Slack na Thinkpad R23

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 17 Apr 2013, 00:00


da, to je malo nezgodno...nema i lagano i jednostavno za korištenje...
kakav je icewm sa potrošnjom? možda bi ti to valjalo?
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 35
Joined: 16 Aug 2012, 20:01

Post Napisano: 17 Apr 2013, 00:08


Pa čuvam ga kao izlaz ukoliko Openvbox mnogo štuca, lako skinem openbox i stavim. Nego gledam i ovaj jwm nije loš na prvi pogled, možda se predomislim



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 17 Apr 2013, 00:08


Teško da može manje od Slack 13.37 + fluxbox. Tu je otprilike i openbox. Ostale "lakše" nisam probao. Sam sistem u init 3 mi uzima oko 55 mb rama. Mereno preko ssh :)

Možda kao što je Bocke rekao verziju 12.x i lakše okruženje. U tom slučaju nemoj SMplayer da instaliraš zbog problema sa jednim fajlom koji dolazi uz stariju biblioteku. Postavi VLC ako treba za neku multimediju. Verzija za Slack 13.37 je 2.0.5.
Ostalo šljaka sve što sam probao.

Za browser... hm nisam našao ni jedan koji ne uzima mnogo. Jer nije problem okruženje, ono samo ne troši previše, problem su pokrenuti programi. Sad testiram seamonkey koji jeste brz ali mi se čini da ne troši manje od FF ili Chromiuma. Ima u sebi i email klijent i irc klijent, adresar.... može jako fino da se sredi...

Ja bih više razmišljao o programima koji malo troše, za okruženje stavi ono gde je tebi lakše da se snađeš :)

:beer:
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 35
Joined: 16 Aug 2012, 20:01

Post Napisano: 17 Apr 2013, 00:16


pa za mail neka bude claws, a browser... Dillo?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 17 Apr 2013, 00:20


Zaista nisam siguran za preporuku laganog browsera. Nemam iskustva sa laganim browserima. Na claws planiram i ja da se prebacim...
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 17 Apr 2013, 00:22


midori?
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 35
Joined: 16 Aug 2012, 20:01

Post Napisano: 17 Apr 2013, 00:25


Ah Midori je sjajan. Da!



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 17 Apr 2013, 09:06


Ako se ne varam, Crunchbang koristi noviji kernel i X server i od Slacka 13.37 i od Debiana 6.0. U prevodu, to znači da će biti tromiji bez obzira na openbox.

Po meni, osnovni problem ovde nije grafičko okruženje, nego osnovne komponente sistema. P3 je bio "aktuelan" pre 13-14 godina. Moderna rešenja će na njemu raditi jako sporo. Ali nešto što je zasnovano na "zastarelim" rešenjima kao što su DSL ili Delicate će raditi ok.

Što se tiče jwm-a, ne mislim da je potrošnja išta slabija od *box-ova. Ali sigurno nije ni nešto mnogo jača. Kao što napisa Shicy, tiling WM-ovi troše nešto manje.

Što se tiče verzije Slacka koja je na otprilike istom nivou kao Debian 6.0, to je Slack 13.1. Oba su izašla tokom 2011 godine. Mislim da oba koriste 2.6.32 kernel. Oba predstavljaju potencijalnu opciju.

Što se tiče Midorija, počeće da koči čim se otvori više od jednog prozora ili tabova. Malo zastareliji SeaMonkey 1.9x (2011) će raditi bolje - a za sada još uvek otvara većinu modernih sajtova. Flash bi mogao biti realan problem na ovako matoroj mašini. Sa time nisam imao iskustva. Ne znam da li je Gnash išta laganiji.

E sad, ono što je meni sporo, može biti prihvatljivo drugima. Ali lično bih u ovom slučaju išao na stariju verziju Slacka ili Debiana. Verovatno pre Slack, pošto bi mi bilo jednostavnije da ručno ažuriram sistem i upakujem nove pakete. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 17 Apr 2013, 09:09


hm...možda CentOS? on ima nevjerojatno dugu podršku...
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 35
Joined: 16 Aug 2012, 20:01

Post Napisano: 17 Apr 2013, 19:29


hmm Crunch radi lepo, za sada. Midori nikako, ako Icewessel radi baš lepo. Neverovatno ali Win xp radi sasvim pristojno.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 18 guests