Irssi IRC klijent

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 11 Jun 2014, 06:46


irssi.png
Na zvaničnom sajtu irssi IRC klijenta je objavljena promena načina razvoja čiji je cilj ubrzanje razvojne dinamike. Nije tajna da je razvoj aplikacije u poslednjih nekoliko godina prilično usporen. Da bi ohrabrili i olakšali doprinos zajednice, razvojni tim je objavio izvorni kod na Github-u. Očekuju da bi ovo moglo da ubrza primenu zakrpa treće strane i možda reaktivira razvoj.
Irssi hasn’t been under active development for the last few years. We want to change that. To make it easier for new contributors to get involved and stick around, we moved to where most open source contributors are spending their time: the source is now maintained on Github.
Reference



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 12 Jun 2014, 09:02


Verujem da većina novijih korisnika linuksa nikada nije ni čula za irssi, kao i za gomilu drugih stvari koje su se ranije više koristile na tzv. old school distribucijama.
Kada se tome doda da IRC klijente danas jako malo ljudi koristi, dobije se loš rezultat..



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 Jun 2014, 09:37


To možda deluje tako sa strane. :) Mislim da sam poslednji put posetio neki irc kanal pre godinu-dve (možda 9-12 meseci) i još uvek postoje aktivni IRC kanali. Pogotovo kad je FOSS u pitanju. Postoji dosta kanala koji su krcati ljudima (Ovako iz sećanja popularni strani kanali su i: ##slackware, #gentoo, #ubuntu). Naš IRC kanali još mrdaju (#slackware-srb je zapravo dosta aktivan u odnosu na druge, #lugons obično ima dosta ljudi, ali zna biti neaktivan). Svakako da IRC nije više mainstream kao sredinom 90ih, ali je još uvek prilično živ. Možda je jedino pomeren fokus. Nekada je IRC bio generalni medium komunikacije, danas je najvećim delom orijentisan na nekoliko specifičnih niša.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 Jun 2014, 09:43


Elem, nisam imao nameru da pričamo o stanju IRCa. :) Vest se odnosi na softver koji je uključen u Slackware i za koji su neki već tražili zamene (često weechat). Dakle, irssi je živ i zdrav, za sve koji se pitaju. To je poenta teme. ;)

Ali voliš ti ponekad da odvučeš u offtopic. :P



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 12 Jun 2014, 13:13


Meni kod irssi-a smeta to što je to klijent nekako više da se bude na jednom kanalu, jer prelazak sa kanala na kanal može biti malo nezgodan, takođe i kada te neko zove po korisničkom, mislim da ne postoji neki indikator koji ukazuje na to.
Nisam nešto preterano ni proveravao, možda ovo uz neke hintove i može da se dotera.

Snaga irssi-a leži u tome što je to konzolni IRC klijent i ako bi se u budućnosti nekim slučajem desio neki GUI, čak i opciono, mislim da bi to bilo pogubno po irssi koji ni ovako ne stoji baš najbolje.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 12 Jun 2014, 13:33


Brok nisi u pravu, kad budeš hteo, dođi na irc i pokazaću ti da irssi ima sve što ti treba :)

Iskreno koristim više weechat jer ima lepši korisnički interfejs. I irssi i weechat mi služe samo kao bot na mom irc serveru.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 12 Jun 2014, 13:56


Sad sam bio na IRC-u i naprasno mi puče HexChat. :O
Važi se. :beer:



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 12 Jun 2014, 20:29


@bocke

Volem, volem.. :) Tema o "neaktivnosti" jednog IRC klijenta me je odvukla na drugu stranu i navela na drugi utisak. Nisam kriv.. :D



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 25 Oct 2014, 15:38


Stigao novi irssi!

Irssi 0.8.17 Released

Objavljen je Irssi 0.8.17. Novo izdanje sadrži mnogo lepih novotarija, uključujući ispravke dokumentacije, podršku za 256 boja, podršku za truecolor i tonu drugih malih poboljšanja. Za kompletnu listu promena i ispravljenih grešaka (od verzije 0.8.16) pogledajte ChangeLog.

Preuzimanje (izvorni kod)
http://irssi.org/download" onclick="window.open(this.href);return false;



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 25 Oct 2014, 15:50


Večita dilema, da li da čekam zvaničnu nadogradnju ili da sam napravim paket :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests