Pozdrav i pitanjce

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

offline
User avatar

Posts: 1
Joined: 29 May 2016, 13:50

Post Napisano: 29 May 2016, 14:14


Zdravo svima, nisam bas pocetnik, ali zaboravio sam stari nalog. Posle sto godina evo mene opet.

Jedno pitanje: Instalirao sam 14.1 i uradio:

Code: Select all

slackpkg update
slackpkg install-new
slackpkg upgrade-all
slackpkg clean-system
pri tome sam pregazio prethodni config valjda sta vec ne znam, ono O u izborniku.

I na srecu sve radi kako treba. E sad mene zanima, jel ovo sad 14.2 ili neka medjuverzija?
Bas je dosta apgrejdovalo, pola sata samo skidala masina :)

I kako ste mi, jel ima nekog zivog osim bocketa :cool:

i jos nesto, kako da snimim ekran prilikom podizanja sistema, jer primetim da mi prolete neki Warning, dva tri, i nesto false. Ne primecujem neke probleme, ali eto da idem od pocetka, zaboravilo se dosta toga.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 29 May 2016, 23:13


Javi mi (ili nekom drugom od admina) detalje o starom nalogu na pp. Ako još uvek imaš pristup starom emailu, lozinka može da se resetuje.

Verziju proveri u /etc/slackware-version. Ali prema tvom opisu, nisi odradio update. Na SlackDocs (docs.slackware.com) je opisan postupak u jednom od članaka (kasno je i ne da mi se da tražim). Generalno, dve napomene: 1) na čistoj instalaciji ti clean-system nije potreban, 2) moraš da izmeniš /etc/slackpkg/mirrors tako da pokazuje na repo za slackware-current.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests