slackware cd ne dvd

Ovaj deo je namenjen diskusiji koja nije vezana ni za jednu prethodnu kategoriju, a tiče se Slackware linuxa

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 92
Joined: 18 Mar 2012, 08:40
Location: Beograd

Post Napisano: 13 May 2012, 20:37


Sta me muci vec danima, imam matorca ibm A22e p3 700mhz i 128mb sdrama. Probao sam sve male distroe od slax-a pa do pappy-a. Medjutim neodgovara mi da se distro dize u ram i zauzme 90% rama i kada pokrenem brouser on se ugusi u swapu jer je hdd totalna katastrofa. Naletim medju svojim diskovima na Backtrack 3 beta koji je baziran na slackware 12.0 i on se lepo podigne sa cd-a i pokrenem conky kada ono ram sa kde 68 mb zauzeto, a sa fluboxom 42 mb i radi exstra. Probam da ga instaliram preko neke skripte posto je beta i nema insatall medjutim dobijam kernel panic. Pade mi napamet da nadjem slackware 12.0 iso medjutim imam samo cd-rom na ibm-u. Koja je prica za cd instalaciju da li ima 12 osnovni cd a ostatak da povucem sa neta? Koliko bi zauzelo rama 13.1 i xfce ili openbox i da li bi radilo na ibm-u?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 13 May 2012, 21:20


Slackware 12 možeš skinuti odavde ide na 6 CD-ova (3 su install diskovi, a 3 source) pa možeš instalirati sa njih. ;)

Code: Select all

ftp://slackware.osuosl.org/pub/slackware/slackware-12.0-iso/
Inače, koliko znam, sve verzije Slackware-a imaš za download i za CD i za DVD. :beer:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 May 2012, 21:30


Xfce 4.6 će raditi na Pentiumu III sa 128 mb rama. Ali ćeš morati da malo probereš aplikacije. Još jedna opcija je da sam sastaviš desktop okruženje od dostupnih elemenata. Neke stvari sa kojima sam se ja igrao do sada su: a) fluxbox + pcmanfm (legacy) + fbpanel i b) icewm + pcmanfm (legacy). Druga fina WM rešenja su i openbox i pekwm. Nisam još uvek odabrao session manager. Gledao sam malo i trenutno sam najbliži ideji da stavim lxsession.

A zašto 12.2? Možeš ti na njega i 13.37. Skoro sam se malo igrao sa jednim starim laptopom (hvala p) sličnih karakteristika i to radi sasvim fino.

A uvek možeš da probaš i neki alternativni desktop/wm: fluxbox, openbox, dwm, i3, itd.

Btw, što se tiče rezultata:
slack1337light.png
Slackware 13.37, Icewm + pcmanfm 0.5.2 legacy
Slackware 10.2 [Running] - Oracle VM VirtualBox_003.png
Slackware 10.2, Fluxbox + 0.5.2 pcmanfm legacy + fbpanel



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 92
Joined: 18 Mar 2012, 08:40
Location: Beograd

Post Napisano: 13 May 2012, 21:52


da ova druga slika sa fluxbox je exsta, tako sam i ja zamisljao. Nereze mi se 3 cd-a prosto nemogu da verujem da nema jedan install (klot), kao ubuntu?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 May 2012, 21:59


Dovoljan ti je prvi CD za instalaciju najbazičnijeg sistema. Još jedna varijanta je i AlienBob-ov mini install CD: http://connie.slackware.com/~alien/slackboot/mini/" onclick="window.open(this.href);return false;. U temi o instalaciji Slacka 13.37 sam opisao postupak za instalaciju sa http/ftp servera, a postoje i druge mogućnosti: instalacija paketa uskladištenih na lokalnoj particiji, instalacija sa NFS shareova, instalacija sa SMB (samba/windows) shareova, itd.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 100
Joined: 04 Jun 2010, 06:28

Post Napisano: 13 May 2012, 22:06


@liblack

bice uskoro i tuto za slackware 13.37 CD [XFCE] + neki zgodni dodaci, sta i kako :)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 92
Joined: 18 Mar 2012, 08:40
Location: Beograd

Post Napisano: 13 May 2012, 22:09


Pa da to mi nije bilo jasno a ono sto sam nalazio na netu je bila varijanta 3 cd-a. Bocke secas se da prvi moj susret sa slackware-om je bila instalacija bez x windows i onda dolazak na forum i post naknadno instaliranje. Tu sam vec naucio kako se sa neta instaliraju dodatni paketi iz repoa. Naravno imao sam odlicne mentore!



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 92
Joined: 18 Mar 2012, 08:40
Location: Beograd

Post Napisano: 13 May 2012, 22:14


@P ne jos uvek nisam se upoznao sa okruzenjima i sta mogu da promenim na njima.Manje vise sve sam ih probao i gledao na netu sta ljudi rade. A ja spremam par tuto-a za servere pod slackware-om,od BIND-a preko Apach-a pa sve po redu...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 May 2012, 22:55


Pogledao sam malopre: na prvom CD-u se nalaze sledeće grupe paketa
A - bazični sistem
AP - konzolne aplikacije
D - razvojni alati
E - Emacs
L - dodatne biblioteke
N - mrežni alati

Prvo probaj Xfce. Ako bude prespor, javi pa da skockamo nešto. Ako ne, živ bio i neka te dugo služi. :)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 14 May 2012, 10:26


A LXDE?


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests