"Par" pitanja

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 04 Jun 2014, 21:04


Nažalost, moraćeš se pomiriti sa tim :). Ja sam tražio rešenje za taj problem i nisam ga našao...iz vrlo jednostavnog razloga. Ntfs-3g+fuse montiraju diskove/particije uvek sa root ovlašćenjima koje nije moguće promeniti. Zato se prilikom kopiranja javlja ova poruka (ne mogu se promeniti ovlašćenja na ona koja nosi fajl, ostaju root). Vizuelno, problem rešavaš upotrebom Krusader-a (recimo) i skidanjem čekiranja sa opcije preserve atributes prilikom kopiranja.
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 04 Jun 2014, 21:14


Onda nek` stišće.. Što bi rekao Šojić.. :D

Ne smeta mi bitno je da radi. Inače, Slackware je jedina distribucija na kojoj Hearthstone igra radi preko Wine-a out of the box, bez bilo kakvih podešavanja. Isprobano na Mintu, Xubuntu, Fedori i ništa čak ni uz podešavanje. Na Sleku radi na 1. :)
Da sam to znao ranije (glupan, mogao sam da proverim na laptopu ali mi nije palo na pamet) formatirao bih Windows particije i bio bi samo Slek tu. Windows mi i onako čuči instaliran samo zbog te igre. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 06 Jun 2014, 11:31


@rapha, ако те то омета, можеш да одрадиш монтирање у нпр. /media/DATA и да чачнеш /etc/fstab (да подесиш аутоматско монтирање при подизању система).



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 06 Jun 2014, 14:00


@slackmuz

Ovde je problem kod kopiranja, ne kod montiranja. Gde god montirao, ova kombinacija montira kao root:root...

EDIT: mali test

Ako imate ntfs particiju montiranu na ovaj način pokušajte dodati izvršni atribut bilo kom fajlu koji se nalazi na njoj. Recimo, prekopirajte neku sh skriptu (ili jednostavno nazovite fajl test.sh) na ovu particiju i probajte joj dodati +x (chmod +x u terminalu). Uspeli?
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 08 Jun 2014, 01:33


U poslednja dva dana mi se dešava da video fajlovi seckaju. Bilo da su pušteni preko plejera ili online. Secka baš često. Nije bilo koliko znam nikakvih apdejta. Probao sam sa raznim browserima i ista stvar. Firefox je malo bolji od Chromea ili Chromiuma ali isto secka i pri gledanju i pri skrolovanju.
Isto važi i sa plejerima s tim što je VLC nešto bolji od Smplayera.
Procesor diže na 70% nekad. Mašina nije mnogo jaka ali nije ni slaba, naročito za Slek i XFCE. Quad core 2,4, 8 gb rama.. Trebalo bi da leti sve..

Jel ima neko sliča problem?



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 08 Jun 2014, 02:01


Sada videh da se izgleda javlja problem sa Cairom, što je Twister pomenuo na prošloj strani.. :(



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 08 Jun 2014, 02:13


Probao sam prvu varijantu, da instaliram Cairo sa CD-a. Vratilo je RAM u normalu ali video i dalje secka, mada manje.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 08 Jun 2014, 10:24


Ovde mene nešto opasno zaiebava. :evil:

Uspeo sam da smanjim RAM, reinstalirao browsere i sada mi pokazuje u Chromiumu da mi fali flash?! Ludilo, ali na Chromiumu.. Instaliran je iz Alienovog repoa sa pepper flash-om a instaliran je i flash plugin i icedtea. Isto to imam i na laptopu i radi bez greške.

Btw, nakon reinstalacije caira i browsera, na chromiumu video radi normalno, ne secka, dok na Chrome-u i dalje secka. Odem na neki video hosting sajt i otvorim video najnormalnije. Malopre na FB-u da otvorim neki video kaže fali plagin. Neverovatno, nisam ovo video skoro a šta je problem nemam pojma.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 08 Jun 2014, 10:41


Ponovo pokušao sa reinstalacijom i sada Youtube radi super dok ostali jok. Nemam više živaca. Previše oduzetog vremena na gluposti. :(



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 08 Jun 2014, 10:52


Moguće je da Chrome ima već svoj fleš plejer pa da ovaj drugi instaliran dolazi u koliziju sa njim.
Proveri da li je tako, unesi chrome://plugins/ pa ako ima više fleš plejera, idi disable na jedan.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests