[REŠENO] Не могу да инсталирам КДЕ 4.11.0 на Слаквер 14.0

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik


Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 24 Sep 2013, 22:42


Е, сад ћу ја мало да се правим паметан на Боцкетов рачун. :)

Шалу настрану на страну, успео сам по Боцкетовом упутству да изградим и инсталирам нови КДЕ - 4.11.1. Тема је постављена у време изласка КДЕ-а 4.11.0, али то је сад ,,маторо''. :)

Све се ради као што је Боцке написао. Од пакета који су потребни да се компилација и инсталација успешно завршиле су grantlee-0.3.0 и networkmanager-0.9.8.2 који се налазе у -Current грани.
Треба компиловати модул по модул на начин на који је Боцке показао.

@bocke, у време када је Ерик писао упутство које си повезао у твом чланку, ја сам био на Арчу. Слаквер је био инсталиран, али сам га слабо користио. Такође, нисам ништа дирао, користио сам КДЕ 4.5.x серије ако се добро сећам. У сваком случају, хвала на вези, нисам знао да може да се компилује на овај начин. Много је једноставније и прегледније, као што си и сам рекао.

Елем, модуле можете да компилујете редом али кад се дође до kdepim модула, треба га прескочити и одрадити прво kdepimlibs модул, па се онда вратити на kdepim.
Такође, polkit-kde нећете моћи да компилујете јер нема потребних пакета међу изворима које је Ерик оставио. Није ни битно ако користите КДЕ 4.10.5 јер су верзије пакета polkit-kde-agent-1-9d74ae3_20120104git-x86_64-1 и polkit-kde-kcmodules-1-001bdf7_20120111git-x86_64-1 исте као у -Current грани.

Још нешто, ако не желите да преузимате подршку за језике (kdei) што донекле временски скраћује процес преузимања извора КДЕ 4.11.1, покрените следећу команду за преузимање:

Code: Select all

# rsync -av --exclude=kdei rsync://rsync.slackware.org.uk/people/alien-kde/source/4.11.1 .
kde4111.png
Е да, имам све готове пакете за 64-битни Слаквер ако некоме треба, само морам да смислим где да их окачим, јер су тешки 487MB.

UPDATE: На крају покрените:

Code: Select all

# slackpkg new-config
и одаберите опцију O.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 25 Sep 2013, 10:57


Slackmuz wrote:Е да, имам све готове пакете за 64-битни Слаквер ако некоме треба, само морам да смислим где да их окачим, јер су тешки 487MB.
Sačuvaj ih negde, pa ćemo videti. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 25 Sep 2013, 12:57


Средио сам све у архиву. Креирао инсталациону скрипту која аутоматизује процес инсталције готових пакета. Направио INSTALL и README фајлове. У README сам упутио на INSTALL, а у INSTALL дао везе до потребних зависности и објаснио начин покретања скрипте kdeinstall.

Тренутно отпремам на Дропбокс јавну фасциклу. Кад буде готово, бацићу везу овде.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 25 Sep 2013, 19:18


Не могу да верујем шта сам урадио! :(
Само један клик и одоше пакети.

Ако неко има жељу да инсталира најсвежији КДЕ, а није сигуран да ли жели да се цима са оваквим поступком изградње, нека јави па ћу у Виртуелној Кутији да креирам пакете и да их отпремим за преузимање. Да не радим сад џабе, ако нико неће. Није битно да ли је у питању 32-битни или 64-битни систем.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 26 Sep 2013, 16:22


Боцке (обраћам се теби јер си се већ цимао са овим скриптама), на који начин да убацим TAG (Slackmuz) при изградњи пакета како би ти пакети били означени?
Зашто?
Да не бих долазио у ситуацију да морам да стављам све те пакете у црну листу, што сам и урадио сада. Није мени проблем, памтим које сам пакете инсталирао, а и не знам да ли ћу опет доћи у ову ситацију да морам ручно да компилујем КДЕ (мада никад се не зна), али бих волео да знам и то.

Гледао сам скрипте, али се оне доста разликују од SlackBuild скрипти, тако да нисам могао да закључим где и како да уметнем TAG.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 26 Sep 2013, 17:51


SBo ili generalno? Ako je SBo u pitanju:

Code: Select all

TAG=slackmuz
Alienovi paketi funkcionišu na isti način.

To se takođe može postaviti i u repo datoteke za sbopkg. Ili eksportovati u okruženje na neki način.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 26 Sep 2013, 17:52


Не не, мислим конкретно на ове скрипте за изградњу КДЕ пакета, односно модула.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest