Jel moze neka rec o slackware , da ili ne

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 26 Jul 2015, 19:19


Planiram da predjem na linux, ovo je vrlo stara distribucija linuxa pa se nadam da je i dobra. Babim se programiranjem, znam dosta o widosima itd... vidim da je instalacija tekstualna, skinuo sam slack najnoviji ceo jedan dvd, kakav je u radu slack, na sta da obratim paznju. hvala
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 26 Jul 2015, 21:15


Bilo bi korisno da napišeš da li i koliko imaš iskustva sa Linuksom i koje si distribucije ranije koristio.

U svakom slučaju neće škoditi ako baciš pogled ovde za par osnovnih informacija: Slackware Filozofija. Zatim baci pogled na teme linkovane odavde za tehnička upustva u vezi instalacije i podešavanja posle instalacije.

Preporučio bih i da probaš instalaciju u virtualnoj mašini (VirtualBox ili VmWare su popularni izbori). Ovo je bezbolan način za probu.

Ako budeš imao bilo kakvih pitanja, pitaj. Imaj na umu da će ljudi biti voljniji da pomognu ako se vidi da si uložio malo truda u proučavanje materije pre postavljanja pitanja.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 26 Jul 2015, 22:36


Pre svega dobrodošao na forum :beer:

Ako tek planiraš prelazak na Linux i Slackware ti je prvi izbor, onda svaka čast :) bolje za učenje nisi mogao da izabereš. Samo nemoj da odustaješ, daj mu šansu a Slack će ti prilično vratiti za uloženi trud.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 27 Jul 2015, 08:05


Koristio sam ja linux-e vise puta, ali im nikad nisam detaljno pristupao, ubuntu, mint, debian, suse...itd... evo postavio sam temu, ne znam sta da radim za wireless, ako to namestim, ostajem na slackware definitivno
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests