Reinstalacija :D sve radi... ali sam "dokon"

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 29 Jul 2015, 19:10


Prvobitna namera mi je bila da slackware instaliram dualboot sa windowsom 10 ali nesto je puklo, sistem se instalirao ali izgleda da je lilo pobrljaveo ili nisam dobro podesio particije. Tako da sam pregazio windows "sa zadovoljstvom" ali iz prakticnih stvari moram da ga vratim, a windows posle linuxa malo teze ide, mozda i nikako. Tako da moram da unistim ovaj sistem i da nocas instaliram desetku pa onda i slack... Nisam pocetnik, ali jednostavno mi nije proslo prvi put, sto, nemam pojma... A sad da se rastajemo na neko vreme, nadam se krace.
Jer, vidim da je zanimljivo igrati se sa slackom a i ostalim distroima, a kad nesto zabrljavim eto da se posluzim i mikrosofticima...

Nego sve nesto muljam a nikako da kazem, probao sam arch da instaliram posto je vise podlozan podesavanjima, ali izgleda da je malo tezi zalogaj za mene. Tako da...samo se jednog bojim, da mi ne rikne ovaj laptop pre vremena , u poslednjih deset dana video je "kodza dosta" distroa.
ostajte u miru :grlj:
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 29 Jul 2015, 20:22


sjaker wrote:probao sam arch da instaliram posto je vise podlozan podesavanjima
meni ovaj deo nije jasan ni najmanje :)
Misliš samo na instalaciju ili na celokupno korišćenje Arch-a?
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 29 Jul 2015, 20:34


https://www.linux.com/news/software/app ... s-for-2015" onclick="window.open(this.href);return false;

ovde tako kazu :)
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 29 Jul 2015, 20:49


Ok, imao sam utisak da imaš svoje mišljenje što se toga tiče ali ok... :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 29 Jul 2015, 20:57


imacu ga kad ga probam :D a ono sto sam cuo jeste da se od archa moze napraviti samo kernel sa par programcica :D
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 29 Jul 2015, 22:15


možeš ti i Slack podešavati koliko god želiš, uzduž i poprijeko. Ako imaš toliko slobodnog vremena, možeš se igrati sa minimalnom instalacijom Slacka, možeš sam birati što želiš instalirati, a što ne ("menu" način instalacije)...
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 29 Jul 2015, 22:38


O archu cemo drugom prilikom, evo digao sam desetku i slackware. Ono sto sam primetio, to je da se desetka ponasa kao veliki brat, neda bukvalno da se particionise disk po volji nego po nekom pravilu. particionisanje sam vrsio pomocu cfdisk... pa sam sad ukapirao... zasto me je prosli put zezalo. prvo ide linux particija pa onda linux swap i obe particije moraju biti primarne. Ispred je windows i reserved partition na kojoj je boot. koristio sam lilo i master boot record.
Uglavnom sve je isto kao i pre, ali izgleda da nece pravilno da se instalira ako se stavi prvo swap pa onda linux. Toliko od mene.
Sad sam dvolican :grin: :grin: :grin:
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests