Wireless aplikacija za slackware!

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 15 Sep 2009, 01:35


da li ima neki prog za slack..pomocu kojeg mogu  da se konektujem na net znaci da u njemu podesim parametre i kad ga pokrenem da se konektuje....a ne stalno da kucam

Code: Select all

netconfig
iwconfig essid wlan0 "ime provajdera"
pppoe-setup
dhcpcd -t 0  -d wlan0



offline

Post Napisano: 15 Sep 2009, 08:11


ja neznam, al vrlo jednostavno napravis malu skripticu, ako bi se to i moglo tako nazvati ili jednostavno stavis u rc.local .
pppoe -valjda ima daemon pa podesis sve i pri boot-u ga sam pokrene a i dhcpcd. Ovo ostalo stavis u skript i sve radi. Samo neznam sta radis s netconfig?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 15 Sep 2009, 09:44


Ako je to procedura (tj. ako se uvijek konektujes na jedan te isti AP), onda kao sto je predlozio Branko, najbolje da ubacis u /etc/rc.d/rc.local. Mada ni ja ne kontam za sta ti sluzi netconfig... :huh: Inace, ja koristim wicd koji imas u /extra koji ti omogucava lako povezivanje na wireless i ethernet mreze.

Moras imati u vidu, kako sam vec naglasio u jednoj temi, da verzija koja se isporucuje uz Slack ima malih problema, pa bi morao iskompajlirati sebi najnoviju.
Last edited by qki on 15 Sep 2009, 09:45, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 15 Sep 2009, 10:11


da wicd...to su mi rekli jos pre..al sam zaboravio kako se zove :)
hvala qki :)



offline

Post Napisano: 15 Sep 2009, 10:14


Wicd 1.5.9 is available in the /extra section of Slackware 12.2.

to kaze kad sam posao da skinem... al ne kontam de mu dodje ta /extra section

-----

Namestio sam....radi kao sat sad :) reboot sam...samo se pokrene i odma konektuje...
kompajlirao sam novu verziju...
Last edited by Bl00daXe on 15 Sep 2009, 11:03, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 189
Joined: 24 Feb 2006, 22:11
Location: Arandjelovac
Contact:

Post Napisano: 17 Nov 2009, 15:25


E super da ovo cujem, bas smo danas kod drugara na laptopu nabacili Slack 13.0 pa sam procitao da bi wicd bio lepo resenje za wireless. Drago mi je da cujem da lepo radi :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests