Official Licensed Slackware Store

Ovaj deo je namenjen diskusiji koja nije vezana ni za jednu prethodnu kategoriju, a tiče se Slackware linuxa

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 22 Apr 2013, 00:47


A ja mislio da su USA "obećana zemlja"...
Prosto neverovatno da "preko bare" niko ne želi da uloži u Slackware.

Official Licensed Slackware Store



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 22 Apr 2013, 15:13


Nisam razumeo šta si hteo da kažeš ovim postom.

Elem, ni meni nije jasno čemu dve slackware radnje:
http://store.slackware.com/cgi-bin/store" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cafepress.com/volkerdi" onclick="window.open(this.href);return false;

Ali ne vidim kakve to ima veze sa ulaganjem u Slackware. :)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 22 Apr 2013, 16:03


bocke wrote:Ali ne vidim kakve to ima veze sa ulaganjem u Slackware. :)
Непосредне...
Мора да се довија да штампа чаше и горњи/доњи веш како би покрио трошкове пројекта, а у "слободно време" да ради...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 22 Apr 2013, 16:31


Pat radi na Slacku puno radno vreme. Nema drugi posao. Već godinama. Od čega zarađuje? Najvećim delom od Slackware pretplata. Postoji veliki broj ljudi (uklučujuči nekoliko članova ovog foruma) koji su naručili zvanični Slackware disk, pretplatu ili neki proizvod iz Slackware radnje. Naravno, to je kod nas malo luksuz i nismo u mogućnosti da doprinesemo kao oni "napolju".

Recimo, meni je bio san da finansiramo kupovinu desetak zvaničnih DVD + knjiga paketa koje bi poklonili posetiocima sajta. Ali najveći problem sa ovim je što je Slackware Srbija neformalna zajednica i nema mogućnosti organizovanog finansiranja tako nečega. Pored toga, većina nas u ekipi trenutno nije u mogućnosti da finansijski podrži takav projekat. Većina ljudi je angažovana na honorarnim poslovima bez stalnog zaposlenja.

Elem, čovek (Pat) je odabrao ideološku nezavisnost umesto jakog sponzora. Mislim da je o tome pričao i ovde: viewtopic.php?f=9&t=1611" onclick="window.open(this.href);return false;.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 22 Apr 2013, 16:39


ово за планове могу да потврдим. Боцке и ја смо на Дану Слободе Софтвера разменили по коју реч на ову тему. Али нажалост, како рече Боцке, већина нас нема стално запослење, а неки не раде уопште (тај сам), па је све то мало отежано због тога.
Друго, велике су поштарине за пакете из иностранства, можда би морали све дупло да плаћамо. Корисницима по Европи и Америкама је знатно лакше да издвоје по који евро за те производе.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests