"Par" pitanja

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 12 May 2015, 12:50


E, pa to, to. :)
Najviše me je zbunjivao lilo, nemam nešto iskustva sa njim pa sam mislio da ima nešto silno da se prepravlja ali sve sam super uradio. ;)

Hvala Bocke. :beer:

Eeeee, još jedna sitnica. Nije se pre dešavalo ali nisam bio kod kuće neko vreme (mora da je žena "popravljala" nešto :)) i odjednom je sa sistemom počeo da se pali dolphin i firefox. Pogledao sam autostart direktorijume na svih onih pet ili šest lokacija i nigde nema ni dolphina ni firefoxa.
Što je još čudnije, kada odem u podešavanja sistema na startup i shutdown, u autostart mi pokazuje dva unosa, Desktop file i Script file. Ni sa jednim ni sa drugim ne mogu ništa. Niti da ih brišem, modifikujem.. Baš ništa.. Remove, Properties i Advanced opcije su zatamljene, tj. nedostupne.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 May 2015, 15:52


Xfce ili KDE? Potraži "Sessions" u podešavanjima (Xfce settings menu ili KDE control panel). Ako se ne snađeš sa isključivanjem postavi screenshot.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 12 May 2015, 16:44


KDE je. Settings-Autostart je prvo što m je palo na pamet ali ne može ništa odatle da se uradi.
Image

Postoje ova dva unosa ali ne mogu ni da se označe a kamoli nešto drugo da se uradi sa njima.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 May 2015, 18:59


Ima tu još tabova, ne samo "autostart". Šaraj dalje. Pogledaj "Session Management" i "Services". Jedno od toga bi trebalo da sadrži listu servisa koje pokreće menadžer sesija.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 12 May 2015, 23:22


Gledao sam to, nema tu ništa. Bar ja ne vidim.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 13 May 2015, 09:12


A kad obeležiš jedan od ovih fajlova (na slici) da li dobijaš mogućnost da otvoriš Properties sa desne strane?
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 13 May 2015, 14:35


@drummer

Ne, ništa. Ne mogu čak ni da ih obeležim. To mi je najčudnije od svega. Kao da su ti desktop fajlovi napravljeni pod root nalogom.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 May 2015, 16:46


Pošto nemam instaliran KDE, a imam ideju šta da još da pokušaš, opisaću ti pa ako se snađeš - snađeš. :D Postoji opcija da se pri sledećem pokretanju KDE-a vrati prethodna sesija/prozori iz prethodne sesije. To znači da će programi koji su bili aktivni prilikom gašenja KDE-a biti pokrenuti i pri sledećem pokretanju. Dakle isključiš tu opciju i restartuješ KDE. Ovo bi trebalo da reši taj problem.

Kao što rekoh, ne koristim KDE. Niti ga trenutno imam pri ruci. Niti znam koju verziju KDE-a koristiš. Tako da ćeš morati sam da se snađeš. Ako se snađeš, napiši da li koristiš KDE iz 14.1 ili AlienBobov.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 23 May 2015, 10:45


E sada jedna krajnje glupava stvar. Brasero odbija da napravi audio cd od mp3 fajlova. Kaže da fajl nije validan. Ne režem puno audio diskova, tačnije ne sećam se kada sam poslednji put to radio pa nemam iskustva sa tim.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 23 May 2015, 18:47


ne sjećam se kad sam zadnji put pržio nešto sa braserom :-/
ako koristiš KDE, probaj sa k3b alatom. pouzdaniji je od brasera mali milijun puta. a uvijek možeš sa xfburnom iz xfce-a :)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests