wine kompajlira..mnogo dugo

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 28 Jul 2015, 11:43


skinuo sam wine, cude me da ovoliko dugo se pravi paket SBo, cekam pola sata :huh:
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 28 Jul 2015, 12:48


Traje malo duže. Neki paketi će zahtevati više vremena. Ali postoji alternativa. Instaliraj paket iz alienovog repoa. Možda nije najnoviji, ali obično ne zaostaje mnogo. Možda je dostupan kao "gotov paket" i iz drugih repoa kao što je Slacky.eu.

Imam arhivu svojih paketa, ali pretpostavljam da moj WINE paket neće raditi na čistoj 14.1 instalaciji s obzirom da je moj sistem dosta modifikovan i ručno ažuriran tako da nema vajde ni da ga postavljam. :)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 28 Jul 2015, 14:50


evo, hvala bocke na odgovoru, instalirao sam...treba mi samo zbog photoshopa i dreamweavera, ali evo, moj photoshop cs6 nece da se instalira, verovatno su nesto zamuljili zbog copyrighta- jel ima gde photoshop cs3 :) ako moze pm :D (torrente mi blokirao provajder, $%& ) sta da radim. Probao sam gimp ali treba mi za nesto komplikovanije... Jel moze pomoc ispod zita, hvala
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 28 Jul 2015, 16:46


Piraterija nije dobrodošla na forumu. Osim toga ako photoshop i dreamweaver nema za Linux OS, šta nas briga za te programe, postoje free alternative :)

Možeš da probaš sa virtuelnom mašinom pa tu da instaliraš programe koje ti trebaju a misliš da linux alternative ne mogu da odrade posao.

OFFTOPIC: na primer, ja, ne koristim ni virtuelne mašine ni wine :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 28 Jul 2015, 17:11


ma tvoj izbor stereo je dramn-bes :) nego sta znam...navika...ako je tako ne mora ni da se jede :D... podrzavam to, bez sale, ali nikako da ukapiram kako radi gimp..ustvari jesam ali povuce me photoshop filozofija..no dobro..mozda se i naviknem... mislio sam samo da odradim motiv za majcu :( heheh... nego nesto se cesem po glavi, nemam problema u radu sa slackom...postaje dosadno
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 28 Jul 2015, 17:16


e kad nadjem sebi vremena, tj. kad ovi moji odu negde pa sam ostanem kuci...ima da se bacim na posao...da sredim slack kao puslicu... jos ovih dana mi stizu neki likovi da mi dignu wireless na 5 ghz pa ce i internet biti brzi a onda i torrenti, ima da kupim jos jedan kompjuter :D heheh
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 28 Jul 2015, 17:19


kad rece kompjuter, dodje mi da bacim slack i na desktop... pa kad dodju gosti, samo da bleje, sta ti je ovo... a dje moj windowsss kako ovooo radiii, baaauu..gde da klikneeem...a ja kao sotona iz mraka...to je slackware..A? da da linux bajo... ne moze to svakoo hihih
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests