Thunar (1.6.X)

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik


Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 129
Joined: 01 May 2012, 23:26
Location: 42,69 - 22,16

Post Napisano: 22 Nov 2012, 22:52


Ja сам инсталирао верзију 1.5.2 Thunar-a. Како ?
Са линкова које је дао zero, скинуо сам најновије верзије пакета, са којима нисам знао шта да радим јер SlackBuild-ови нису хтели да их одраде !
Зато сам искористио src2pkg и од tar.bz2 пакета направио txz пакете, које сам помоћу installpkg инсталирао на систем.
На крају сам помоћу pkgtool алатке уклонио старије верзије exo и thunar пакета. У задњем кораку сам рестартовао систем.

Taкође, молим вас, да кад дајете упутства како да се уради неки задатак, дате и корак-по-корак инструкције како се то поступно ради, или барем линк који објашњава такву процедуру.
Поздрав свима



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 22 Nov 2012, 22:58


Pa nisam nešto koristio tabove do sada :) Samo sam hteo da stavim na malu mašinu noviji Thunar zbog poboljšanja kad hoćeš da uradiš "properties" za više direktorijuma. I radi :)

@sl13 Ja nisam imao problema sa SlackBuildovima. Meni je iz linka sve radilo kako treba :-/
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 129
Joined: 01 May 2012, 23:26
Location: 42,69 - 22,16

Post Napisano: 23 Nov 2012, 00:33


Mени је извршавање SlackBuild скрипте пријављивало грешку типа : не могу пронаћи датотеку типа *.txz, *.tgz и сл. Што је и тачно јер сам скинуо tarball tj. tar.bz2. Уствари, ево и слике, па погледајте
снимак1.png



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 23 Nov 2012, 00:52


Možeš li da okačiš slackbuild skriptu koju si koristio?

Edit:
Pomogao bi i listing direktorijuma.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 23 Nov 2012, 01:55


Ako ti to predstavlja problem, pogledaj da li se u njemu možda nalazi ovakva linija:

Code: Select all

tar xvf $CWD/$PKGNAM-$VERSION.tar.tar.?z* || exit 1
Ako da, promeni u:

Code: Select all

tar xvf $CWD/$PKGNAM-$VERSION.tar.?z* || exit 1
Ako to nije u pitanju, uveri se da je arhiva sa izvornim kodom jedina arhiva u direktorijumu. Skripta se zbunjuje kad ih ima više.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 23 Nov 2012, 02:19


Oštro oko sokolovo ;) Gledao sam u linku koji je dao @zero je ispravna linija. Preko njega sam instalirao verziju 1.5.2 i kao što rekoh nije bilo tog problema.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 23 Nov 2012, 03:27


Video sam, ali to nije garancija da je čovek to i koristio ili da nije menjao skriptu.

I nemoj to da te to čudi. Svačega sam se ja nagledao za skoro 8 godina dijagnostikovanja i rešavanja problema sa GNU/Linuksima. Kad nešto ne ide, ljudi pokušavaju svašta. Ali to neće napisati osim ako ih ne pitaš. A ako nisu, znaš da to nije u pitanju i možeš da nastaviš sa dijagnostikom. U stvari, ni tada ne znaš sa potpunom sigurnošću... Ponekad se ispostavi da je neko nešto menjao, a rekao je da nije. A ponekad se ljudi ni ne sećaju svega što su probali. Ovo poslednje ti je možda poznato. :P



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 23 Nov 2012, 03:32


bocke wrote:Video sam, ali to nije garancija da je čovek to i koristio ili da nije menjao skriptu.

I nemoj to da te to čudi. Svačega sam se ja nagledao za skoro 8 godina dijagnostikovanja i rešavanja problema sa GNU/Linuksima. Kad nešto ne ide, ljudi pokušavaju svašta. Ali to neće napisati osim ako ih ne pitaš. A ako nisu, znaš da to nije u pitanju i možeš da nastaviš sa dijagnostikom. U stvari, ni tada ne znaš sa potpunom sigurnošću... Ponekad se ispostavi da je neko nešto menjao, a rekao je da nije. A ponekad se ljudi ni ne sećaju svega što su probali. Ovo poslednje ti je možda poznato. :P
Good point!
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 129
Joined: 01 May 2012, 23:26
Location: 42,69 - 22,16

Post Napisano: 23 Nov 2012, 08:23


Eво тражених података, у виду слика
снимак3.png
снимак4.png
снимак5.png
Да напоменем да ништа нисам мењао у било којој од датотека и фајлова. SlackBuild скрипту коју сам користио поставио сам у прилогу.
Поздрав
Attachments
Thunar-slackbuild-skripta.bz2
(2.14 KiB) Downloaded 349 times



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 23 Nov 2012, 15:03


Skriptu zbunjuje postojanje više datoteka koje odgovaraju masci tar.?z*. "?" se poklapa sa bilo kojim karakterom, a "*" sa bilo kojim nizom karaktera.

Postoje dva tri moguća rešenja.

Prvo je da obrišeš Thunar-1.5.2.tar.bz2.md5 i Thunar.tar.bz2.sha1.

Drugo je da izmeniš liniju:

Code: Select all

VERSION=${VERSION:-$(echo $PKGNAM-*.tar.?z* | rev | cut -f 3- -d . | cut -f 1 -d - | rev)}
u

Code: Select all

VERSION=${VERSION:-1.5.2}
Probaj ono što ti se čini jednostavnije, ali nema potrebe da isprobavaš oba.

Edit
Treća varijanta je da pokreneš build skriptu na ovaj način

Code: Select all

VERSION=1.5.2 ./Thunar.SlackBuild


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests