"Par" pitanja

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Jun 2014, 11:01


Retko koristim Hrom(ium), ali može imati veze da li je uključen webgl. Kod mene u Chromiumu nije bio uključen, pa sam morao da ispratim nešto poput ovoga (izvor: http://www.borfast.com/blog/how-enable- ... phics-card" onclick="window.open(this.href);return false;):
  • Ukucaj chrome://flags u adresnu liniju
  • Čekiraj opciju "Override software rendering list".
  • Ponovo pokreni Chrome
Malo objašnjenje: Hrom(ium) za Linuks sadrži listu sa ograničenim brojem "dozvoljenih" grafičkih karti. Ovo "dozvoljeno" samo znači da su one testirane. Ostale mogu raditi, ali nisu testirane od strane Google-ovog Hrom tima.

Elem, ako Hrom i Hromium nose istu verziju, moguće je da podešavanja nisu ista. Ako su različite verzije, verovatno je u tome stvar.

P.S. Da napomenem za svaki slučaj: Flash za Alienbobov Chromium je dostupan odvojeno. Chrome dolazi sa ugrađenim Flash plejerom. Ali se ovo može uključiti/isključiti po potrebi.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Jun 2014, 11:07


Vidim da je Brok odgovorao u isto vreme:
Broker wrote:Moguće je da Chrome ima već svoj fleš plejer pa da ovaj drugi instaliran dolazi u koliziju sa njim.
Proveri da li je tako, unesi chrome://plugins/ pa ako ima više fleš plejera, idi disable na jedan.
Ovo sjajno dopunjuje poslednje dve rečenice mog posta. :)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 08 Jun 2014, 14:43


Hvala vam puno ali nažalost ništa. :(

Pokušao sam ovo što ste rekli, jedan flashplayer je uključen, uradio sam i ovo sa linka ali baš ništa. Ne znam šta sve nisam pokušao, do tri jutros sam tražio rešenje, danas isto.. Secka i koči toliko da ne može normalno da se gleda. Da li flashplayer nešto zeza ili je loš drajver za grafiku, nemam pojma.. Mislim, skoro sam ubeđen, da je do drajvera za grafiku, ne deluje mi da je do flashplayera. Posebno zbunjuje to što povremeno izbacuje da nije instaliran plugin i recimo na YT najmanje secka, da Dailymotion kako koji video, na nekom trećem mnogo gore i tako..

Probaću još jednom da reinstaliram sve da vidim da li će raditi. Potez očajnika ali ne znam šta drugo jer na netu nisam našao ništa specijalno. Ako ni posle toga ne uspe moraću da potražim alternativu. Nemam toliko znanja da na slepo tražim po sistemu šta ne valja, da kopam po raznim logovima. Iskreno nemam ni želju za tim.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 08 Jun 2014, 14:45


Ljudi, smejte se vi Operi koliko god hoćete ali na njoj jedino radi. Potez očajnika je urodio plodom za sada. E sada, hajde da mi neko pametan objasni šta ovde ne valja? :-/



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 08 Jun 2014, 14:49


Ako se vratimo par dana unazad vidimo da si skoro uradio instalaciju vga drajvera. Možda u tom zecu leži grm. Javljam se kad budem imao nešto pametnije da kažem ili predložim.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 08 Jun 2014, 15:20


Moguće, mada je urađeno "po knjizi". Iebem li ga. Hvala svakako.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 08 Jun 2014, 22:31


rapha wrote:Ljudi, smejte se vi Operi koliko god hoćete ali na njoj jedino radi. Potez očajnika je urodio plodom za sada. E sada, hajde da mi neko pametan objasni šta ovde ne valja? :-/
Ima to veze sa pregledačima - drugačije se video tj. isti flash plugin ponaša kod različitih npr. verzija firefox-a pre i posle nadogradnje i sl...
Opera već možda godinu dana ne izbacuje nove verzije za linux i mislim da je upravo flash plugin razlog za to i najbolja je u tom smislu i po mom iskustvu, ma u svemu je brža i manje zahtevna - osim što ume da se zakuca na Facebook-u... Chromium joj parira, ali je on uvek beta ako se ne varam i baš ume da zabrljavi...
Adobe valjda obustavlja flash podršku za linux osim za chromium ako se ne varam i mislim da je to razlog što se javljaju problemi. Ja pokušam sa reinstalacijom plugin-a - pa ako prođe u redu je jer operu ne silim sa javom i sl. - osim kada samo kod nje učitava bez problema veći video.
Nema to veze sa drajverima, ali postoji mogućnost u okviru "Podešavanja" na Xfce-u gde se dodatno prilagođava flash player - isto kao i java...



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 23 Jul 2014, 11:49


Braćo, kada apdejtujem preko slackpkg često se dešava da prijavljuje fatal error ili samo error zbog ključeva, MD5 i ostalih čuda. Nekada je to alienov repo, nekada slacky a nekada i ovi, da kažem oficijelni..
S vremena na vreme radim gpg update a baš sinoća sam to radio pre apdejta i bilo je baš dosta grešaka. Zna li neko zašto se to dešava?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 23 Jul 2014, 11:57


Jesi li apdejtovao slackpkg+ na najnoviju verziju? Proveri da li koristiš najnoviju verziju, ako ne apdejtuj je. Možda je to uzrok problema...
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 23 Jul 2014, 14:45


Nova je verzija. Malo pre sam opet probao i sve je ok. Moguće je da je do njih problem bio trenutno..


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests