slackware live

Ovaj deo je namenjen diskusiji koja nije vezana ni za jednu prethodnu kategoriju, a tiče se Slackware linuxa

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 09 Nov 2013, 01:02


Eto muceci se sa instalacijom slacware-a zapalo mi je za oko to sto slackware nema live rezim>? Ima li razloga za to? Mislim em je teze za instalaciju a sa live rezimom bi dobili vise podrske od korisnika pocetnika....

:question:
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 09 Nov 2013, 03:25


Distribucije zasnovane na Slackwareu koje su malo orijentisanije na početnike kao što su SalixOS ili Zenwalk imaju LiveCD-ove. To je i dobar i lagan predlog za početak sa Slakverom. Obe distribucije predstavljaju modifikaciju Slakvera koje dodaju neke aplikacije i olakšavaju rad korisnicima koji su navikli na druge distribucije.

Inače i sam Slakver instalacioni CD je "live", samo je prilično minimalan i služi samo za instalaciju ili brzu dijagnostiku i popravak instaliranog sistema.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 09 Nov 2013, 10:49


Oke thx :D Mada cinjenica je da vecina distibucija ima live rezim ... Nisam mislio da vredjam slack distribuciji nego sam samo bio radoznao.....
zz i havla na odgovoru
The quieter you become the more you are able to hear.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 09 Nov 2013, 10:57


Иначе, ти можеш да покренеш твој Слаквер систем помоћу инсталационог диска.
Ево нпр. упутства за враћање Груб2 на Слакверу помоћу инсталационог диска, чисто да разумеш како функционише - http://slackware-srbija.org/wiki/doku.p ... onog_diska

Али овде, било коју промену да начиниш на систему, остаје запамћена јер ово није живи режим. Наиме, приступаш свом систему, инсталираном, и све што урадиш погађа систем, зато опрезно.
Ово је згодно кад се деси нешто па не можеш да бутујеш систем. Онда му приступиш преко инсталационог диска, ако је то могуће.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests