Slackware utisci.. by rapha

Ovaj deo je namenjen diskusiji koja nije vezana ni za jednu prethodnu kategoriju, a tiče se Slackware linuxa

Moderator: Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 06 Jan 2014, 12:10


Na predlog našeg drugara Broka, a ne mogu reći da i sam nisam o tome razmišljao, želim da iznesem svoje utiske o Slackware GNU/Linuksu (bilo bi politički nekorektno da napišem bez onog "GNU" :) ). Ne volim članke i monologe, voleo bih da ovo bude diskusija tako da, udrite slobodno.. :)

Imam desktop računar i tri laptopa a raspored je sledeći. Na desktop računaru imam instaliran Linux Mint 16 sa Cinnamon okruženjem. Uz njega je i Windows 7. Prvi je za svakojake dnevno/noćne, kućno/kancelarijske poslove. Žena i ja radimo na njemu bukvalno sve. Windows 7 je instaliran na jednoj maloj particiji i tu je samo zbog FIFA-e. :) Na njemu bukvalno ništa drugo nije instalirano, zabranjen mu je čak i izlaz na net.
Na jednom laptopu se uvek vrti Debian testing KDE i on je u fiksu za sada.
Drugi laptop služi za isprobavanje i testiranje. Na njemu se trenutno nalazi Fedora 20 sa XFCE okruženjem sa kojom sa prezadovoljan. Uvek je samo jedna distribucija na kompu i nikada virtualbox. Ne volim ga jer ne prikazuje realno stanje stvari. ;)
Treći laptop je službeni. Dobili smo ga sa OpenSUSE-om pa je nakon nekoliko problema koje smo imali i kolege i ja svako od nas prešao na nešto drugo. Neko na Windows a neko na druge distribucije. Bitno mi je da on bude stabilan kao stena zbog podataka i posla. Na njemu se vrteo Debian stable ali je odleteo jer je dosadan. Bio je CentOS koji je takođe odleteo jer ne zadovoljava moje kriterijume za svakodnevni rad. Sada je Slackware i mislim da će se još dugo tu zadržati.

Odmah da vam kažem, ja sam fensi korisnik linuksa ili bolje rečeno svakodnevni-fensi korisnik linuksa. Zašto fensi? Pa recimo da su moji kriterijumi prilično visoki. Ako ne radi net ili nije prepoznat kompletan hardver iz prve - bacam u kantu. Ako nema sav softver koji mi je potreban i na kojem sam navikao da radim - bacam u kantu jer nisam spreman na kompromise. Generalno ako ima bilo šta što mi smeta - bacam u kantu. Zašto bih gubio vreme na nešto što ne radi kada ima toliko izbora koji radi. Nije zbog neznanja. Nisam nikakav guru ali nisam ni početnik. Nema te distribucije ili sistema na kojem se ne bih snašao pre ili kasnije ali zašto bih to radio kada ima pametnijih stvari kao što je maženje sa ženom, pijančenje po kafanama, fitnes, čačkanje nosa.. U ideologiju ne verujem, u svoj OS/distribuciju i hardver nisam zaljubljen. Parče lima i plastike, ništa drugo. Isprobavanje i testiranje mi je hobi zato što mi je zanimljivo.

Počeo sam kao i svi sa laganim, OOB, distribucijama. Konkretno PCLOS pa onda Linux Mint a kasnije bukvalno sve živo i poznato. Slek sam instalirao jednom, koristio ga neko vreme i nakon toga otišao dalje. Debijan mi je nekako najviše legao a iskreno Slek mi je bio na potpuno drugoj strani. Kao kada posmatrate levičare i desničare.. :)
Pre nekog vremena, obećao sam Broku da ću probati Slek opet. Da ne pričam koliko dugo već lažem Bocketa. Skinuo sam tek izašli i sveži Slackware 14.1 i skinuo osnovnu dokumentaciju, wikije i ostale stvarčice koje život znače kod "ovakve" distribucije. Mnogo mi je pomogao i ovaj forum, vaš wiki i svi vi naravno.

Krenuo sam sa čitanjem i vidim da moram manuelno da instaliram pakete, zavinosti, međuzavisnosti.. Majku mu, ne da mi se, ko će sa tim da se mlati. Najiskrenije, razmišljao sam, pa ko još ovo koristi?! Stigao je i dugo očekivani i zasluženi godišnji odmor, ja sa viškom vremena, narežem CD i krenem u avanturu. Dočekala me je poznata i ogavna ncurses instalacija sa fdisk i cfdisk alatima za uređivanje particija. Još jednom sam se pitao da li je moguće da ovako nešto postoji i ko to koristi.. Ok, rešili smo particije, obeležio šta sve želim da se instalira, podesio mrežu i bolesno lagana instalacija je počela i završila se u roku od 10 minuta sa XFCE okruženjem. Komp mi je malo stariji pa zato XFCE. Zaista, mislim da bi moj pašenog iz Leposavića koji ni SMS ne zna da pošalje bez problema instalirao Slek. Nakon toga krećem sa podešavanjima sistema. User, mirror, apdejt, slackpkg+, sbotools, instalacija potrebnih paketa.. Malo sa slackpkg, malo sa SbO i to je gotovo. Sve vreme razmišljam o konzoli i geekovanju. Gde je ta konzola? Zasukao sam rukave i ušiljio prste želeći da uradim fstab fajl i ne razmišljajući ubacim svoj NTFS USB fleš pre pakovanja fstab-a. Na moje veliko iznenađenje, USB je prepoznat odmah bez i jednog problema. Bez montiranja?! Bez pakovanja fstab-a?! Bez instalacije 3g-ntfs?! Jel ovo Slek ili sam greškom instalirao nešto drugo? Haj`mo dalje, šta sada treba da radim? Zaista, šta dalje treba da radim? Sistem instaliran i podešen, net podešen, instalirani programi i podešeni, montiranje radi.. Štampač ću na poslu mada i to neće biti neki problem. Samba i efekti me ne interesuju, imam integrisanu grafiku oko koje nema cimanja.. Pa ništa, nema ništa da se radi.. Krećem sa zgubidanskim ulepšavanjem deska. Tema, pozadina, ikonice, cairo dock da ružni XFCE izgleda lepo i to je sve.. Prosto neverovatno.. Sve vreme sam razmišljao o geek sistemu u kojem neću glavu vaditi iz konfiguracionih fajlova za mrežu, za particije, za tastaturu, miša, za Ivicu, za Maricu ali ništa od toga. Sve radi. Pored Debijana, dugo sam bio na Arču i očekivao sam slično, gde zaista ne vadiš glavu iz konzole i konfiguracija ali ovde to nije slučaj. Kada bolje razmislim sa Slekom sa se mlatio manje nego sa Debijanom. Tek par komandi u konzoli više nego na Mintu, ako ne računamo da je Mint potpuno GUI distribucija. I sve šljaka. Ne samo da sve šljaka nego mi je nekako sve prirodno, logično.. Setio sam se jedne rečenice iz nekog vikija ili dokumentacije koja kaže da ima podešavanja ali kada sve podesite možete da zaboravite na njega, neće vam stajati na putu. Potpuna istina. Pošto sve dolazi u vanilla izdanju, više je cimanja oko ulepšavanja nego oko samog sistema.
Išao sam u vikendicu par dana da se opustim i namerno sam poneo službeni laptop sa Slekom da vidim kako će se ponašati. Konstantno na netu, uz tonu multimedije, office-a, wine-a i ni jedna jedina greška. Ni jedan jedini bug ili bilo kakav nagoveštaj nestabilnosti. Sjajno zaista. Sad, ja sam prosečan korisnik, ne mogu da ocenjujem kako bi izgledalo da mi treba nešto malo egzotičnije. Jbg, svako ocenjuje po sebi i svako koristi ono što mu treba i odgovara. Što se mene tiče sjajan sistem, kod kojeg neću morati da razmišljam o apgrejdu dugo vremena, koji me neće svaki dan smarati sa apdejtima, kernelima.. Sistem koji će mi omogućiti da se posvetim onome čemu on i služi. Poslu i zabavi.

Na kraju, moram da navedem i neke nedostatke. Tačnije, to nisu nedostatci ali nešto što bi, po mom mišljenju, dodatno poboljšalo i popularizovalo ovu distribuciju a svakako dovelo više korisnika pošto je Slek mit. Mit da je previše geek, da sve moraš sam.. Realnost je nešto sasvim drugo i potpuno je neopravdano zapostavljen.
Na prvom mestu je ogavna instalacija. Ncurses u 21. veku? Zaista?! Ne kažem da mora da bude fensi grafička. Može i tekstualna ali dajte to malo lepše, sa više boja, lepšeg fonta.. Ovako 50% ljudi će da odbije u startu. Font je kao na Spektrumu iz 80 i neke a boje kao na 286-ici sa Hercules grafikom. Ok, nemam ništa protiv, neka ostane i ncurses ali neka bude neka lepša tekstualna pa i grafička. Zašto da ne bude izbora pa ko šta voli neka izabere?

Druga stvar su installpkg, slackpkg, slackpkg+, sbopkg, sbotools, gslapt, pslapt, mslapt.. Alien, SbO, workman.. Zašto? ZAŠTO? Slack možda nema veliku zajednicu ali je to zajednica koja je veoma verna i tehnički potkovana. Zašto se ne udruže da bude jedan paket menadžer (SbO recimo) i da on bude vrhunski. Da radi vrhunski i da bude popunjen aplikacijama. Ne smeta ali deluje zbunjujuće i malo neozbiljno. Kao Chakra.. pacman, AUR, ccr.. Mnogo brate. Zašto kada može lakše i jednostavnije. Znam da je od strane Sleka (Patrika) podržan slackpkg i da su ostalo "budževine" ali eto.. Mislim da bi bilo bolje..

Treća stvar (namerno nisam rekao problem) su alati za uređivanje particija. Cfdisk i fdisk rade posao ali su arhaični i sasvim sigurno zbunjuju pridošlice jer mislim da to postoji još samo na Sleku. S pravom, ljudi se plaše za svoje podatke a nisu sigurni kako se radi. I kada znaju plaše se za podatke. Za ovo je predlog isti kao i za instalaciju. Neka ostanu cfdisk i fdisk ali dajte i nešto malo modernije pa ko šta voli..

Znam da je sve ovo "The way that Slackers like it" ali eto.. Malo dobronamernih sugestija od mene.. :)

Na samom kraju, i sa ovim zaista završavam, želim da se zahvalim svim ljudima koji su mi pomagali na ovom forumu. Ni jednom nismo došli u neprijatnu situaciju da mi neko kaže RTFM a ja onda njemu GFYS jer nemam godinu dana slobodno da čitam dokumentaciju samo da bih mogao da instaliram i podesim sistem. Hvala vam na nesebičnoj pomoći i strpljenju da mi sve lepo objasnite. Svaka vam čast. ;) Ako bude nekog okupljanja, imate pivo.. :) Imate sjajnu zajednicu i ekipu i samo tako nastavite, svako će se rado vratiti.

Živeli. :beer:



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 06 Jan 2014, 21:16


Уме то што си навео да засмета у почетку, нарочито неком ко прелази са другог ГНУ/Линукс ОС-а. Али невероватно је колико се брзо навикнеш на такав рад и колико ти после тога све друго дође, како да кажем а да не звучим грубо, огавно.
Овде имаш тај осећај да ти користиш систем, да ти управљаш системом.

Што се тиче пакета и манипулације њима - све је то с разлогом одрађено тако. Слаквер долази као потпун систем, спреман за off-line употребу. Остављена је, међутим, могућност да се инсталирају спољашњи пакети. Начин на који је то одрађено је врхунски. Зашто? Зато што инсталирајући пакет, инсталираш зависност по зависност и на крају пакет. Све посебно изграђујеш и инсталираш. Када уклањаш пакет, нема бојазни да ћеш са пакетом повући још коју зависност и тиме довести у питање функционисање система или неког другог програма. Дакле, идеш пешице али сигурно.

Зато кажу да само корисник може да сруши Слаквер, али и за то треба да се помучи. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 06 Jan 2014, 22:41


Dodao bih što se mene tiče da štrčim u Slekver svetu (ne mislim na SSZ već globalno) i to kao fensi korisnik ali u onom najbukvalnijem značenju te reči. Ako se baci pogled snimke desktopa na LQ (tema This is my Slackware desktop...) može se reći da baš štrčim, jer su tu fensi ikonice, fensi teme, i nema baš minimalizma koji je ako se pogleda pomenuta tema sa LQ dosta prisutan. Koristim ja naravno Flux i OpenBox okruženja ali mi ona nisu primarna, radim nekada iz čistog zezenja i van X-a.
Kada sam postavio jednom prilikom na G+ Slackware zajednici video prilog Slekvera sa MATE okruženjem, sa extra compiz efektima, obaveznim konkijem, dobio sam jedanu kritiku, naravno negativnu, da to nije Slack way, da je to mnogo Eye Candy za Slekver i da to ne treba da radim (napisao mi je on još svašta na privatnoj poruci, naravno sve u granici kulturne komunikacije).

Reč je o ovom video prilogu gde sam dobio tu negativnu kritiku ali bilo je dosta i pozitivnih komentara, reč je o MATE 1.6.1 verziji


Takođe i na ovom snimku sam dobio dosta pozitivnih komenara, pa čak i od samog Viliše (Willy Sudiarto Raharjo) autora SlackBuilds-ova za MATE GUI (što je za mene velika čast) kao i od Chess Griffin koji mu je pomogao oko nekih stvari kada je reč o MATE GUI za Slekver. Reč je o MATE verziji 1.6.0


I za ovaj snimak desktopa postovan na G+ Slackware zajednici
MATE 16.1 to Slackware 1.4.1.jpg
Slekvere 14.1, takođe MATE 1.6.1 sam dobio dosta dobrih komentara, gde se između ostalih opet javio Chess Griffin koji je takođe poznat u Slekver svetu a i kontributor je u MATE SlackBuild projektu kao i u FreeBSD ekipi.

Inače prvobitna misija mi je bila, baš to što navodiš Rafa, da skinem tu nepravednu "anatemu" da je Slekver ružan, npristupačan, da je to OS koji se sastoji od dva podeljena terminala i to je sve, i da u njemu mogu da rade isključivo geek-ovi, nalik ovome (jer kada ovako nešto vidi aposlutni početnik koji je sada sa MW rešio da proba Linuks, samo ima da pobegne glavom bez obzira)
fns.jpg
grab.jpg



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 07 Jan 2014, 00:07


@slackmuz

Ne mislim da je to loše. Teže jeste i zahteva više vremena ali nije loše iz razloga koje si pomenuo. Mislio sam na to da se pet ljudi bavi sa pet različitih projekata, figurativno rečeno. :) Zašto se tih pet ljudi ne bi udružilo pa napravilo jedan mnogo jak projekat, pa kakav god, sa zavisnostima ili bez njih, sve jedno je.. ;) Bukvalno udruživanje snaga.
Istina, Slek je zamišljen da se instalira ceo i da nemaš potrebe da bilo šta skidaš sa strane ali ne znam koliko ljudi to poštuje.

Rekoh, Slek je jako logičan i jednostavan, ako imaš više mozga od čovečije ribice. :) Zaista jako zahvalan sistem.

@brok

To je sve pitanje ukusa, nemoj da te takve stvari i nekulturni postupci izbacuju iz takta. To, koje ću ja okruženje da koristim, koje ću ikone da stavim, pozadinu je samo moja stvar. Nije Slack way? Pa kako nije kada se nalazi u repoima ili je dostupno iz drugih izvora za Slek? Ako Alien ili Workman nisu "Slack way" pa ko onda jeste? Istripovani petnaestogodišnji Muja iz Bangladeša? Ne bih rekao..

Jednostavno, to nije samo vezano za linuks ili Slek. To su ljudi koji nemaju život, puni su zavisti i kompleksa, obični marginalci i mediokriteti u svakom smislu koji se baš ničim ne izdvajaju. Da ih nema niko verovatno ne bi ni primetio. E tu na scenu stupa Slek, Gentoo ili šta-ti-ja-znam sa svojim geek terminalima, minimalističkim okruženjima, da sve izgleda maksimalno gikovski, matriks.. :) To je jedina stvar koja ga izdvaja iz proseka, to je ono što ga čini "jedinstvenim" i pred kojim ženama gaće same spadaju samo kada ih vide. Zato takvi ne žele da Slek ili bilo koja XY njima omiljena distribucija ne izgleda isto ili slično kao more ostalih. Šta bi ih onda izdvajalo? Bio bi niko i ništa što zapravo i jeste samo laže samog sebe.

Distribucija je dobra dok mogu da je koriste i stari i mladi što bi moja baba rekla. :) A Slek to jeste, samo kod ljudi treba da se razbije ta predrasuda da je težak i arhaičan. Možda na prvi pogled deluje arhaično ali je u biti jako moderan i dobar sistem.

Na Arču sam koristio Openbox jer mi je bilo interesantno. Koristim sve iako sam KDE-ovac u duši. Sve po potrebi. Ako je stariji komp, staviću openbox, flux, xmonad, šta god radi posao.. Ako je noviji staviću KDE ili Cinnamon. Bukvalno sve po potrebi. Pa koji sam moj davao 1000 evradi (što bi rekao Šojić) za komp od 16 jezgara sa 16 GB RAM-a i ultra-ludilo grafikom? Da na njega stavim xmonad? :) Možda neko ko voli, nemam ništa protiv ali jok ja.. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 07 Jan 2014, 00:17


@ broker i rapha:
slažem se s vama. smiješno mi je da netko za lijep izgled desktopa kaže da nije "Slack way". pobogu, zar sam Patrick ne koristi KDE? mislim da ovime sve rečeno :)

osobno, razlog zbog kojeg sam izabrao baš Slack kao jedinu distribuciju je taj što, kao Linux najbliži Unix filozofiji, ne upgradea sistemske pakete nego samo aplikacije i to mi se strahovito sviđa, toliko da mogu prijeći preko neautomatskog instaliranja dependencyja :)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 07 Jan 2014, 21:54


rapha wrote: Druga stvar su installpkg, slackpkg, slackpkg+, sbopkg, sbotools, gslapt, pslapt, mslapt.. Alien, SbO, workman.. Zašto? ZAŠTO? Slack možda nema veliku zajednicu ali je to zajednica koja je veoma verna i tehnički potkovana. Zašto se ne udruže da bude jedan paket menadžer (SbO recimo) i da on bude vrhunski. Da radi vrhunski i da bude popunjen aplikacijama. Ne smeta ali deluje zbunjujuće i malo neozbiljno. Kao Chakra.. pacman, AUR, ccr.. Mnogo brate. Zašto kada može lakše i jednostavnije. Znam da je od strane Sleka (Patrika) podržan slackpkg i da su ostalo "budževine" ali eto.. Mislim da bi bilo bolje..
Potpuno se slažem, ali slične sugestije se upućuju već godinama, a Slack jednostavno više nego dobro odrađuje posao za ono što je namenjen - da Patrik prvenstveno njime pogura ono što mu treba na svojim mašinama, a ostalo je njegova dobra volja... Ja lično najčešće koristim slackpkg, sbotools i retko rpm2tgz, ali ne bi škodila kakva iole zvaničnija standardizacija u tom pogledu (mada raznolikost standarda često susrećem kako kritiku linux-u uopšte), ali - nije bitno...
rapha wrote:Treća stvar (namerno nisam rekao problem) su alati za uređivanje particija. Cfdisk i fdisk rade posao ali su arhaični i sasvim sigurno zbunjuju pridošlice jer mislim da to postoji još samo na Sleku. S pravom, ljudi se plaše za svoje podatke a nisu sigurni kako se radi. I kada znaju plaše se za podatke. Za ovo je predlog isti kao i za instalaciju. Neka ostanu cfdisk i fdisk ali dajte i nešto malo modernije pa ko šta voli..
Kapiram težnju da se skine fama sa Slacka kao "nemoguće misije" za linux novajlije - pa podržavam i ovo - jer ako se način instalacije uporedi sa "Anakondama" (ako ne grešim naziv) i sl. koje jednako dobro, a mnogo lakše odrađuju posao, nema tu baš mesta polemisanju... Pa neki Slack derivati odrađuju posao grafičkim alatima pri instalaciji koliko se sećam itd...
Po mom mišljenju, ono što Slack-u tj. Patriku nedostaje je - ambicija... Slack kao "one man show" projekat inače postiže odlične rezultate, a kada bi se tome pristupilo kao kod nekih drugih distroa... Bilo je predloga - Pat je valjda odbio. Distro je čak bio i pred gašenjem i sl.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 08 Jan 2014, 20:27


@titty

Kapiram i ja da je tako. U smislu, kakav sam takav sam, prihvatite me i koristite ako želite, ako ne srećan put.. :) Debijan je linuks zajednice, Fedora takođe.. Slek ne doživljavam tako već onako kako je neko napisao u nekom od prethodnih postova. To je Patrikov distro i on ga pakuje isključivo prema svojim potrebama, sve ostalo je dobra volja. Sa jedne strane to poštujem a sa druge mi je malo sebično. Slek nije Patrik, Slekver su korisnici. Ako ima korisnika živ je, ako ne nema ni Slekvera. Tako ja to vidim.
Ne mislim da je one man show. Možda u smislu donošenja glavnih odluka za "kostur" ali zajednica i te kako doprinosi pravljenjem paketa, dopuna, zakrpa.. Alien, workman, sbo, slacky.. Šta bi Slek bio bez toga? Pa ništa, verovatno.. Ili bolje je pitanje koliko je onih koji koriste Slek iskljulivo sa onim što je od Patrika? Verujem ni 10%.

Neeego, nema mi Bocketa da proturimo po koju.. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Jan 2014, 22:34


Tek sad sam pročitao utisak. Hvala. Vrlo korektno. Moram reći da si me čak malo iznenadio tolikom količinom pozitivizma (znajući neke ranije stavove). :)

Umoran sam pa ne stignem da pročitam i ostale postove u temi. Sutra. :)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 08 Jan 2014, 23:06


rapha wrote:@titty

Debijan je linuks zajednice, Fedora takođe.. Slek ne doživljavam tako već onako kako je neko napisao u nekom od prethodnih postova. To je Patrikov distro i on ga pakuje isključivo prema svojim potrebama, sve ostalo je dobra volja. Sa jedne strane to poštujem a sa druge mi je malo sebično. Slek nije Patrik, Slekver su korisnici. Ako ima korisnika živ je, ako ne nema ni Slekvera. Tako ja to vidim.
Ne mislim da je one man show. Možda u smislu donošenja glavnih odluka za "kostur" ali zajednica i te kako doprinosi pravljenjem paketa, dopuna, zakrpa.. Alien, workman, sbo, slacky..
Potpuno se slažem, Patrik ima nešto kao - zadnju reč, a u nekim ključnim trenucima kada je Slack možda mogao više biti okrenut zajednici i presudno promeniti famu distroa tipa "one man show" (to je fraza koju najčešće srećem kada Slack upoređuju sa nekim drugim distroima, kao preovlađujuću ili čak jedinu negativnu karakteristiku), ali on, koliko se sećam a nisam baš 100% siguran (ne pratim toliko), nije recimo pristao na osnivanje npr. Slackware fondacije poput moziline i sl. ili tako nekako, u trenucima kada je bilo neizvesno da li će distro uopšte nastaviti da postoji... Takvo rešenje bi po mnogima trasiralo sigurnu budućnost za Slackware... Sa druge strane, ne bih mnogo ni kritikovao takav njegov stav, njegova stvar u principu, iako baš ne vidim razloge niti logiku za takvu odluku... Šta fali Mozili...



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 08 Jan 2014, 23:09


@bocke

A ja mislio da si na odmoru negde.. :)

Znamo se dobro, i preko foruma i lično.. :) Samim tim znaš da nemam dlake na jeziku i da kažem sve, pa kome se sviđa a kome ne.. Pre svega sam se trudio uvek da budem realan. Kada je nešto dobro pohvalim, kada nije iskudim. Već godinama koristim linuks svakodnevno i želim da bude dobar pa je u skladu sa tim svaka kritika samo pozitivna.

I sada sam bio potpuno realan. Slek je odličan sistem. Tačka. Da je loš, znaš da bih to bez uvijanja rekao. :)

I da, nema potrebe da mi se zahvaljuješ. Puno ste mi pomogli i bili puni razumevanja za moju lenjost da čitam manual, pa hvala vama a ovaj tekst je najmanje što sam mogao da uradim. ;)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests