[REŠENO] Firewall za Slackware?

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik


Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 45
Joined: 04 Aug 2015, 11:06
Location: Beograd

Post Napisano: 25 Aug 2015, 09:44


hvala puno na odgovoru i objašnjenju



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 25 Aug 2015, 15:41


Nisam stigao da se igram sa ufw, generalno nemam ni potrebe, no svakako da znate da na našem i vašem forumu ima toliko korisnih informacija i dobro objašnjene da nije loše da promenite naviku i umesto google search, pretražite naš forum.

Jako korisan tekst, sa dosta truda objašnjeno viewtopic.php?f=38&t=1254" onclick="window.open(this.href);return false;
Sve o dozvolama što vam ikada može zatrebati i to bez potrebe za google prevodiocem :D

Say no to google search, use forum search ;)

Dopuna:
viewtopic.php?f=31&t=1724&hilit=firewall" onclick="window.open(this.href);return false;
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 45
Joined: 04 Aug 2015, 11:06
Location: Beograd

Post Napisano: 25 Aug 2015, 17:39


nema potrebe da se igraš sa ufw-om :azn: . to je odličan mali firewall za linuxe. vrlo jasan, precizan, sa
mogućnošću dodavanja raznih pravila na jednostavan način. Lako ga uključiti/isključiti, ne zahteva
neku veliku mudrost za korišćenje. Koristim ga na ostalim distribucijama Linux-a
ja sam ovde kao što vidiš imao problema sa dozvolama, ali Vision je to lepo primetio i ispravio me i
dao je jako lepo opbjašnjenje i postupak kako treba da se radi.
Tako da sada svako ko hoće da instalira ufw može da vidi ispravan (a i moj neispravan :D ) način kako se radi.
i svakako da ću da pročitam sve o dozvolama. navikao sam se na čitanje ;)
uvek sam cenio Linux zajednicu i sve ono što vredni članovi napišu kao svoja uputstva da svima olakšaju upotrebu Linuxa
Tako da se i ja trudim da iz mojih postova članovi mogu nešto da srede ili novo nauče


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests