[RESENO]multilb problem preuzimanja

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 36
Joined: 07 Dec 2012, 13:34

Post Napisano: 10 Sep 2013, 19:15


Pozdrav svima, imam problem sa preuzimanjem multilib-a, posle komande u terminalu

Code: Select all

lftp -c 'open http://slackware.com/~alien/multilib/  ;  mirror 14.0'
dobijem informaciju

Code: Select all

Getting files information (2%) [Receiving data]
i tu stane ne ide dalje.Slackware koristim u Virtualbox-u,internet radi upravo pisem iz Slackware-a ali preuzimanje uvek zaglavi na 2%.Ne znam sta nije u redu, ova komanda preuzimanja mi je ranije uvek radila, nije mi prvi put da ovo radim.
Last edited by muzicar on 10 Sep 2013, 22:33, edited 1 time in total.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 10 Sep 2013, 19:30


Pomislio sam da nije neki problem do njih. Meni izgeda radi, skinuo sam preko 120mb i još se skida.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 36
Joined: 07 Dec 2012, 13:34

Post Napisano: 10 Sep 2013, 19:34


ja od juce imam problem odnosno juce sam digao sistem u Virtualbox,instalirao sistem,dodao korisnika,odabrao mirror odradio update komandu i krenuo sa skidanjem multiliba ali zakoci na 2%.Komandu sam probao i kao root i kao obican korisnik i isto.Slackware sam preuzeo preko torrenta,ne preko mirrora ne znam da li nesto znaci



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 10 Sep 2013, 19:40


Kod mene se završilo kopiranje, komanda radi (kao običan korisnik sam probao), njihovi serveri rade. Može biti da ti se problem nalazi u VirtualBoxu. Inače ne koristim VB.
Mislim da nema veze što si preuzeo sa torrenta (zapravo ja se nadam).

Koji si mirror odabrao, može i to biti problem? Probaj da promeniš.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 36
Joined: 07 Dec 2012, 13:34

Post Napisano: 10 Sep 2013, 20:27


Bio sam na madjarskom serveru,sad sam prebacio na nemacki server i isto,zakuca se na 2% i ne mrda.Cak sam i u tty1 prozoru pokrenuo komandu i isto 2% i onda ni makac



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 10 Sep 2013, 20:43


U principu, server sa koga preuzimaš multilib nema nikakve veze sa update serverom. Nešto drugo je u pitanju. Kakve su postavke mrežnog adaptera u VB-u?
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 36
Joined: 07 Dec 2012, 13:34

Post Napisano: 10 Sep 2013, 21:39


Postavka je po default-u kako sam kreirao Slackware virtual drajv.Odkacen je kvadratic sa opcijom Enable Network Adapter stoji mi da je prikacen na NAT.Takodje je stiklirana opcija Cable connected.Net mi radi u VB-u sve postove pisem iz Slackware-a samo multilib nikako da se pokrene.Inace koristim SBB kablovski net.Probao sam umesto NAT da stavim Bridged adapter i tu odaberem moju Realtek LAN karticu ali onda nemam net u VB-u



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 10 Sep 2013, 21:53


Meni je na bridged i u VB imam net...ovo je bolje rešenje jer se dobija posebna adresa u istom opsegu kao i host sistem...ali ne radi ako imaš samo cable modem (treba ti ruter).

EDIT: možeš li probati preuzimanje multilib paketa preko nekog ftp klijenta (gFTP, filezilla). Kakva je situacija u tom slučaju?
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Sep 2013, 21:57


Mislim da http://slackware.com/~alien/multilib/" onclick="window.open(this.href);return false; ima ograničenje brzine. probaj:
ftp://ftp.slackware.org.uk/people/alien/multilib/" onclick="window.open(this.href);return false;



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 36
Joined: 07 Dec 2012, 13:34

Post Napisano: 10 Sep 2013, 22:31


radi to je to hvala ti puno bocke stavicu da je tema resena


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests