Računarske knjige (preporuka, recenzija, razmena, itd)

Ovaj deo je namenjen diskusiji koja nije vezana ni za jednu prethodnu kategoriju, a tiče se Slackware linuxa

Moderator: Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 10 Mar 2012, 10:09


Šta mislite o ovoj knjizi, 1490 dinara
http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz. ... 7555-362-5

Postoji sadržaj (na sajtu da se preuzme) kao uvod i prvo poglavlje.
Ne bih ni pitao ovo nego mi se čini po uvodu i prvom poglavlju da je više za MW OS nego za Linux, mada Python dolazi već instaliran na gro Linux distribucija kao i na našem Slacwareu.
Pa šta mislite?

Mali off
Ranije dok još nisam aktivno počeo da se bavim Linuxom i bio negde na 60:40 (u korist Linuxa) kupio sam jednu knjigu VBA za apsolutne početnike.
Nažalost primeri programiranje macroa se odnosi samo na MOffice, što meni nikako ne odgovara a i ne zanima me...
Ovo hoću da istaknem, knjiga je jako dobro urađena, baš za početnike bez ikakvog predzananja sa koracima i na kraju lekcije primerima... Knjiga je izadata od strane Kompjuter biblioteke, autora Paula McFedriesa. E tako nešto kada bih mogao da nađem za Bash Shell i za Python odmah bi kupio bez obzira na cenu. Mada i ova knjiga VBA u vreme kada sam je kupio, negde 2007/8 (ne znam ni ja tačno) je bila prilično jeftina, 800 i nešto dinara.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 11 Mar 2012, 16:53


Možda tu knjigu (za VBA) ipak možeš da iskoristiš u kombinaciji sa LibreOffice-om. Ali to je više za neka SME kancelarijska rešenja i aplikacije. :)

S obzirom da je knjiga skorijeg datuma (2010), mislim da je ok. ;) Nadam se da malo dodiruje i Python 3.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 12 Mar 2012, 08:39


Onda ću uzeti Python.
Hvala na komentaru i pomoći. :beer:

Bocke, mene ne zanima ni VBA a nešto posebno ni LibreOffice, ako hoćeš mogu da ti pošaljem ovu knjigu ako će tebi biti od koristi. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 Mar 2012, 09:15


Hvala, ne interesuje ni mene nešto preterano. :) Ali ponesi ako se budemo viđali. Moj kum se bavi time. Da bi bilo fer, pogledaću da li imam nešto zanimljivo za razmenu. Možda knjigu na srpskom u kojoj je objašnjen shell skripting. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 12 Mar 2012, 09:27


OK, dogovorićemo se. U četvrtak sam u Bgd-u ali imam puno obaveza ali možda i nađem lufta da ti dam knjigu.
Dogovorićemo se na drugom mestu da ne pravimo spam ovde. ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 Mar 2012, 14:29


Prebacio sam u novu temu. Što se tiče konkretno našeg dogovora, čućemo se. A ova tema može da posluži i za razmenu ili preporuku knjiga koje mislite/mislimo da su dobre (ili ne). :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 11 Apr 2012, 01:58


Dal' se ispalti ovo.
$(KGrHqIOKiIE5cLjSW6rBOi8QBse6!~~60_57.JPG
Ovo je već skupo.

Aha, sada vidim, ovo je preko UNIX Akademije


Nije kjniga ali ovo možda naručim.
DVD.jpg



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 11 Apr 2012, 02:06


Mislim da se ne isplati. Toliko je materijala dostupno potpuno besplatno, a uostalom tu smo i mi. Takođe, ne bih ti preporučio da poručuješ taj DVD s obzirom da nemaju nikakve veze sa Slack-om. Pored toga pomalo mi neprofesionalno izgledaju (npr. screenshot).

Moja preporuka ti je sačuvaš novac, a ako već želiš da se zahvališ Patu na Slack-u, onda to učini posredstvom zvaničnog Slackware Store-a. ;) Jeste skuplje (DVD je 50$), ali bar znaš kome ide taj novac.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 11 Apr 2012, 04:53


qki wrote: Moja preporuka ti je sačuvaš novac, a ako već želiš da se zahvališ Patu na Slack-u, onda to učini posredstvom zvaničnog Slackware Store-a. ;) Jeste skuplje (DVD je 50$), ali bar znaš kome ide taj novac.
Slažem se, hvala na savetu. :beer:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 21 Sep 2012, 23:14


Da malo oživim temu :)

Pre mesec, dva dana sam dobio knjigu o Slacku u pdf formatu. Knjigu sam dobio preko neke ponude preko, čini mi se distrowatch.com, tako da je sve legalno što se tiče načina na koji sam do iste došao.
Nema ništa u samoj knjizi o licencama niti stoji bilo kakva zabrana deljenja. Pa kad je tako ajd onda da podelim :angel:

Jeste malo starija knjiga ali može dosta da posluži, lepo je napisana i nije teško štivo.

P.S. Glavni autor je Alan Hicks, izdavač je Slackware Linux, Inc. Naziv knjige je Slackware Linux Essentials, Second Edition.

Copyright © 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 Slackware Linux, Inc.
All rights reserved. Printed in Canada.
Slackware® Linux Essentials.pdf
(1.78 MiB) Downloaded 418 times
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests