Слаквер -Current ИСО слика

Ovaj deo je namenjen diskusiji koja nije vezana ni za jednu prethodnu kategoriju, a tiče se Slackware linuxa

Moderator: Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 02 Aug 2013, 10:53


У Слаквер Г+ групи један лик је поставио везу за преузимање ИСО слике -Current гране Слаквера, 30. јул 2013. год.

ftp://ftp.slackware.no/slackware/slackware-current-iso/

Нисам пробао, па не могу још ништа да кажем. Ако неког интересује, можда је лакше преузети ову слику и омогућити одмах -Current огледала и... - имате котрљајући Слаквер. :)
Ако неко проба, нека јави искуства.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 02 Aug 2013, 14:16


Može da se preuzme i sa zvanične adrese i da se spakuje u iso po potrebi - http://mirrors.slackware.com/slackware/ ... 4-current/" onclick="window.open(this.href);return false;
A može i da se smesti na usb fleš.

Razmišljam se da kad uzmem novi hdd (vrlo uskoro) da stavim current.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 02 Aug 2013, 16:53


Podigao sam Slackver ali na Vmasini gde je domacin Ubuntu 64-bit a gost Slackware 32-bit (ovaj ISO od pre neki dan, 30 juli), i za sada nemam primedbi.
I ako sada nemam sa cim da ga uporedim (imam na istoj masini instaliran Slackver 14.0 ali to nije bas za poredjenje) ipak moram da naglasim da uopste nemam osecas da je rec o sistemu na Virtuelnoj masini, mada istini za volju zadao sam mu prilicno resursa, CPU 4 cora sa 2 gb RAM-a.

Videcu kroz par dana, pa ako i dalje ne bude vecih problema jedan od ova tri instalirana Slackvera 14.0 ce zameniti current, i to najverovatnije na ovom netbook-u, posto na njemu nemam dodatnih podesavanja, tipa ubacivanja drugih grafickih okruzenja, ili instaliranja bumblebee skripti i multiliba.
Na netbook-u sve ide sa jednostavnim slackpkg update, upgrade-all... i koristim iskljucivo FluxBox ili Xfce. ;)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests