"Par" pitanja

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 29 Jul 2014, 14:56


Evo već drugi dan, Bogu hvala, sve radi normalno pa nisam ništa dirao. Ako bude problema i dalje reinstaliraću Mesu. Hvala puno svakako.. :beer:



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 46
Joined: 30 Jun 2014, 19:04

Post Napisano: 29 Jul 2014, 14:57


Np. :)
Where there is a shell, there is a way.~UNIX



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 03 Aug 2014, 13:18


Heh, izgleda da je drummer bio u pravu vezano za HP 1020. Zaista se drajver "odmesti" sam od sebe. Nekoliko puta ugasiš računar i iz nekog razloga štampa više ne funkcioniše. Evo tako je sad i kod mene, a prošlo je možda samo mesec dana. Zašto je prestao da radi, ne znam. Nisam stigao da pogledam.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 03 Aug 2014, 17:33


Kod mene, Bogu hvala, šljaka kao lud. Na onom kompu na koji je fizički uključen. Preko mreže ni mrtav.. :)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 04 Sep 2014, 20:45


Oj braćo, nešto ste mi se smorEli i ućutEli.. :D

Nešto gledam, kako se instaliraju i uklanjaju celi setovi aplikacija? Recimo Games, KDE i slično. Instalirao sam danas jedan KDE Slek i ispade da je čovek (moj dobar prijatelj) veća cepidlaka i perfekcionista od mene. Kada je video onolike igre zamolio me da ih sklonim jer deca neće učiti ništa.. :D Mogu da ih uklonim jednu po jednu ili jednostavno da ih sakrijem u meniju ali me je baš zainteresovalo da li postoji mogućnost da se ukloni ceo set? Tražio sam po netu ali izgleda da nisam lepo pitao.. :D



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 04 Sep 2014, 20:48


Ako se dobro sećam (nemam više KDE) sve igre u KDE su posebni paketi. A i ovde piše da su posebni paketi.

Ne znam ima li nekog rešenja osim ručnog brisanja pojedinačnih paketa.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 04 Sep 2014, 20:55


Ima, našao sam. Bio sam u pravu, nisam lepo pitao čika Gugla. :) Evo odgovora:
http://www.linuxquestions.org/questions ... ost3586550" onclick="window.open(this.href);return false;

Kada sam radio na prevodu knjige, tamo piše "sets" što sam i preve kao setove. Ovde ljudi pričaju o grupama (groups)..

Znači, recimo, slackpkg remove y će ukloniti neke igre. Za KDE u ovom slučaju znam da ide drugačije. KDE games ili slično.. Mene je baš ovo interesovalo.. ;)

Hvala svakako Stereo. :beer:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 04 Sep 2014, 20:56


Pre neki dan sam imao istu tu potrebu, pa sam ih sve spakovao u jednu komandu :)

Code: Select all

removepkg blinken bomber bovo granatier kanagram kapman katomic kblackbox kblocks kbounce kbreakout kdiamond kfourinline kgoldrunner khangman kig killbots kjumpingcube klickety klines kmines knavalbattle kolf kollision konquest kpat kreversi kshisen ksirk ksnakeduel ksquares kspaceduel ksudoku ktuberling kubrick libkdegames libkmahjongg lskat pairs palapeli picmi 
MOžda je ostalo par komada posle ovoga, al njih mi bilo žao :)
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 04 Sep 2014, 20:58


@rapha,

pogledaj opet ono što piše pod y, to su igrice koje ne zahtevaju X tako da one koje hoćeš da obrišeš nisu tu.

Drummer je dao super rešenje :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 05 Sep 2014, 00:18


Jeste, ide poruka u bookmarks. :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests