Instalacija slack 14 preko usb-a

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik


Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 178
Joined: 29 Jan 2012, 18:39
Location: Novi Sad (Beočin)

Post Napisano: 29 Apr 2013, 21:46


Ubodi usb pa vidi jel ga ima medju hardovima u biosu.
Open your source open your mind



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 29 Apr 2013, 22:50


Ма не треба за Слек ни диск ни флешка када може са хард диска. Уколико већ има инсталиран неки линукс, посебну партицију где ће распаковати инсталациони .исо имиџ и бут датотеке и неки бутлоадер - нпр. лило...
Монтира се инсталациони .исо, садржај се након монтирања копира у поменуту то предвиђену партицију, а након тога се са те партиције монтира усббоот.имг из фолдера усб-анд-пхе-инсталлерс и ископира се садржај монтираног .исо-а у претходно креирани нпр. /боот/слацкинсталл фолдер и на крају едитује нпр. лило.цонф и дода нова опција бутовања према /боот/слацкинстал/хуге.с или хугесмп.с.
Након рестарта - из бутлоадера се избором опције покрене инсталација као да је убачен диск или сл.
Отприлике би то било то у суштини, детаљи се можда разликују...



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 29 Apr 2013, 22:53


Da, ima lepo opisan postupak na LQ-u... Samo treba imati jedan GNU/Linuks sistem instaliran.

http://www.linuxquestions.org/linux/ans ... ting_linux



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 18
Joined: 29 Apr 2013, 17:00
Location: Šibenik

Post Napisano: 29 Apr 2013, 23:07


A laptop je iz 2007 godine, naša san na netu tipa koji ima isti problem, ne moze preko usb-a, a novijeg biosa nema.
Na kraju balade, neki treči tip kaže da fleširanjem vjer. neće se dobit ništa (softverski)

Umm, neznam, nisan uspia naci nigdi eksterni dvd, pa san nekako isčupa hard disk i sad cu ga pripremit za instalaciju, pa vratim u laptop.. nadam se da ću uspit.

Javim kako je prošlo, da mogu i ja bit opet dio zajednice :)
Snovi su skupi, sreću ne možeš da kupiš. U životu postani čovjek i zapamti, moraš da se trudiš !

taf lajf



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 18
Joined: 29 Apr 2013, 17:00
Location: Šibenik

Post Napisano: 29 Apr 2013, 23:10


Ovaj post, malo poviše na čirilici, tek sam nešto uspia skužit :grin:
Snovi su skupi, sreću ne možeš da kupiš. U životu postani čovjek i zapamti, moraš da se trudiš !

taf lajf



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 29 Apr 2013, 23:26


gugl translejt sa srpskog na 'rvacki prevodi ko veliki :D
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 18
Joined: 29 Apr 2013, 17:00
Location: Šibenik

Post Napisano: 29 Apr 2013, 23:48


Hehe, prevodi ka veliki..

O jebenti sunce, evo učita ga je sad u biosu, pise verbatim blabla.. ugl. sad mogu ga označit da bude boot.

Dakle, napravin sve kako je opisano u onoj temi, i onda samo u biosu naštelan da boot-a preko usb i to je to ?
Snovi su skupi, sreću ne možeš da kupiš. U životu postani čovjek i zapamti, moraš da se trudiš !

taf lajf



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 30 Apr 2013, 00:06


Da, ako ima tu opciju - nju izaberi i cepaj.
Javi ako ima nekih novih problema, mada ne bi trebalo.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 30 Apr 2013, 00:39


cro0001 wrote:Ovaj post, malo poviše na čirilici, tek sam nešto uspia skužit :grin:
Мора мало :cheesy:

Ево доброг, званичног упутства за ХД инсталацију - испробао и поставио код себе са одређеним модификацијама - ради перфектно!

Линк: Booting the Installation Environment from HDD



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 18
Joined: 29 Apr 2013, 17:00
Location: Šibenik

Post Napisano: 30 Apr 2013, 17:27


Evo ljudi, trenutno pisem sa 14 ice, instalira san ga ipak preko dvd-a, ubacia hard disk u racunalo i rješia :)
Koliko trenutno vidim, na laptopu mi je ocita sve drajvere vise manje, dok mi na racunalu kad san bia gotov s instalacijom nije ocita vajrles stik, i nisan moga prebacit muziku, odnosno zvuk sa slusalica na HDTV monitor..

Eto, to je to za sad.. :beer:
Snovi su skupi, sreću ne možeš da kupiš. U životu postani čovjek i zapamti, moraš da se trudiš !

taf lajf


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests