Problem sa pravljenjem instalacionog USB diska

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 23 May 2014, 20:47


Sale.S wrote:Baš tako...zastanimo malo. :)
Zbunjen sam. Po kojem upustvu da uradim? bocketovom metodom sa usbimg2disk.sh skriptom ili komandom dd?
Po meni bi bilo najidealnije nekom GUI alatkom direktno iz Windowsa, ali nisam siguran šta od toga postoji. Pretpostavljam da je drummer tražio informacije o sistemu kako bi mogli da napišemo malo određenije uputstvo prilagođeno tvojoj mašini, ali možda je najbolje da taj deo ostavim njemu da ne bih nagađao. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 23 May 2014, 20:52


bocke wrote: Po meni bi bilo najidealnije nekom GUI alatkom direktno iz Windowsa, ali nisam siguran šta od toga postoji. Pretpostavljam da je drummer tražio informacije o sistemu kako bi mogli da napišemo malo određenije uputstvo prilagođeno tvojoj mašini, ali možda je najbolje da taj deo ostavim njemu da ne bih nagađao. :)
Upravo to sam i mislio. Sva rešenja koja su ponuđena nisu izvodljiva iz Windows sistema (neka i jesu al preveliki je rizik). Ako @Sale.S želi ovo odraditi iz Windows-a onda moramo pojuriti neki drugi alat. Ako ne, trebalo bi da se sve bez većih problema može odraditi putem Debian Live CD-a. Sad ću detaljnije da se pozabavim ovim problemom pa javljam rezultate :).
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 23 May 2014, 21:08


Jao setio sam se kako sam ja radio preko windowsa kada preko linux-a nije htelo a jos tada nisam znao dd komandu :)
Program se zove Universal USB Istaller- mozda ce malo duze da nabacuje, jedno pola sata ali ce da odradi stvar!!!!
The quieter you become the more you are able to hear.



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 10
Joined: 04 May 2014, 21:40
Location: Republika Srpska

Post Napisano: 23 May 2014, 21:18


Da znam za taj program,ali ne, nema potrebe to uraditi iz Windowsa.
I planirao sam to uraditi iz live linuxa.
Samo, radicu na Ubuntu live jer trenutno jedino njega imam.
Debian mi je na usb-u, ali taj isti usb koristim za instalaciju slackwarea, pa ga moram formatirati.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 23 May 2014, 21:32


ovako, dosta često čujem pohvale na račun Suse Image Writer alata, ali ga sam nisam koristio. Baci oko i na to ;)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 10
Joined: 04 May 2014, 21:40
Location: Republika Srpska

Post Napisano: 24 May 2014, 20:44


@Shicy
Ako misliš na ovaj program: https://en.opensuse.org/SDB:Create_a_Li ... ng_Windows" onclick="window.open(this.href);return false;
Nije mi uspio naći .iso fajl, jer u prozoru "Open" pod file type ima samo .raw i ne moze se izabrati all files.

@bad63r
U programu Univerzal USB installer, prvi korak je odabir distribucije, a u padajucoj listi nema Slackwar-a...



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 10
Joined: 04 May 2014, 21:40
Location: Republika Srpska

Post Napisano: 24 May 2014, 20:52


Dakle, već 3 GUI alata iz Windowsa (Suse Image Writer, Univerzal USB installer, Unetbootin) mi nisu odradili posao.

Vratomo se @bocke-tovom upustvu...
Nije mi do kraja jasno.
Last edited by Sale.S on 24 May 2014, 21:29, edited 1 time in total.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 24 May 2014, 21:16


Nisam hteo da se mešam ranije ali možeš li da proveriš da li su md5 suma za ISO sliku ispravna? Evo link za preuzimanje, ovo je za 32bit verziju koju ti preporučujem. Po default-u je uključen PAE u kernel tako da će ti videti svih 4GB ram-a:

Code: Select all

http://mirrors.slackware.com/slackware/slackware-iso/slackware-14.1-iso/slackware-14.1-install-dvd.iso
MD5 proveru radiš sa

Code: Select all

$ md5sum slackware-14.1-install-dvd.iso
Dobićeš ovakav izlaz

Code: Select all

5b91268cab3649b239e74d211f695971  slackware-14.1-install-dvd.iso
Možeš li da proveriš usb flash? Zatim, možeš li instalaciju preko CD/DVD uređaja ili baš mora preko usb-a? Da li je usb formatiran u FAT32?

Inače i ja bih ti preporučio da pratiš što je Bocke napisao pa da vidimo gde je dalje problem.

P.S. meni radi pravljenje butabilnog fleša iz Unetbootin-a.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 25 May 2014, 00:51


@Sale.S nece ga ni biti, sad se ne secam tacno ... davno bilo ali imas opciju some linux ili tako nesto i to oradi posao ali ponavljam , TRAJE DOSTA DUGO duze nego na linuxu
The quieter you become the more you are able to hear.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 28 May 2014, 20:41


Mala sugestija - nakon što instaliraš Slack - za buduće instalacije.
Može se kasnije pokrenuti instalacija neposredno iz lilo menija pri pokretanju sistema i ubedljivo je najbrža - "Install from a hard drive partition".
Doda se samo još jedna mini-particija od par gigabajta u koju bi se prebacio instalacioni .iso diska.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests