Thunderbird- junk folder podesavanja

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 20 Sep 2013, 14:54


Par dana mi stajali neki vazni mejlovi u nezeljenoj posti na g-mail nalogu, a posto mi nije u podesavanju thunderbird-a obelezen junk folder za prikazivanje nije te mejlove ni povukao sa servera. Sada sam to ispravio, junk folder mi je prikazan u "local folders" ali to je izgleda interni thunderbird-ov junk folder, ne povlaci u taj folder mejlove sa servera. Zna li neko kako da podesim da mi povlaci mejlove iz junk foldera sa servera, u thunderbirdov junk folder. Inace podesavanje thunderbirda je POP3, IMAP nije opcija.

Trenutna podesavanja za junk.
Capture.JPG
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 20 Sep 2013, 15:29


Ako je POP3 ništa od junk foldera. U tom slučaju TB kreira samo lokalni junk folder koji se koristi za filtriranje pošte koju on smatra junk-om. Ovaj folder nikakve veze nema sa folderom na serveru (kao i ni jedan drugi osim Inbox-a). Tako recimo i Sent folder. U njemu se nalaze samo mejlovi poslati iz TB od momenta instaliranja i kreiranja naloga lokalno u TB a ne i oni na serveru koji su poslati ranije ili preko web interfejsa. Prednost IMAP-a je upravo u tome što u potpunosti sinhronizuje lokalne foldere sa folderima na serveru.
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 20 Sep 2013, 15:30


Mislim da bi rešenje u tvom slučaju bilo da pristupiš nalogu preko webmail-a, premestiš poruke iz Junk-a u Inbox i odradiš send/recive u TB.
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 20 Sep 2013, 15:38


Tako sam i uradio. Problem je sto ja jednom godisnje pristupam nalogu preko webmail-a, uvek pristupam preko thunderbird-a. Pa dolazim u situaciju da ce mozda u buducnosti opet neki mejlovi otici u junk, a ja necu to znati. Da budem iskren ne znam ni ovi sto su zalutali u junk kada su poslati sa gmail naloga, jos je u pitanju nalog jedne firme nije neki spamer. Znaci moracu malo cesce pristupati nalogu preko webmaila-a. U svakom slucaju hvala.
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 20 Sep 2013, 15:43


Ne znam kakva pravila imaš postavljena u junk podešavanjima na serveru. Možda je to uzrok problema i potencijalno rešenje :)
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 20 Sep 2013, 15:46


A što IMAP nije opcija? :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 20 Sep 2013, 15:56


Navikao sam na POP3 imam local folders i tu primljene, poslate, kantu, skice lepse izgleda :) haha. IMAP mi ubaci one budjave foldere, a i sporije skida IMAP od POP3 bar u mom slucaju.Navika je cudo Bocke :) .
Elem, drummer mi dade ideju. Sada gledam podesavanja na nalogu ali nigde ne vidim da ima podesavanje za junk. Resenje bi bilo podesiti da sve junk mejlove prosledjuje u primljene
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 20 Sep 2013, 16:33


Napravio neki filter za ovo, ali ne znam da li ce raditi pokusacu da posaljem mejl sa hotmaila, da ako ga posalje u spam da proverim. Mada prilikom pravljenja ovog filtera izaslo je obavestenje da nije pametno praviti filtere sa ovim znakovima :grin: , ali da probam.
Log into Gmail, go to Settings, and then filters.
Create a new filter.
In the from field, type: *
(That’s right, a single asterisk.)
Leave the other fields blank.
If you do a “Test search”, it should match all of the mail in your account (except mail that is already in the spam folder).
Click on “Next step,” and then check the box “Never send it to Spam.”
Save the filter. Now no incoming mail should end up in the spam folder, which means your POP3 client is free to download it.
Thanks Google for making this straight-forward. Hope my little rant helps someone.
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest