pocetnik u slacku

Ovaj deo je namenjen diskusiji koja nije vezana ni za jednu prethodnu kategoriju, a tiče se Slackware linuxa

Moderator: Urednik


Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 20 Nov 2008, 01:24


Da, on sam nece traziti i skidati zavisnosti (slabo sam koristio ta "chuda" uglavnom samo da probam kako rade, iz ciste radoznalosti, ovako nemam potrebu da ih koristim) , ali ako se dobro secam, slapt-get ipak ispise zavisnosti sa strane, pa tako mozes i njih da potrazis.

A ovo za slacky.. cini mi se da www.slacky.it nije ugasen, mislim da je samo .it promenjeno u .eu :)



offline

Post Napisano: 20 Nov 2008, 14:21


Andersen, ja tacno ne znam  x.it i x.eu postoje oba i na oba imaju paketi, nisam imao vremena da razgledam.
I na zvanicnom site-u slackware-a postoji u packages kao repozitorijum tj. ima search za pakete i to sve sto se trazi i skida skida se sa .it.
Pogledaj u HOW-TO Slackware Paketi

Ustvari jedan je slackware.it, a drugi je slacky.eu
Last edited by branko on 20 Nov 2008, 14:22, edited 1 time in total.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 20 Nov 2008, 15:55


Znam za slackware.it, on je zvanicni repo, ali ranije je bio slacky.it koji nije ugasen, nego je promenjen u slacky.eu
I sada ako ukucas slacky.it adresu, bices automatski preusmeren na slacky.eu



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 20 Nov 2008, 17:42


Sto se tice slapt-get-a instalirajte gslapt, koji predstavlja graficko okruzenje za slapt-get, on proverava zavisnosti  ;)
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 20 Nov 2008, 19:42


Ni on ne proverava na svim repoima, bar je tako ranije bilo.
Image



offline

Post Napisano: 20 Nov 2008, 23:52


Zanima me jos nesto,posto je moj racunar slabij(trojka na 900 mhz sa jedva 256 rama)i sada je na njoj SW 12.1 koji radi
solidno,da li bi mozda mom hardweru odgovarala starija verzija slackwera,mozda 11-ka.
Iz prethodnih iskustava sa raznoraznim distribucijama probavsi svasta,skontao sam da na starijem hardveru bolje rade
starije verzije ,sta vi mislite.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 21 Nov 2008, 00:38


Slack 12.1 radi na toj konfiguraciji opusteno, ne znam zasto bi uzimao stariju verziju.
Ako ti se nesto ne svidja trenutna brzina, probaj da koristis manje zahtevno graficko okruzenje, ili probaj neki desktop menadzer.
Fluxbox je odlican, a mozes lako da ga prilagodjavas potrebama, komp ga gotovo i ne oseca.
Ako ti ipak treba neko graficko okruzenje, za laptopove i slabije desktop racunare imas LXDE, pisao sam o tome negde na forumu, pretrazi malo.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 21 Nov 2008, 00:57


Mladen Isaković wrote: Ni on ne proverava na svim repoima, bar je tako ranije bilo.
Pa meni bar za slacky.eu provera...
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 21 Nov 2008, 01:04


Abraxas wrote:
Mladen Isaković wrote: Ni on ne proverava na svim repoima, bar je tako ranije bilo.
Pa meni bar za slacky.eu provera...
Jeste da sam ga samo testirao, i to pre nekih godinu dana, ali koliko se secam, ispisivao je zavisnosti.



offline

Post Napisano: 26 Nov 2008, 22:46


Ljudi ja opet radoznao,na debianolikim distribucijama posle instalacije moze se odmah automatski instalirati softver sa
respositorijuma koji se nalaze u /etc/apt/sources.list ,gde se posle mogu dodati non-free,contrib repoi,a ovde na slacku
izgleda da je poluautomatski,skinem pakete sa :slacky,linux packages,slack builds......u home i tek onda mogu da ih instaliram,
jel to tako treba ili moze i automatski da se radi i sa cim,nisu mi bas jasni neki postupci i izrazi pa zato pitam.
Mislim da sam bas jednostavno objasnio ,onako slack pocetnicki  :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests