Slackware Linux 12.2 RC1 NAPOKON :)

Ovaj deo je namenjen diskusiji koja nije vezana ni za jednu prethodnu kategoriju, a tiče se Slackware linuxa

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 149
Joined: 03 Dec 2007, 18:10
Location: Srbija - Sabac
Contact:

Post Napisano: 05 Dec 2008, 00:42


Patrick Volkerding has announced that the development branch of Slackware Linux has reached release candidate status: "While there are still some documents that need updating and probably a few more tweaks and updates here and there, everything is mostly in place for the next stable release, Slackware Linux 12.2. The versions of major components like X.Org and the kernel can be considered frozen. Anything major that we haven't done yet will probably wait for the release after this next one. As Slackware 12.2 is only a 0.1 version bump, we're trying to focus on making it better without causing instability or losing compatibility with Slackware 12.1 wherever possible. Invasive changes like the new X.Org (that will require changes to xorg.conf) and merging KDE 4 should probably wait for Slackware 13.0. We will call this batch Slackware 12.2 release candidate one.

Evo linka za Download :)

Code: Select all

ftp://ftp.slackware.no/linux/ISO-images/slackware/Current-ISO-build/slackware-current-02_Dec_2008-DVD.iso



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 05 Dec 2008, 01:09


Heh blizu jeste, ali nesto je Pat pozurio... nece valjda k'o Ubuntu/Fedora/Mandriva svakih 6 mjeseci. :P

Ja sam imao jako lose iskustvo sa -current granom, ziv sam se bio napatio sa 12-ok dok je bila current i na kraju svukao sebi 11-ku i cekao finalnu verziju. Uglavnom, preporucio bih vam da sacekate, vjerujem da tu ima jos poliranja. ;)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 149
Joined: 03 Dec 2007, 18:10
Location: Srbija - Sabac
Contact:

Post Napisano: 05 Dec 2008, 01:22


qki wrote: Heh blizu jeste, ali nesto je Pat pozurio... nece valjda k'o Ubuntu/Fedora/Mandriva svakih 6 mjeseci. :P

Ja sam imao jako lose iskustvo sa -current granom, ziv sam se bio napatio sa 12-ok dok je bila current i na kraju svukao sebi 11-ku i cekao finalnu verziju. Uglavnom, preporucio bih vam da sacekate, vjerujem da tu ima jos poliranja. ;)
Mozda si i upravu, ali ne svidja mi se sto je KDE 4 u novom Slacku  :O :rolleyes: :cry:



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 05 Dec 2008, 01:25


Sava wrote: Mozda si i upravu, ali ne svidja mi se sto je KDE 4 u novom Slacku  :O :rolleyes: :cry:
Jeste, ali u /testing. KDE3 je i dalje podrazumjevan.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 05 Dec 2008, 14:31


Oho.. pratio sam changelog povremeno i cinilo mi se da ce biti nesto u skorije vreme, ali sam mislio da ce RC1 izaci tek pred NG. Izgleda da ce za praznike da se "vozi" novi Slack.. mmm.. :D



offline

Post Napisano: 12 Dec 2008, 20:56


vozitje ce:D brm brm :P


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests