Problem sa pravljenjem instalacionog USB diska

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

Posts: 4
Joined: 27 Feb 2015, 04:36
Location: Srbija, Beograd

Post Napisano: 27 Feb 2015, 17:21


Dakle, unetbootin je prijavio da je uradio sve kako treba, a cini se i da jeste, jer sam uspeo da butujem fles, i udjem u slack terminal. Idem sada da probam da instaliram slackware, da vidim da li je u potpunosti ispravan unetbootin fles. Ubacio sam slackware preko najnovijeg unetbootin programa, na kingston data traveler 100 g3 16gb USB3.0, i nemam bios, vec uefi, tako da izgleda da radi unetbootin kako treba u ovim uslovima. Javljam kad/ako uspesno instaliram slack64. :)



Posts: 4
Joined: 27 Feb 2015, 04:36
Location: Srbija, Beograd

Post Napisano: 27 Feb 2015, 18:07


Upravo vam pisem sa sveze instaliranog slack64 sistema. Instalacija je isla bez ikakvih problema. Jedino odstupanje od normalnog toka instalacije je sto mi je setup rekao da treba da napravim efi particiju od 100mb gde stoje podaci o boot-u, i kasnije kad je nudio da ubacim elilo i obican lilo, gde je elilo varijanta za efi sisteme, i naravno ja treba da ubacim elilo. Dakle, unetbootin radi fino na efi-ju. Mozda ce vas interesovati i da sam koristio gdisk, jer fdisk mi se nije dobro slagao sa efijem kada sam jednom probao tako da instaliram slack. Srecno koriscenje unetbootin-a! :beer:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 27 Feb 2015, 20:28


Dobrodošao na forum :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Posts: 4
Joined: 27 Feb 2015, 04:36
Location: Srbija, Beograd

Post Napisano: 28 Feb 2015, 01:13


Hvala, dopada mi se vas sajt, solidno su obradjene skoro sve ako ne sve teme vezane za slek koliko vidim, pa sam se odlucio da se registrujem da vas podrzim i da doprinesem povremeno, kad budem dobro izucio distribuciju :)



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 45
Joined: 04 Aug 2015, 11:06
Location: Beograd

Post Napisano: 22 Aug 2015, 11:38


Što se tiče instalacije sa USB-a i kreiranja butabilnog USB-a, iskreno prepručujem jedan metod koji koristim već više od godinu dana. Krajnje je lagan postupak i vrlo upotrebljiv. Što je još bolje sa ovim metodom pravite multiboot USB za sve sisteme uključujući i Windows sisteme. Da ne dužim puno, uputstvo i video imate na:
https://sigurnostnamrezi.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
tema "kako napraviti multiboot USB za sve OS"
P.S. Ovaj metod radi i iz Windows i Linuxa.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests