[REŠENO] Desktop naopačke nakog update-a X servera

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 57
Joined: 14 Jan 2013, 12:15

Post Napisano: 08 May 2013, 10:43


Igram vam se ja tako sa automatizacijom upgrade-a i tome slično (ima tema o tome zašto ovo radim) i pustim slapt-get --upgrade -y da uradi svoj deo posla.

Vidim da će biti xserver paketa za upgrade... ali cenim da je već to sve opeglano i ispratim dešavanja (ono -y je uradilo svoje :) )

Kad je prošao update, uradim jedan reboot i dočeka me lOOOdilOOoOoooo :-/ Nakon login ekrana i unošenja lozinke, a pri učitavanju KDE-a mi se slika okrene naopačke/naglavačke i sva slova kao u ogledalu!

Znači jawdropper :O

Probam da nešto pokrenem, ali ne može... Alt+F2 mi daju opciju da npr. pokrenem konzolu, ali kad je učita ne mogu da pišem... a od svega najsmešnije je što je ukras prozora normalan!

OK, izlogujem se, ulogujem kao root, a tamo sve OK.
Pobrišem/preimenujem par .fajlova iz mog /home/user-a koji su vezani za x... vratim se na svog korisnika... ništa...

Iz root logina pretrčim net, svi nešto kukaju oko drajvera.. nekom pomoglo nekom ne... a meni se ne da reinstalirati nvidia...

I za kraj, pošto root ima normalan KDE i da je sve OK dok ne počne da se učitava moja sesija, probam sa preimenovanjem mog postojećeg .kde-a i BUM! Sve se učita kako treba!

Tako da sa buduću referencu, kome se ovo eventualno desi, treba doći do novih "čistih" fajlova:

/home/user/.kde/share/config/kwin.eventsrc
/home/user/.kde/share/config/kwinrc
/home/user/.kde/share/config/kwinrulesrc

Verujem da nije trebalo sva tri, ali ne škodi. Samo sam morao ponovo da podesim dekoracije prozora.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests