"Par" pitanja

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 21 Jul 2015, 03:26


Ova Rafina tema je baš postala svaštara, a i baš je potrebna takva tema.

Jedno brzinsko pitanje, zašto mi daje ovo kad pokušam da otvorim link, recimo za zadnju sambu

Code: Select all

ftp://ftp.slackware.com/pub/slackware/slackware-current/slackware/n/samba-4.1.16-i486-1.txz
prikaz_21.07.2015.jpeg
Kada odem na link

Code: Select all

ftp://ftp.slackware.com/pub/slackware/slackware-current/slackware/n/
on mi ga otvori ali na sam paket neće. I onda moram ručno da ga tražim.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 362
Joined: 15 Jul 2007, 03:58
Location: Beograd

Post Napisano: 21 Jul 2015, 08:00


Broker wrote:Druže, instaliraj straiju verziju Deadbeefa i uživaj.
Ja na currentu koristim verziju 0.5.6 i radi bez ikakvih problema, istaliran iz SlackBuildsa.
Ma jok, ne vredi, probao sam, ista greška je i sa starijom verzijom.

100% je do novijeg glib2 koji je potreban za Popcorn Time, a nešto brljavi sa deadbeef-om, jer je do tad sve radilo kao švajcarski sir, tj. sat :D
Ako mislis pobjediti, ne smijes izgubiti!



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 21 Jul 2015, 13:31


Probaj portable verziju.
Snimi ga u home folder, neka ga tu, samo udari prečicu do desktopa (mada i ne moraš).



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 26 Jul 2015, 13:27


Braćo, kako da sredim sat trajno? Pokušavao sam svašta ali ne vredi, malo, malo, "pokvari" se vreme, par sati u nazad ili u napred. Probao sam preko servera na automatsko ali ne može ni to, prijavljuje neku grešku. Da je desktop u pitanju pomislio bih da je sat na ploči odlepio ali u pitanju je laptop, gde je to prilično retka pojava.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 26 Jul 2015, 13:50


Nisam imao prilike da se sretnem sa problemom da sat ide nekad nekoliko sati unapred a nekad nekoliko sati unazad. Obično je ili jedno ili drugo, pogotovo ako imaš još neki OS na hard disku. Možeš li da opišeš u kom trenutku se dešava promena vremena? Još nešto specifično za tu promenu?

Inače i laptopovi, takođe, imaju bateriju kao i desktop računari pa može biti da je i do nje. Obično se menja i datum, ne samo vreme.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 26 Jul 2015, 16:33


Nemam ni jedan drugi OS na kompu, samo Slek. Sad, brljavio je ali moguće je da si u pravu, da je išao samo u nazad. Mislim da je i u napred ali nisam siguran. U nazad 100%. :( Nema nekog posebnog razloga, bar mislim da nema. Ništa specijalno nisam čačkao, nije se menjalo vreme, ne dešava se u neko posebno vreme.. Pri tom je datum ok, samo je vreme problem.

Znam da imaju i laptopovi ali kod njih se to jako retko dešava. Možda i zbog činjenice da im je kraći životni vek, ljudi ih brže menjaju valjda pa baterija i ne stigne da rikne. :D



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 26 Jul 2015, 16:51


Baci pogled ovde: http://levlafayette.com/node/482" onclick="window.open(this.href);return false;



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 26 Jul 2015, 21:16


Hvala Bocke.. :beer:

Uradio po uputstvu, nadam se da će da uspe. ;)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 31 Jul 2015, 12:38


I tako.. Radilo dva dana kako treba i opet ćorak.. Vratio mi je sat za dva u nazad. Zanimljivo je što se to desilo i na laptopu i na desktopu u isto vreme što isključuje definitivno bateriju.
Uradio sam sve po onom uputstvu, nije se menjalo vreme, stvarno nemam ideju šta zeza. :(
Kada odem na "adjust date and time" i pokušam da podesim vremensku zonu (pokušaj iz očaja :)), dobijem poruku "unable to contact time server"..



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 31 Jul 2015, 19:36


Nisi u skorije vreme upadao u crne rupe? :grin:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests