Problem pri pokretanju wine

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 28 Feb 2016, 22:43


drummer wrote:Može da bude i do bs player-a, ali u principu ne treba očekivati čuda od wine-a. Pogledaj link koji sam ti dao (zvanična strana projekta), na njemu imaš dosta informacija o tome koja aplikacija radi i koji su mogući problemi.
bsplayer bi trebao da radi. Nije baš toliko komplikovano parče softvera. :)
MrInvisible wrote:Instalirao sam ovaj multilib i sad mi se cini da radi, uspeo sam da instaliram bs player(cisto da probam), ali mi ga ne daje kao ponudu kada pokrecem neki video.
Ako je to postavljeno kao opcija pri instalaciji, to obično radi. Štaviše, meni to smeta i često moram da čistim asocijacije nakon probanja Windows softvera pod WINE-om.
A kada otvorim bs i idem na open file otvara mali prozorcic na kome ne pise nista i ne mogu da se pozicioniram u folder gde je klip. Pa me zanim sada, je l to samo do bs aplikacije ili generalno funkcionisu tako malo, da kazem 'cudno'?
Kod mene radi sve ok:
Screenshot_2016-02-28_22-40-37.png
Doduše ovo je WINE 1.9.3 na Slackware Currentu, ali ne bi trebalo da ima neke velike razlike na WINE 1.8 na 14.1. Relativno su male razlike između WINE 1.8(.1) i 1.9.3. 1.9.x je razvojna serija, 1.8 je stabilna.



offline

Posts: 8
Joined: 27 Feb 2016, 22:06

Post Napisano: 06 Mar 2016, 12:52


Izvinjavam se sto nisam ranije odgovorio, tek sada sam video poruku, otisla na drugu stranu :/
Skinuo sam najnoviji BS player, skinuo razvojnu verziju wine-a(do sad sam bio na stable) i opet ista prica
http://prnt.sc/abuw97
Nije mi toliko do bs player-a nego bih da resim problem, mozda ce mi bas trebati neki program a bice isti problem, vrv fali jos nesto sto nisam instalirao



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 07 Mar 2016, 22:17


Koja je grafička kartica u pitanju i koji drajver koristiš? Može biti da je problem do video drajvera.

Ponekad ćeš dobiti korisne informacije ako program pokreneš iz terminala. Napr:

Code: Select all

wine bsplayer.exe



offline

Posts: 8
Joined: 27 Feb 2016, 22:06

Post Napisano: 08 Mar 2016, 20:40


Iskreno, driver nisam instalirao, nisam znao da mi je potreban, ni za jedan linux ranije mi nije trebao driver, tj nisam primetio da mi je bio potreban, sve je radilo super(imao sam mint nesto kratko a zatim ubuntu)
Na zvanicnom toshibinom sajtu pise da je graficka Intel® GMA X3100 , medjutim ukoliko ima neka komanda da se proveri to radije bih tako, vise verujem tome :D
A ova komanda mi izbacuje: http://prntscr.com/acsl2h. Crtu sam stavio da naglasim cisto, pre crte bs nije bio pokrenut, onda sam ga pokrenuo i opet ukucao istu komandu, to je deo ispod crte(ne znam da l to znaci nesto)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Mar 2016, 09:43


MrInvisible wrote:Iskreno, driver nisam instalirao, nisam znao da mi je potreban, ni za jedan linux ranije mi nije trebao driver, tj nisam primetio da mi je bio potreban, sve je radilo super(imao sam mint nesto kratko a zatim ubuntu)
Na zvanicnom toshibinom sajtu pise da je graficka Intel® GMA X3100 , medjutim ukoliko ima neka komanda da se proveri to radije bih tako, vise verujem tome :D
Za Intel grafiku generalno nije. Jedini dostupni drajveri su otvorenog koda. Ne postoje vlasnički drajveri. Jedino ih je potrebno ponekad ažurirati. Ali ako koristiš current ne bi trebalo biti problema, jer su drajveri prilično sveži.

Bar nagađam da je do drajvera, pošto se takve deformacije mogu desiti zbog toga. Iako je u pitanju matorija grafika, pa nagađam da ne bi trebalo biti većih problema. Osim ako je grafika preslaba za prevođenje DirectX u OpenGL. Te matore grafike znaju imati slabu podršku za OpenGL. Doduše sve što ne koristi DirectX (ili OpenGL) bi trebalo da radi.

Komanda za identifikaciju grafike? Postoji komanda koja izlistava sve PCI uređaje. To podrazumeva i integrisanu grafiku na laptopovima.

Code: Select all

/sbin/lspci
ili za detaljniji prikaz:

Code: Select all

/sbin/lspci -a
MrInvisible wrote:A ova komanda mi izbacuje: http://prntscr.com/acsl2h. Crtu sam stavio da naglasim cisto, pre crte bs nije bio pokrenut, onda sam ga pokrenuo i opet ukucao istu komandu, to je deo ispod crte(ne znam da l to znaci nesto)
To što ti je izbacio znači da ga nisi pokrenuo u direktorijumu gde se nalazi bsplayer. Ili da se exe datoteka zove drugačije. Sledeći put probaj da izlistaš sadržaj direktorijuma sa komandom ls. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Mar 2016, 09:58


Sada gledam na netu. WINE bi trebao da ima podršku za sve kartice koje podržavaju OpenGL 1.3 i novije. Naravno, da bi to radilo moraš imati instaliran multilib i sve compat32 datoteke.

Sledeći članak se bavi dijagnostikom grešaka sa OpenGL-om pod WINE-om: https://wiki.winehq.org/3D_Driver_Issues" onclick="window.open(this.href);return false;


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests