

It’s not going to take a lot of time and I will publish the working portions of the Package Browser as I finish and test them. Also, we’ll have some other thing to announce in a few days, so stay tuned ;-)

You should follow us on Twitter here.
Novi pretrazivac je verovatno test verzija ovog projekta. Lepo od njih, malo je dosadilo "kopanje" direktno po mirror-ima. :)



offline

Post Napisano: 30 Dec 2009, 15:46


Ovaj pretrazivac je napravio covek koji je pokrenuo projekat Slackware Hrvatska, i licno sam ga kontaktirao i saznao za ovo, pa reko da obavestim sve slackware-ase moze im koristiti.
Nikad se nezna mozda ovaj pretrazivac dobije podrsku i za nezvanicne repozitorijume kao sto su slackbilds, linuxpackages ili slacky.eu (ili kako se zove ovaj poslednji), samo je pitanje vremena za sad puno je brzi od slackfind brze odgovara bar meni :D

Evo ga i zvanicno obavestenje
Last edited by branko on 30 Dec 2009, 15:49, edited 1 time in total.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 30 Dec 2009, 16:00


Hm.. znaci "to nije to sto sam ja mislio da jeste" :)
Prevarilo me ono "oficijelni", tek sad vidim da se odnosi na pakete a ne na masinu. U tom slucaju izgleda da uskoro mozemo ocekivati jos jedan pretrazivac, nadam se uskoro. I to ovaj put stvarno oficijelni  :)



offline

Post Napisano: 30 Dec 2009, 16:19


Oficielni u ovom slucaju znaci da sluzi "trenutno" samo za pretragu oficielnih repozotorijuma koji se koliko se ja secam nalaze na svim slackware mirror-ima, ostali kao sto su linuxpackages itd... nisu oficielni koliko ja znam.
Andersen wrote: ... U tom slucaju izgleda da uskoro mozemo ocekivati jos jedan pretrazivac, nadam se uskoro. ...
Neka od viska glava ne boli samo da budu dobri
Pa kome koji vise odgovara, meni se ovaj bas svidja posto je tako jednostavan, pregledan i brz.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 140
Joined: 11 Aug 2007, 13:07

Post Napisano: 31 Dec 2009, 17:45


lepa vest :cool: stvarno nije bio  funkciji zvanični pretraživač neko vreme ???


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests